Haberler

Haberler->Diğer Haberler   
Millipark'ta yangın

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası'na bağlı Dvutlar'da bulunan Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda 25.07.2014 günü Saat: 10.30 sıralarında orman yangın meydana geldi. Dipburun mevkiindeki orman yangınına orman ve milli park ekipleri anında müdahale etti. Ardından da itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın büyümeden ve milli parkın diğer bölgelerine sıçramadan kontrol altına alındı. Tamamen söndürülen yangında Dipburun mevkiinde yaklaşık 0,5 hektar alanın yandığı belirtildi.

Yangının ormanlık alanda olmadığını belirten Kaymakam Muammer Aksoy, "Yangın otluk alanda başlamış, yer yangını. 5 dönüm alanda etkili oldu. Ancak erken müdahale ile kısa sürede kontrol altına alınarak tamamen söndürüldü. Bölge insan trafiğine kapalı olduğu için göçmen kaçakçılarının yangını çıkardığı düşünülüyor" dedi. Kaymakam Aksoy, soruşturmanın sürdüğünü de kaydetti.
...


Hepsini Oku, Pazartesi, 28 Temmuz 2014 21:52, Yorum Yaz (0)
MESLEK YÜKSEK OKULUMUZDA AÇILACAK BÖLÜMLER BELLİ OLDU

 Ocak ayının son haftasında beldemizde yapımı sürdürülen Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksek Okulu inşaatını gezen ve gerekli desteği sağlayacağını belirten Aydın Valisi Kerem AL okulun bu yıl yetişeceğine inanarak desteğini sürdürüyor. Üniversite yapımıyla ilgilenen dernekle irtibatını sürdüren ve devamlı bilgi alan Vali Kerem AL’ın desteği Davutlar halkını memnun ediyor. 
              

Geçtiğimiz hafta içerisinde Adnan Menderes Üniversitesi Söke Yüksek Okul Müdürü Prof. Dr. Mustafa ÇETİN VE Köşk Yüksek Okul Müdürü ve Üniversitenin mimarından oluşan heyet inşaatı ziyaret ederek durum değerlendirmesinde bulunmuş, okulun yapımının hızlanmasından büyük bir memnuniyet duyduklarını belirterek Dernek Başkanı Ertan BUDAK ve yönetimine ederek bu özverili çalışmanın devam etme ...


Hepsini Oku, Pazartesi, 18 Şubat 2013 22:02, Yorum Yaz (0)
ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, EGE TV'de ADÜ'yü tanıttı

 Adnan Menderes Üniversitesi (ADU) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, ADÜ'nün tanıtımına yönelik programlara katılmaya devam ediyor. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, tercih döneminin bitimine sayılı günler kala, Ege TV'de canlı olarak yayınlanan Güne Bakış Programı'na katıldı. Tercih yapacak öğrencilere Adnan Menderes Üniversitesi'ni anlatan Birincioğlu, üniversitelerin başarısında, kaliteli öğrenci, kaliteli öğretim elemanı ve kaliteli mekânların önem taşıdığını belirterek sözlerine başladı. Adnan Menderes Üniversitesi'nin Ege Bölgesi'nde yıldızı parlayan bir üniversite olduğunu vurgulayan Rektör Birincioğlu,   anne   ve   babalara   seslenerek, "Çocuğunuzun huzurlu, güvenli bir yerde okumasını istiyorsanız İzmir'den sonra yazılabilecek ilk yer Aydın olsun" şeklinde konuştu.


Hepsini Oku, Cumartesi, 11 Ağustos 2012 15:10, Yorum Yaz (0)
Hasan Tonbul'dan Yüksekokula yardım sözü!

 25.07.2012 Cumartesi günü Davutlar Eğitim gönüllüleri ile bir araya gelen Dıana Turizm sahibi Hasan Tonbul, gönüllülerin yardım talebine olumlu cevap   vererek   bu   konuda   "Eğitilmiş   nesiller  yetiştirmede herkesin sorumluluğu var. Beldemize kazandırmayı amaçladığınız Turizm Yüksek Okulu'na gönülden   destek   veriyorum,   maddi   olarakta imkânlarımızı zorlayarak talep ettiğiniz çatı ve cephe giydirmesini bizzat üstleniyorum; firmamız faaliyet programı   kapsamında 2013 yılı  içinde istediğinizi yerine   getireceğiz,   plan   ve   projelerinizi   en   kısa zamanda ulaştırırsaniz memnun olurum.
Bu okul yöredeki turizm kuruluşlarına eleman kaynağı   olacak  ve   hizmet   kalitesini   olumlu etkileyecektir ...


Hepsini Oku, Cuma, 03 Ağustos 2012 19:25, Yorum Yaz (0)
Davutlar'ın ciğerleri sökülüyor

 Davutlar'da milli park devamı olan, Davutköy mevki üsttarafında halkın yürüyüş parkuruda olan yol kenarlarında geçen yılda asırlık ağaçlar günlerce kesilmişti.
Yürüyüş yolunun en güzel alanı yüzlerce asırlık çam ağaçlarıyla kaplı düz ve geniş bir alan vardı, her gün buradan geçerken insanlar huzur buluyorlardı. 31 Temmuz 2012 sabahı yürüyüşe çıkanlar dehşet verici bir manzarayla karşı karşıya kaldılar yürüyüşteki grupta bulunanlar göz yaşlarını tutamadılar bu güzel yemyeşil orman alanı yerinde yeller esiyordu yüzlerce asırlık çam ağacı kesilmiş
06 DR......plakalı tıriara yüklenmiş bom boş geniş bir alan kalmış yerinde Bu alan neden açıldı ? bu ağaçlar asırlık ağaçlar neden kesildi? Birilerine yer mi açılıyor acaba?
Sayın Vali, sayın Kaymakam, sayın Orma ...


Hepsini Oku, Çarşamba, 01 Ağustos 2012 20:38, Yorum Yaz (0)
EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR

Kuşadası'na bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Davutlar'da görevli Trafik polisleri her zaman yaptıkları emniyet kemeri uygulamasını geçtiğimiz hafta sonu Sevgi plajı yolunda gerçekleştirdiler. . Emniyet kemeri takan sürücüleri tebrik eden, takmayanlara da ceza uygulamasından önce emniyet kemeri takılmasının kazalarda hayat kurtardığını anlatan trafik polisleri bu uygulamanın sürekli yapılacağını emniyet kemerinin hayat kurtardığı bilincinin vatandaşta oluşması gerektiğini konusunda bilgilendirdiler. Emniyet kemeri hayat kurtarır bunu tüm sürücüler bilmeli dediler.
                
Bu uygulamaya şahit olan biz Davutlar Ekspres olarak emniyet kemeri takmayan vatandaşların bahaneleri hem uygulama yapan trafik polislerini hem de bizleri güldürdü . Bir sürücü  'Sizi görünce çıkarttım şahitlerim var' diyerek araçtaki kız arkadaşını gösterdi. B ...


Hepsini Oku, Çarşamba, 04 Temmuz 2012 19:49, Yorum Yaz (0)
TATİL BELDESİ DAVUTLAR SAHİLİNDE BİR İLK YAŞANDI

 Aydın ili  Kuşadası ilçesi Davutlar beldesi sahilinde geçtiğimiz günlerde gece saat 24.00 sıralarında Mersin Beach Clup Oteli Plajında bir adet Caretta Caretta yumurtlamış.  Ülkemiz kıyılarında Dalyan’dan başlamak üzere genellikle Güney Ege ve Akdeniz kıyılarını üreme alanı olarak seçen Caretta caretta cinsi iribaş bir deniz kaplumbağası, Davutlar kumsallarına ilk kez yuva yaparak yumurta bıraktı. Mersin Beach Clup Otel müdürü Murat ÇELİK olaya duyarlı davranarak yetkilileri anında aramış, bunun üzerine Aydın Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Melikunnas ÖZKAYA ve  Dilek yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Park Müdürü Erdinç KUTSAL, Şube Müdürlüğü ve Milli Park  Ekipleri  olayın olduğu yeri koruma altına almışlardır .

                Orman ve Su ...


Hepsini Oku, Cumartesi, 30 Haziran 2012 07:57, Yorum Yaz (0)
MHP Davutlar'ın ilçe olması için Kanun teklifi verdi

Halen 17 ilçesi olan Aydın'da, Güzelhisar, Atça, Ortaklar, Umurlu, Bağarası, Davutlar, Acarlar ve Efeler adıyla yeni ilçeler oluşturulması istendi.

MHP Aydın milletvekili Ali Uzunırmak tarafından TBMM Başkanlığına sunulan kanun teklifi ile, nüfusu 999 bin kişiye ulaşan Aydın'ın, sınır genişlemeleri nedeniyle de yeni ilçelere ihtiyacı olduğu vurgulandı. Türkiye'de 1926 yılında 327 olan ilçe sayısının da, bugün 892'ye ulaştığı hatırlatıldı.

Aydın'ın halen, Merkez, Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Germencik, Kuyucak, Nazilli, Sultanhisar, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Söke ve Yenipazar olmak üzere 17 ilçesi bulunuyor. Teklif ile Aydın'ın ilçe sayısı 25'e çıkması öngörülüyor. Türkiye'de en fazla ilçe sayısı 40 ile İstanbul'da bulunuyor. Konya'nın 33, İzmir'in 30 ve Ankara'nın 25 ilçesi var. Bayburt ve Hakkari ise 3'er ilçeye sahip.
...


Hepsini Oku, Pazar, 22 Nisan 2012 06:27, Yorum Yaz (0)
Aydın Valisi Hüseyin Avni Çoş Davutlar'daydı

 İlimiz Valisi Hüseyin Avni COŞ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim AKTEMUR, Tarım İl Müdürü Muhsin TEMEL, Kaymakam Mustafa ESEN, VE bazı daire müdürleri ile beldemizde halkla iç içe oldu. Bu ziyarette eşi kaza geçiren ve hastanede tedavi gördükten sonra evinde tedavisi devam eden AKP Davutlar Belde Başkanı Zeynel ÇENGEL'i iş yerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sunan Vali COŞ burada oturup vatandaşlarla çay içerek sohbet etti. Davutlar Giritliler Kültür, Dostluk ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yunus ÇENGEL dernek faaliyetleri ve çıkarılan Giritliler Gazetesi hakkında bilgi verdi. Gazetenin içeriğini inceleyen ve beğenisini belirterek gazeteyi alan Vali COŞ çarşıda bir süre yürüyerek esnaflarla sohbet etti hayırlı işler diledi.

          Davutlar Belediyesine uğramadan Davutlar Şukufe Cemal ÖZBAŞ &Cce ...


Hepsini Oku, Perşembe, 17 Şubat 2011 21:05, Yorum Yaz (0)
KUŞ-ATAK BÖLGESEL ATIKSU ALT YAPI ÇALISMASI BAŞLADI

 Kuşadası, Söke, Davutlar ve Güzelçamlı Belediyeleri için, Türkiye Yasaları ve Avrupa Birliği normlarına uygun, fonksiyonel ve çevreci bir katı atık yönetimi sistemiyle, yeniden kullanım ve geri dönüşüm oranlarını yükseltmek, Kuşadası çevresi ve komşu belediyeler sınırları içinde yeraltı sularının kirlenme oranlarını düşürmek, Kuşadası körfezinin kirlenmekten kurtulmasına bağlı olarak halkın sağlığının korunması ve bölgenin turistik önemini kaybetmemesi için Kuş-atak Belediyeler Birliğ kapsamında planlanan Bölgesel Atıksu alt yapı çalışmaları başladı..
         
Davutlar sahilinde yüklenici firma tarafından kiralanan Atakentteki eski Gençlik kampında konuşlanan firmada 35 işçi çalışıyor. Her biri konusunda uzman olan ekibin şantiye sefi yardımcısı Ufuk Merter'den aldığımız bilgiler göre, G ...


Hepsini Oku, Salı, 28 Aralık 2010 18:23, Yorum Yaz (0)
 5 Sayfalar 1 2 3 4 5 


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.05562 saniyede 23 sorguyla oluşturuldu