Haberler

Haberler->Belediye   
Aydın Büyükşehir'e Kanalisazyon İsyanı

 Büyükşehir yasasısı ile mahalle olan Davutlar'ın foseptik sorunu her geçen gün büyümeye devam ediyor. Davutlar Belediyesi zamanında kanalizasyon'un bütün alt yapısı bitirilmiş ve sadece bağlantı yapılması kalmıştı. Aydın Büyükşehir Belediyesi kanalizasyon toplama ve arıtma merkezini 5 yıldır aktif edemediği için Davutlar halkı koku ve pislik içinde yaşamaya mahkum edilmiş durumda.

Antik dönemlerde kurulmuş medeniyetler bile kanalizasyon sistemlerini yapmışken aradan geçen 2000 yıl içinde Aydın Büyükşehir Belediyesi antik kentler kadar da olamıyor mu? Halkına 2000 yıl önce yaşamış insanlara sağlanan imkanları bile sağlayamıyor mu? 

Davutlar sakinleri isyanlarını dile getirirken bir an evvel bu sorunun çözülmesini isteyerek, “Artık kokudan nefes alamaz durumdayız. Çocuklarımız pislik içerisinde oyun oynamak zorunda kalıyor. Aydın Büyükşehir'de ...


Hepsini Oku, Cuma, 05 Ekim 2018 12:13, Yorum Yaz (0)
Kuşadası Belediyesi seçimlerden sonra ilk meclis toplantısını yaptı

                07.04.2014 Pazartesi günü saat 10.00’da toplanan ilk Belediye Meclis toplantısına seçilen tüm partilerin üyeleri katıldı. Vatandaşlarında büyük ilgi gösterdiği toplantıyı CHP Kuşadası İlçe Başkanı Soner KAPLAN ve AKP Kuşadası İlçe Başkanı Ali KARA BİRLİKTE İZLEDİLER. Belediye Başkanı Özer Kayalı açılış konuşmasında parti rozetini çıkardığını, Kuşadası’nın başkanı olduğunu söyleyerek seçilen tüm partili üyeleri kutladı.

     Belediye Meclisinin ilk toplantısında divan üyeliklerine Kuşadası Meclisinin en genç üyeleri Cem ARSLAN ve Filiz ÜYÜCÜ seçildiler. Bu seçimin ardından Kuşadası Belediye Meclis Başkan vekilliklerine yapılan gizli oylama neticesinde birinci Başkan vekili Haydar BÜYÜKDAĞ, ikinci Başkan vekilliğine Muzaffer ERYİĞİT seçil ...


Hepsini Oku, Salı, 08 Nisan 2014 16:47, Yorum Yaz (0)
İsteyen yapıyor!

13 ilin büyükşehir olmasını içeren Büyükşehir Yasası onaylanana kadar yasayla kapatılması beklenen 33 belde belediyesi, aradaki 24 günde birleşerek kapanmaktan kurtuldu. Belediyeler Genel Kurul'da kabul eden yasayı TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in 11 gün sonra Köşk'e göndermesini, Cuhmurbaşkanı Abdullah Gül'ün ise yasayı 13 gün sonunda onaylamasını bir 'fırsat'a dönüştürmüş oldu. Yasayla kapanacakken birleşmelerle nüfusunu 2 binin üzerine çıkaran ve kapanmaktan kurtulan 33 belediyeden 20'si Ak Parti, 5'i MHP, 2'si CHP, 2'si SP, 3'ü DSP ve 1'i bağımsızlara ait.

ZAMANI KULLANDILAR

Büyükşehir düzenlemesi, 12 Kasım'da TBMM Genel Kurulu'nda görüşülerek yasalaştı. TBMM Kanun ve Kararlar Başkanlığı, Genel Kurul'da kabul edilen 39 madde ve 67 sayfa olan yasayı teknik incelemeye aldı. Yasa 11 gün TBMM'de kaldı. Bu sürede yasaya itiraz eden muhalefet partileri Cumhurb ...


Hepsini Oku, Çarşamba, 12 Aralık 2012 08:55, Yorum Yaz (0)
Mimarlar Odasından uyarı: Davutlar Belediyesi imarda yanlış yapıyor!

 Mimarlar Odası Kuşadası Temsilciliği Temmuz Ayı içerisinde yayınladığı bültende Başkan Tuncay Uysal'ın yapmış olduğu imar uygulamalarını sert bir dille eleştirdi.

*  Mimarlar Odası Temsilcileri; "Davutlar Belediyesi'nin Yasa ve mantık dışı bu uygulamalarının devam etmesi halinde odamız gerekli yasal işlemlere başlama kararı almıştır." dediler.

Mimarlar Odası Kuşadası Temsilciliği Temmuz Ayı içerisinde çıkardığı bültende Başkan Tuncay Uysal'ın yapmış olduğu imar uygulamaları nedeniyle Davutlar Beldesi'nin olumsuz gelişime örnek gösterecek yerleşim yerleri arasında yer aldığını yayınladı.

Bültende Davutlar Beldesi, son bir yıldır aynı mantıkla gelişimine devam etmektedir. Geçen yıl Davutlar Belediyesi'ni, yıllarca uyguladığı, binaların yola çekme mesafelerinin, sıfır, 0.5 metre, 1,00 metre olarak uygulanmasının kente büy&uum ...


Hepsini Oku, Perşembe, 19 Ağustos 2010 20:19, Yorum Yaz (0)
Gelen turistleri kaçırmayalım

Davutlar’a turist çekmek ve Davutları canlandırmak için ne yapılıyor diye soruyorum kendi kendime. Çevreme bakıyorum herhangi bir şey göremiyorum. Geçmiş yıllarda Turizm bakanının katkıları ile bir süre yurt dışı turizm fuarlarına katılmıştı belediyemiz. Sanırım ciddiye alan olmamış ki (nasıl olsun gelene turistleri karşılayacak kaç tane tesisimiz var?) turist patlaması olmadı.

Peki Davutlar’a gelen turistler için ne yapılıyor, kısaca hiçbir şey bunun yanında gelenleri kaçırmak içinde belediye yönetimimiz elinden geleni yapıyor. Hafta sonları Samsun dağlarını gezmek için yürüyüş grupları beldemize gelmekte ve sabah kahvaltılarını Davutlar çarşısında yapmaya çalışmaktadırlar. Yapmaya çalışmaktadırlar diyorum çünkü her hafta sonu onların kahvaltı yapacağı saate vidanjörler çarşıda arı gibi çalışmakta. Foseptik kokuları arasında yürüyüş için gelen yerli turistler kahvaltı yapmakta.  Çarşı esnafı defalarca belediye m& ...


Hepsini Oku, Cumartesi, 10 Temmuz 2010 20:22, Yorum Yaz (0)
Davutlar Belediyesine imar şoku

 Beldemizde görüşüldüğü meclis toplantısında olaylar çıkan, CHP’li meclis üyeleri tartaklanan ve 700 bin lira bağışla gündeme gelen imar değişikliğine Aydın 1. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. Aydın eski  belediye başkanı Hüseyin Aksu’ya ait 80 dönümlük arazinin imar düzenlemesinin görüşülmesi sırasında CHP'li meclis üyesi  Muhittin (Tamer) Yeşilova'nın Aydın 1. İdare Mahkemesi'ne müracatı  ile beldenin 1/5000 lik imar planının aynı mahkemece daha önceden yürütülmesinin durdurulduğu ortaya çıktı.

Aydın eski belediye başkanı Hüseyin Aksu’nun Davutlar’daki  arazisinin imar değişikliğini mahkeme iptal etti. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında yapılan belediye meclisinde CHP’li meclis üyeleri ...


Hepsini Oku, Pazartesi, 28 Haziran 2010 21:58, Yorum Yaz (0)
Davutlar'da inşaat yasağı yok!

 Davutlar'ı turistik bir belde diye bahseder yöneticilerimiz fakat ne yazık ki bir turistik beldeye yakışmayan bir çok uygulama bizim beldemizde vardır. Bunlardan en çirkini ve rahatsız edeni ise yaz aylarında bile ana yol üzerinde devam eden inşaatlar. Davutlar içinde ana yol üzerinde devam eden inşaatlarda çevre ve görüntü kirliğinin yanı sıra ayrıca inşaat mahallinde toz, toprak, moloz, kereste, demir gibi malzemelerin yolun üzerinde yer alması özellikle hafta sonu araçların yollardan geçmesinde sorun yaratıyor.

Tüm kıyı yerleşim yerlerinde 15 Mayıs ile 15 Ekim arasında uygulanan inşaat yasağı ne hikmektirki Davutlar'a uğramamış görünüyor. Üstelik bu konu hakkında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın genelgesi olması rağmen yasak uygulanmıyor.

Belediye yönetiminin gözünden kaçmış diyelim. Belediye'nin karşında İbrahim Saka parkının yanında yapılan inşa ...


Hepsini Oku, Salı, 22 Haziran 2010 22:26, Yorum Yaz (0)
Davutlar Mahalle Muhtarları seçmeleri uyardı

 “VATANDAŞLARIMIZ LÜTFEN LİSTELERİ KONTROL ETSİNLER”
   
12 Eylül 2010 Pazar günü yapılacak olan Anayasa Değişikliğinin Halkoyuna sunulmasında kullanılacak olan Seçmen Listeleri'nin 09 Haziran 2010 Çarşamba günü mahalle muhtarlıklarında askıya çıkması üzerine Davutlar Mahalle muhtarlarımız ortak bir açıklama yaparak, vatandaşları askıdaki listeleri kontrol etmeleri konusunda uyardılar.

   
Osmaniye Mahalle Muhtarı Ziya Yeşilova, İslamşanlı Mahalle Muhtarı Cemal Ulus, Türkşanlı Mahalle Muhtarı Fikret Arıcı ve Yeni Mahalle Muhtarı Bilal Tuna, yaptıkları ortak açıklamada, seçmen listelerinin 9 Haziran'da Muhtarlıklarda askıya çıktığını, yaklaşan Anayasa Referandumunda oy kullanmak isteyen tüm seçmenlerin 22 Haziran 2010 Salı günü akşamı saat 18.00'e kadar bağlı bulundukları mahalle mu ...


Hepsini Oku, Pazar, 13 Haziran 2010 22:41, Yorum Yaz (0)
Haziran ayı meclis toplantısı

 Davutlar Belediye Meclis toplantısı Çarşamba günü saat: 16.00'dan itibaren yapıldı. Belediye Başkanı Tuncay Uysal'ın Başkanlık yaptığı toplantıya Belediye Meclis üyeleri Melek Çengel, Cevdet Kılınçlı, Ahmet Yavuz, Mustafa Yavuz, Serkan Benli, Mustafa Önür, Metin Hekim, Umut Şenol ile Belediye Daire müdürleri katılırken Meclis üyesi Muhittin Yeşilova'nın mazereti nedeniyle katıladı. Toplantının gündüz saatlerine alınmasından sonra, meclis toplantılarına halkın katılamadığı ve toplantı salonun boş olduğu gözlerden kaçmadı. Bu durum Meclis üyesi Melek Çengel'in meclis toplantı saati ile ilgili iddalarını doğrular nitelikte. İmar ile ilgili sorunlar yaşanmadan önce her ay yapılan meclis toplantılarında bir imar düzenlmesi gelirken artık imar ile ilgili konuların meclisin gündeminde olmaması dikkat çekiyor. 
    
< ...


Hepsini Oku, Cumartesi, 05 Haziran 2010 21:31, Yorum Yaz (0)
Sahil Siteleri yollarının hali

 Davutlar Belediyesi'nin sorumluluk alanı içinde bulunan Sahil Siteleri yollarının kış başından beri adeta köstebek yuvasına dönüşmesi, hem site sakinlerini hem de bu yolda yolcu taşımacılığı yapan minibüs işletmecilerini adeta canından bezdirdi.
   
Davutlar merkez ana arterinden ayrıldıktan sonra sahil sitelerine giden güzergahlarda yolların pek çok noktada çukurlarla dolu olduğunu, asfalt zeminin bir çok noktada bozuk olduğunu söyleyen araç sürücüleri, “Bu yollarda çok sıkıntılı bir şekilde sitelere ulaşıyoruz.Yolların birçok noktada bozuk olması nedeniyle kış aylarında biriken sular hem ulaşımı güçleştiriyor hem de araçlarımızın büyük zararlar görmesine yol açıyor. Ayrıca geçişler sırasında oluşan toz bulutları da tatilcilerimize zarar verirken görüntü kirliliğine de yol açıyor. Belediye yönetiminin ...


Hepsini Oku, Çarşamba, 02 Haziran 2010 10:00, Yorum Yaz (0)
 5 Sayfalar 1 2 3 4 5 


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.0599 saniyede 23 sorguyla oluşturuldu