Haberler

Haberler->Aktiviteler->DAVSEDER Genel Kurulu I. Bölüm   
DAVSEDER Genel Kurulu I. Bölüm

 03.07.2009 tarihinde SSK sitesi Capri Otel karşısında yapılan genel kurul saat 17:00’de Metin Altunbaş başkanlığında toplandı. 36 site başkanın toplantıya geldiği görüldü. Toplantı başlangıcında ADD derneği yetkilisi bir konuşma yaptı. Daha sonra DAVSEDER başkanı Metin Altunbaş; “ Değerli site başkanları toplantımıza hoş geldiniz. Daha önce sezon sonunda toplanıyorduk. Ama bu toplantımızı sezon başında yaptık bunun için ayrı bir önemi var. Derneğimiz 2007 Ekim ayında kurulmuş idi. 2008 yılı sezonunda neredeyse tüm sitelerin toplantılarına katılmaya çalıştık. Yaptığımız toplantılarda hizmet ağırlığında olan parti ambleminde birleşme kararı aldık. Seçim sürecinde telefon ve mail ile bu konuda görüşmelerimiz oldu.

Davutlar’da seçimler parti bazlı değil kişilere endeksli yapılıyor. Bu süreçte şuanki belediye başkanını destekledik. Sayın Tuncay Uysal’dan uzun süre sahilden meclis üyesi alacağı sözünü aldık. Fakat daha sonra kendileri tabanının sahilden meclis üyesi istemediği yönünde baskılar olduğunu söyleyerek bu fikrinden vaz geçti. Bizde hizmetlerden daha fazla faydalanmak için kendilerine oy verdik.

Geçen Çarşamba belediye başkanı ile yaptığımız toplantıda kendisine
; Önümüzdeki 5 yıl içinde 6.000 kişiyi burada yazdıracağımızı ve artık bize gelip  bizi meclis üyesi adayı yapar mısınız diye soracaklarını söyledik.  Sahil nüfusu gittikçe artıyor ve yerleşik sahil nüfusunda hızla artmakta. Davutlar’ın gelişmesi için tam donanımlı Belediye başkanı ve meclis üyelerine ihtiyaç var. Bunun için şimdiden kayıtlarımızı buraya aldırmalıyız. Vidanjör ücretlerinden şikayetciyiz. Ama kayıtlarımızı buraya aldırır isek  sesimizi daha fazla duyurabiliriz. “

Saat 18.45’de belediye başkanı toplantıya katıldı. Bunun üzerine Metin Altunbaş;  “Aldığımız karar doğrultusunda sayın başkanın seçilmesini hep beraber sağladık. Sahil başkanın en büyük destekçisi ise sayın başkanımızda bizi göz ardı etmeyecektir.
Davutlar’da turizm festivali yapılması konusunda gereken desteği sitelerden ve sayın başkandan isteyeceğiz. Bunun için beldemizde düzenlemeler yapılması lazım. Sahilde işyeri hekimliği konusunda sayın başkanla görüşmüştük. Bu hekimin Dindar Arslan olması konusunda hemfikir olduk. İlk etapta site başına sayın Dindar Arslan’a 5 TL verilmesini düşündük ama bu yeterli olmuyor. Sitelerden aylık 25 TL. ücret alınabilirse sahil sitelerinde yaşayan herkes bedava bakılabilecek. “

Belediye Başkanı; “Çok kıymetli site başkanları beldemize hoş geldiniz. Seçim aşamasında bize gönül vermiş tüm site başkanlarına tek tek teşekkür ediyorum. Ha vermeyenlere de teşekkür ediyorum. Saat 19.30’da aranızdan ayrılmak durumundayım, bu kaçmak değil. Sitelerinizin genel kurullarını sekreterime haber verir iseniz katılacağım.  

Bildiğiniz gibi bu yıl kendi derdimize düştüğümüz için seçim zamanı 2 ay rapor aldım. Yerime başkan vekili Mehmet Ali Ateş baktı. Bu nedenle sivrisinekle mücadele mart ayında başlaması gerekirken 10 Nisan’da başladı. Haftada 1 gün 1 araçla Davutları diğer günler 2 araba ile sahili ilaçlıyoruz. Vidanjör ücretleri bizden önce 60 TL idi. 5 yıl boyunca 50 TL yaptık. Şimdi 100 TL yaptık şimdi söz veriyorum burada yazılırsanız su ücretlerinde olduğu gibi vidanjör ücretleri de Davutlar ile aynı olacak.  Su ücretleri Davutlar ile aynı olacak ama kaydınızı buraya aldırırsanız yaparız dedik ve yaptık. 01.01.2010 bütçemizi hazırlarken vidanjör ücretleri su  ile aynı duruma getirilecek.

Bizim niyetimiz Davutlar belediyesine Doktor almaktı ve seçimlerden önce kadro istedik. Aldığımız bu kadronun içinde ihtiyacınızı gidereceğiz. Ben Doktor Dindar arkadaşımıza özel araç tahsis edeceğim. Bu şekilde 24 saat sitelere ücretsiz hizmet sunacağız.”
 Metin Altunbaş; “Bu arada belediye ile sorunlarınız olduğu zaman bizimle irtibata geçmeniz iyi olur. Ve Genel kurullarınızda Davseder’e kayıt olma kararı verirseniz çok iyi olur.

Belediye başkanı; Bana 24 saat ulaşabilirsiniz. Beni bulmaz iseniz Metin bey’i de arayabilirsiniz. Şimdi sorulara geçelim isterseniz.

SSK sitesi; Genel olarak sivrisinek, Alaçay deresinin ıslahını gündeme almıştınız acaba Alaçay deresi temizlenip kurutulamaz mı?
Volkan-tur; Kanal açma makinesi alamayız mı? Birde belediye ait bir sağlık ocağı olsa. Denizde sürekli köpük var atıklar denize atılıyor. Madem çerce mühendisimiz var bu konuya çözüm getiriniz.
Deren: Kuş-atak projesi nasıl işleyecek. Ayrıca sitemiz yolunda sürekli kazalar oluyor.
 Kanalisazyon ücretleri çok fazla neden ayrımcılık yapıyor…

Belediye Başkanı; Eğer vidanjör ile ilgili verdiğim sözü tutmaz isem hesabını sorarsınız. Nüfusumuzu 10.000’in üzerine çıkardığımız için her ay 120 milyar para geliyor. Hükümetin çıkardığı kanun neticesinde borçlarımıza karşılık kesilen iller bankası kesintisi yaz boyunca kesilmeyecek.   Kuş-atak için borçlanmışısz, Pazar yeri için borçlanmışsız, Ben bunu vatandaşa yansıtmadım ama Kuşadası ve Söke belediyeleri yansıttı. Burada vatandaşlık görevini yerine getiren ile getirmeyen bir tutulamaz.

Devam edecek...
Çarşamba, 08 Temmuz 2009 11:18, Yorum Yaz (0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.0392 saniyede 13 sorguyla oluşturuldu