Haberler

Haberler->Davutlar.net'ten   
Kuşadası Kaymakamı Göreve Başladı

 İçişleri Bakanlığının yeni kararnamesiyle Kuşadası Kaymakamlığı’na 20 Temmuz 2013 tarihinden beri İzmir’in Karşıyaka ilçesi Kaymakamlığı’nı yürüten Sadettin Yücel atandı. Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy ise emekliye ayrıldı.

Sadettin Yücel kimdir ?
Kuşadası’nın yeni Kaymakamı Sadettin Yücel, 1964 yılında Çorum’da doğdu. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Kaymakam Yücel, stajer kaymakamlıkların ardından 1990 yılında Kaymakamlık kursunu bitirdikten sonra ilk görev yeri olarak Eskişehir’in Mihalıççık İlçesine Kaymakam olarak atandı. Daha sonra sırasıyla Burdur Altınyayla İlçesi Kurucu Kaymakamlığı (1991-1992), Muş Varto ilçesi Kaymakamlığı, (1992-1994) Sivas İli Gürün Kaymakamlığı, (1994-1997) Antalya Gazipaşa Kaymakamlığı, (1997 -1999) görevlerini yerine getirdikten sonra 1999 yılında ...


Hepsini Oku, Perşembe, 04 Ekim 2018 20:41, Yorum Yaz (0)
SAHİL GÜVENLİK KUŞADASI’NDA İZİNSİZ SU SPORLARINA GÖZ AÇTIRMIYOR


İlçemizde yaz aylarında deniz sporu aktivitelerinde herhangi bir üzücü durum yaşanmaması için Sahil Güvenlik ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Gazetecilerinde davet edildiği rutin uygulamada Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge komutanı, Deniz Kurmay Kıdemli Albay Murat YILMAZARSLAN Denizlerimizde birinci önceliğimiz vatandaşların can ve mal emniyetini sağlamak olduğundan Türkiye Cumhuriyeti’nin denizlerdeki hak ve menfaatlerini gözeterek, denizlerimizde Arama ve Kurtarma faaliyeti icra etmek en önemli görevleri arasındadır. Ayrıca özellikle yaz aylarında gerçekleştirdiğimiz en yoğun en hassas görevlerimizden biri de Turizm amaçlı sportif faaliyetleri denetlemektir. Turizm amaçlı sportif faaliyetlerin en yoğun yaşandığı bölgelerden biri de Kuşadası’dır. Kuşadası  ve mücavir ilçeler olan Selçuk ve Mendere ...


Hepsini Oku, Cuma, 11 Temmuz 2014 19:34, Yorum Yaz (0)
Aydın'da seçim sonuçları

      Aydın ili genelinde son değerlendirmeleri yapacak olursak,  2014 Yerel seçimlerinin Aydın'daki galibi CHP oldu. Büyükşehir ve 9 ilçede belediye başkanlıklarını CHP kazanırken, MHP 5, AK Parti 3 ilçede birinci oldu. Bu seçimlerde daha önce CHP'li olan iki ilçeyi MHP, iki ilçeyi AK Parti aldı. AK Partili olan bir ilçe CHP'li bir ilçe ise MHP'li oldu. İlk defa büyükşehir statüsünde yerel seçimlere gidilen Aydın'da vatandaşlar seçimlere yoğun ilgi gösterdi. Aydın'da 1 Büyükşehir, 17 ilçe ve bu ilçelere bağlı mahallelerde toplam 2 bin 758 sandık kuruldu.

        753 bin 619 seçmenin olduğu Aydın'da vatandaşlar oylarıyla belediye başkanlarını belirledi. Büyükşehir seçimlerinde oyların yüzde 43.8'ni 285.148  oy ile, CHP'li Özlem Çerçioğlu alırken ...


Hepsini Oku, Çarşamba, 02 Nisan 2014 20:39, Yorum Yaz (0)
Davutlar Belediye Kapandı!

 Davutlar Belediyesi  31.03.2014 tarihi ile resmen kapanmıştır. 1969’da rahmetli İbrahim Saka ve arkadaşları mezarlıktaki insanları sayarak Davutlar köyünü belde yapmışlardır. Çeşitli zorluklarla hizmet etmişlerdir. Ne yazık ki bir çok zorlukla kurulan ve geliştirilen Davutlar Belediyesi kapanmıştır.
 
Bir Davutlarlılar olarak büyüklerimiz gibi zoru başarıp Belediyemizi tekrar kazanmak çok çalışmak ve bir çok zorluğu yenmek zorundayız. Ama en önemlisi artık birlik olmak durumundayız. Eğer birlik olabilirsek başaramayacağımız hiçbir şey yoktur.

Davutlar halkı, 01.04.2014 Davutlar Beldesi artık Davutlar Mahallesi’dir. Fakat 31 Mart 2019 sabahı Davutlar İlçesi olarak güne başlayacağına inancıyla yeni güne başlayacaktır.
...


Hepsini Oku, Pazartesi, 31 Mart 2014 22:48, Yorum Yaz (0)
Davutlar'lı muhtarın organları hayat verdi

 Davutlar Beldesi'nde evindeki merdivenden düşen ve kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen Yeni Mahalle Muhtarı 57 yaşındaki Bilal Tuna'nın organları, ailesi tarafından bağışlandı.

Evli ve iki çocuk babası Bilal Tuna, geçen pazartesi günü evinin merdivenlerden düşüp yaralandı. Söke Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve beyin kanaması geçiren Tuna'nın beyin ölümü gerçekleşti. Sağlığında organlarını bağışladığı öğrenilen Tuna'nın ailesiyle görüşen doktorlar, onların da onayını aldıktan sonra durumu Ege Üniversitesi Hastanesi'ndeki meslektaşlarına bildirdi.

Üniversiteden Söke'ye gelen bir ekip, Tuna'nın organlarını aldı. Tuna'nın kalbi Ege Üniversitesi Hastanesi'ne, iki böbreği Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, karaciğer ve korneaları da İzmir Özel Kent Hastanesi'nde gönderildi.

Söke Devlet Hastanesi Başhekimi ...


Hepsini Oku, Cumartesi, 24 Ağustos 2013 22:14, Yorum Yaz (0)
4. Giritliler Bahar Şenliği Davutlar'da yapıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın maddi katkıları ile Giritliler Kültür, Dostluk ve Yardımlaşma Derneği'nce bu yıl 12 mayıs'ta 4.ncüsü düzenlenen Giritliler Bahar Şenliği etkinliğinde Giritliler özlem giderdi. İzmir ve ilçeleri, Manisa ve ilçeleri, Söke, Kuşadası’nın yanı sıra İstanbul, Antalya, Mersin, Adana, Antalya, Çanakkale, Hatay, Silifke, Bodrum, Marmaris, Milas, Ayvalık, Erdek, Gemlik, Mudanya, Lübnan ve Girit’ten gelen 5000’in üzerinde Giritli’nin şenlik ortamında buluşmasında Girit Kültüründen örnekler yaşatıldı.

Girit yemekleri, Mudanya Girit dantelleri ve Girit ile ilgili kitaplar, Girit ile ilgili tşörtler satışa sunulduğu etkinlikte ayrıca Girit'ten gelen aile büyüklerin fotoğraflarından o ...


Hepsini Oku, Cuma, 24 May 2013 20:22, Yorum Yaz (0)
Davutlar Spor Şampiyon oldu!

Bugün saat 14:00 da Çine Yüksel Yalova stadında da oynanan Koçarlı Belediyespor Davutlar Belediyespor maçı çok çekişmeli anlara sahne oldu. Şampiyonluk için yarışan iki takımın galibi Davutlar Belediyespor olurken Koçarlı Belediyespor’un oyuncuları da duygulu anlar yaşadı.Maçın hakemi iki Davutlar Belediyespor iki de Koçarlı Belediyespor olmak üzere dört sarı kart çıkardı. İlk yarıda gol olmazken 2. yarının son dakikalarında Ahmet Köroğlu’nun  attığı golle şampiyonluğu kutlayan Davutlar Belediyespor seyircileri sahaya akın etti  oyuncular ise kupayı büyük bir coşkuyla kaldırdı. Şampiyonluk sevincini büyük bir heyecanla kutlayan Davutlar Belediyespor Davutlar'a şampiyonluk sevinciyle döndü. avutlar Belediyespor bundan sonra Süper Amatör Lig'te mücadele edecek. Emeği geçen herkesi Davutlar.net olarak y& ...


Hepsini Oku, Çarşamba, 13 Şubat 2013 17:38, Yorum Yaz (0)
Caretta Caretta'lar Davutlar Sevgi Plajı'ndan denize ulaştılar

 8 Haziran 2012 akşamı Kuşadası-Davutlar Sevgi plajı AYDAY sitesi önündeki TÜRKAN SAYLAtt parkı önündeki kumsalın bir misafiri vardı. Bir Caretta Caretta ( Deniz Kaplumbağası) gecenin karanlığında sahile gelen bu misafir herkesi heyecanlandırmış AYDAY Site başkanı Kemal ARI bu misafiri karşılamış yumurtlamasına tanıklık etmiş kameraya almış. Daha sonra ilgili yerleri arayarak sahip çıkmalarını sağlamış.
Orman ve Su Bakanlığı Manisa 4. Bölge Müdürlüğü, Aydın Şube Müdürlüğü, DEKAMER Müdürü Prof. Dr. Yakup Kaska ve EKODOSD başkanı Bahattin SÜRÜCÜ işbirliğiyle gerçekleşen çalışmalara, Kuşadası kaymakamı Mustafa Esen, Davutlar Emniyet Amirliği, Mersin Beach Clup Otel, AYDEM, Bulut Özel Güvenlik şirketi katkı yaparken. Orman ve Su Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğüne bağlı Aydın Şube Müdürlüğü personeli ve EKODOSD derneğinin kontra İleriyle ve Kuşadası Kayma ...


Hepsini Oku, Cumartesi, 11 Ağustos 2012 15:14, Yorum Yaz (0)
KUYETAD yönetiminde 1 Davutlar'lı

 (KUYETAD) Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneği 1.Olağan Genel Kurulu, 15 Ocak Cumartesi günü Saat 14.oo’de yapıldı. Seçilen Yönetim Kurulu önümüzdeki günlerde toplanarak görev bölüşümü yapacak.Saat 14.oo’de Kuşadası Selanik Mübadilleri Derneği Salonu’nda yapılan genel kurulda açılış ve saygı duruşundan sonra divanın seçimi yapıldı. Divana; Nurettin Öztürk (başkan) Cenk Cengiz (yazman) ve Yunus Çengel (üye) seçildi. Nurettin Öztürk genel kurulu açtı.

“Yerel Tarih Çalışmalarını Daha Nitelikli Hale Getireceğiz”
Gündemin 4. maddesi olarak “Geçici Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu” Şenol Eskin tarafından okundu.
21 Temmuz 2010 tarihinde kurulan Kuyetad Faaliyet Raporu’nu Şenol Eskin okudu. Raporda; “2000 yılından bu yana (KUYETA) Kuşadası Yerel Tarih Araştırmala ...


Hepsini Oku, Cumartesi, 15 Ocak 2011 22:42, Yorum Yaz (0)
Ramazan Bayramınız mübarek olsun!

Bayram sabahları en güzel kıyafetini giyinip hazırlanma telaşları,demli bir çayla yapılan sıcacık aile kahvaltısı, bayram şekerleri, şeker isteyen çocuklar, bir telaş, bir koşturmaca. Bayram programları, kolonya ikramları, bayram harçlıkları, ev ve akraba eş dost gezmeleri, kısa hal hatır sormalar ve daha bir dolu küçük ayrıntı. Hayatın üzerindeki PAUSE düğmesine dokunun. Hayatı bir süre durdurun BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN.


...


Hepsini Oku, Perşembe, 09 Eylül 2010 07:16, Yorum Yaz (0)
 4 Sayfalar 1 2 3 4 


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.05339 saniyede 23 sorguyla oluşturuldu