Haberler

Haberler->İşyerleri   
RADON TERMAL DÜNYANIN İLGİSİNİ ÇEKMEYİ BAŞARDI

     Kuşadası Davutlar Mahallemizde bulunan Radon Termal şifalı çamuru ile de konuşulmaya başlandı. Kaplıcanın ününü duyan Japon  televizyoncular Radonun suyuna hayran kaldılar. Radon Termal işletmecisi Hasan Demirhan’dan suyla ilgili bilgi alan televizyon ekibi, ülkemizde birkaç yerde kaplıcalarla ilgili çekim yaptıklarını ancak böyle doğal ortamda yeşille mavinin birleştiği bir konumda bulunan kaplıcanın suyuna hayranlıklarını dile getirdiler.

           Radon termalde çıkan su hakkında bilgi veren Hasan DEMİRHAN “ İçildiğinde dahi insanın fizyolojik ihtiyacını gideren, sesi ile ruha iyi gelen ve dinlendiren, tedavi maksatlı kullanıldığında ihtiva ettiği mineraller sayesinde insanların şifa bulmalarına vesile olan çok fonksiyonlu bir yapıya sahip olan suyumuz kendine has tat, renk (Pt, Co)5, bulanıklık normal değerde, & ...


Hepsini Oku, Perşembe, 01 May 2014 10:10, Yorum Yaz (0)
YAVUZLAR PETROL HAS-KAN PETROLÜ SATIN ALDI

 Davutlar'da 1988 yılından beri faaliyet içerisinde olan Has-Kan petrolü satın alarak  akaryakıt sektöründeki tecrübelerini Davutlar halkının hizmetine sunarak sürdürmek isteyen Yavuzlar petrol, bu sektöre1985 yılunda Söke çevre yolundaki akaryakıt istasyonu ile başlamış. İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliğinden mezun olduktan sonra doğup büyüdüğü yer olan Söke'ye dönen Kemal Yavuz çalışkanlığı ve güleryüzlü hizmetiyle istasyon sayısına en son Has-Kan petrolü eklemiş, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak istasyon sayısını artıran Yavuzlar petrol önce müşteri memnuniyeti diyerek, Davutlar'da da başarılı olacaklarına inanıyorlar.

Yavuzlar Petrol Davutlar Petrol Ofisi genel kordinatörü Selçuk Yavuz ''En büyük temennimiz Da ...


Hepsini Oku, Salı, 03 Temmuz 2012 07:33, Yorum Yaz (0)
Kuşadası SGK Merkez Müdürlüğü açıldı

 Sigorta ile ilgili işlemlerini yaptırabilmek için yıllardır Aydın’a gitmek zorunda kalan hemşehrilerimiz, büyük bir dertten kurtuldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Kuşadası’na merkez açtı. Kuşadası Ticaret Odası hizmet binasının zemin katına açılan SGK merkezinde SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı işlemlerinin tamamı yapılacak.

Açılış törenine İlimiz Valisi Hüseyin Avni COŞ, İlimiz Milletvekilleri Atilla KOÇ, Ahmet ERTÜRK, Kuşadası Kaymakamı Mustafa ESEN, Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat ALTUNGÜN, SGK Başkan Yardımcısı Fatih ACAR, SGK Aydın İl Müdürü Yavuz POYRAZ, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar AKDOĞAN, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasına müteakip, açış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü Yavuz POYRAZ, önemli bir ticaret hacmine sahip Kuşadası ilç ...


Hepsini Oku, Cumartesi, 26 Haziran 2010 22:32, Yorum Yaz (0)
SGK Söke Merkez Müdürlüğü açıldı

 Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Aydın İl Müdürlüğü’ne bağlı SGK Söke Merkezi, hizmete açıldı. SGK Söke Merkez Müdürlüğü Söke Ticaret Odası tarafından tahsis edilen Yıldırım Sokak’ta bulunan binasında hizmet verecek.

Açılış törenine Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Aydın Milletvekilleri Atilla Koç ve Ahmet Ertürk, Söke İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, SGK Başkan Vekili Fatih Acar, SGK Aydın İl Müdürü yavuz Poyraz, Söke Belediye Başkan Yardımcıları Enver Helvacı ve Levent Tuna, Ak Parti İlçe Başkanı Namık Yıldırım, Ak Parti İl Genel Meclis Üyeleri Kenan Özcan ve Metin Akar, Söke Ticaret Odası başta olmak üzere Söke’nin çeşitli kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kurumlarının 5502 sayılı ya ...


Hepsini Oku, Cumartesi, 26 Haziran 2010 22:29, Yorum Yaz (0)
Davutlar Esnafı umudunu okul tatiline bağladı

 Bu yaz sezonu başlangıcının serin ve yağışlı geçmesi nedeniyle, turizm sezonunun açılışı gecikirken, Davutlarlı esnaflarımız umutlarını ilk ve orta dereceli okulların tatile girmesine bağladılar.
 
Görüştüğümüz esnaflar, “bu yaz sezonu havaların serin ve yağışlı geçmesi nedeniyle gerek belde merkezi gerekse sahillerimiz halen bomboş durumda. Bütün umutlarımız 18 Haziran'da sona erecek eğitim-öğretim döneminden sonraya kaldı. Sezonla ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Okulların kapanmasıyla birlikte belde merkezimizin ve sahillerimizin hareketlenmesini bekliyoruz.
 
Bu yıl havaların serin ve yağışlı geçmesi nedeniyle bir hayli etkilendik. Ancak, okulların tatile girmesiyle özellikle yerli turistlerimizin piyasayı bir parça canlandırmasını umut ediyoruz. Bu yaz sezonu içinde ayrıca Ağustos ayı içinde mübarek Ramaz ...


Hepsini Oku, Perşembe, 17 Haziran 2010 22:43, Yorum Yaz (0)
Davutlar Esnaf Odası esnaf denetimlerini sürdürüyor

 Davutlar Esnaf Odaları Başkanı KAMİL Güler, Oda yönetimi olarak, Davutlar Belediyesi ile işbirliği içinde esnaf denetimlerini sürdürdüklerini belirtti.
 
Başkan Kamil Güler, gazetemize yaptığı açıklamasında, “Davutlar Esnaf Odaları yönetimi olarak, Belediye Zabıta Amirliğiyle birlikte esnaflarımızı denetlemeye başladık. Kontrollerimizde esnaflarımızın işyeri açılış ruhsatı, vergi kaydı, ustalık belgesi ve tarifeli esnaflarımız da da fiyat tarifelerinin bulunup bulunmadığını kontrol ediyoruz.

 
Şu ana kadar 300 civarında esnafımıza yaptığımız denetimlerde 70 civarında işyerinde çeşitli kayıt noksanlıkları bulunduğunu tespit ederek, yasalar çerçevesinde 1 aylık bir süre verdik. Bu süre bitiminde tekrar yapacağımız kontrollerde eksiklerini tamamlamayan esnaflarımıza para cezaları ve işyerlerini kapatmaya kadar çeşitli cezalar uygulayacağız.Hepsini Oku, Perşembe, 17 Haziran 2010 22:39, Yorum Yaz (0)
Davutlar Tarım Kredi Kooperatifinden tarım sigortası uyarısı

 Davutlar Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ekrem Çetin, bu yıl kış aylarında yaşanan birkaç günlük don olayıyla özellikle şeftali üretiminde ortaya çıkan verim kaybının tarım sigortasının önemini çiftçilerimizin gözünün önüne serdiğini vurguladı.
 
Kooperatif Müdürü Ekrem Çetin, “Kooperatifimiz Groupama Sigorta Şirketi'nin Yetkili Acentası olduğundan çiftçilerimize yönelik don, yangın, tabii afet, canlı hayvan hayat sigortası ve benzeri tarıma yönelik ürün sigortaları yapmaktayız. Çiftçilerimiz ürünlerini sigorta ettirmeleri halinde sigorta priminin yarısı da devletimiz tarafından ödenmektedir.

 
Bu kış sezonu yöremizde yaşanan birkaç günlük don olayı özellikle başta şeftalimizde olmak üzere tüm ürünlerimizde verim kaybına yol açm ...


Hepsini Oku, Perşembe, 17 Haziran 2010 22:36, Yorum Yaz (0)
Esnafımız yeni sezona sıkıntılı giriyor

 Haziran başında başlaması gereken turizm sezonunun bu yıl havaların serin ve yağışlı geçmesi nedeniyle geciktiğini belirten esnaflarımız, sezonun başlaması için umutlarını okulların kapanışına bıraktıklarını söylüyorlar.
 
Bu sezon kurum ve kuruluşların Davutlar'ın her yönüyle tanıtımını, verilmesi gereken hizmetlerin aksatılmadan verilmesini ve esnafa yönelik denetimlerin dozunun da iyi ayarlanarak, turistleri rahatsız etmeden yapılması gerektiğini belirten özellikle sahil sitelerindeki esnaflarımızın çoğu, tanıtım noksanlığından ve hatalı denetimden yakınıyorlar.

 
Yeni sezon hakkında beklentilerini sorduğumuz Davutlar Plajı işletmecisi Sıdıka Alimoğlu, bu sezona umutsuz girdiklerini belirtirken, “Tüm umutsuzluğumuza rağmen, şayet Davutlar'ımızın, sahil sitelerimizin tanıtımı iyi yapılabilirse, kontroller uygun zamanlarda yerli ve yabancı konuklarımızı rahatsız etmeden ...


Hepsini Oku, Perşembe, 17 Haziran 2010 22:33, Yorum Yaz (0)
Davutlar Tarım Kredi Kooperatifin'den çiftçilere uyarı

 Davutlar Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ekrem Çetin, kooperatife vadesi geçmiş borçları bulunan çiftçilere borçlarını erteleme imkanı sağlandığını hatırlatarak, tüm çiftçileri uyardı.
   
Davutlar Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ekrem Çetin, “Davutlar Tarım Kredi Kooperatifi olarak, Davutlar merkez, Güzelçamlı ve Caferli köyündeki tüm ortaklarımıza ve çiftçilerimize başta kooperatif Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Ersin, tüm yönetim kurulu üyelerimiz ve Ziraat Mühendisimiz Mustafa Kocabaş ile birlikte hizmet vermekteyiz.
   
Kooperatifimize çeşitli nedenlerden dolayı borçlarını ödemekte zorlanan, ödeyemeyen, vadesi geçen borçlu tüm ortaklarımız için Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ...


Hepsini Oku, Pazar, 13 Haziran 2010 22:38, Yorum Yaz (0)
Uğur Dershanesi Davutlar'da

 Geçtiğimiz hafta Salı günü Davutlar’da 41 yıllık deneyimi bulunan Uğur Dersanesi törenle açıldı. Açılışa Davutlar ve Güzelçamlı'dan bir çok kişi katıldı.

Daha önce beldemizde mevcut olan Davutlar Dersanesi’nin el değiştirerek Uğur Dersanesi’ne  devir olmasından dolayı  Uğur Dersanesi sahipleri tarafından eski belediye sarayı yeniden düzenlenerek modern ve güzel bir binaya dönüştürüldü.

Uğur Dersanesi kurucu üyesi Ali Rıza Akdere; “ Uğur Dershaneleri eğitimdeki 41 yıllık deneyimini Davutlar’a taşıyor. Türkiye’de “marka” olan Uğur Dershaneleri eğitimde yakaladığı kaliteyi Davutlar’a taşıyarak Davutlar halkı ile kucaklaşmak istiyor. Başardıklarımız başaracaklarımızın teminatıdır.

Eğitimdeki en üst teknolojiyi kullanan dershanelerimiz aynı imkanı Davutlar’ daki ö ...


Hepsini Oku, Salı, 01 Eylül 2009 10:08, Yorum Yaz (0)
 2 Sayfalar 1 2 


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.0551 saniyede 23 sorguyla oluşturuldu