Haberler

Haberler->Aktiviteler->İlginç DAVSEDER Genel Kurulu II. Bölüm   
İlginç DAVSEDER Genel Kurulu II. Bölüm

 Özyadınkent sitesi başkanı; Sahile açılan yeni Pazar yeri nedeniyle sitemizin çimlerini tuvalet haline getirdiler, çöplük olarak da kullanıyorlar, ayrıca gece eşyalarını alıp sitemizin çimleri üzerinde yatıyorlar.   Pazar yeri düzenli, derme çatma olmayan bir turizm beldesine yakışan bir yer olmalı, Böyle güzel bir Belediye Binası olan bir beldeye böyle bir Pazar yeri hiç yakışmıyor. 3 gündür A blok Pazar yüzünden trafiğe kapandı. Pazarcılar çıkışları kapattılar. Sitede yaşayan yaşlı insanlar var, bir ambulans gelse sitenin içi dönüşlere müsait değil nasıl alacak hasta olanları.

Benim Pazar yerimin önü Pazar kuruluna kadar tertemizdi. Temiz olması için  taraktör kiralamıştım. Şimdi sitemizin o temizliğinden eser kalmadı. 5 tane çöp bidonumuz yok olmuş, çünkü bidonların olduğu yerde geçemiyorlar. Pazar yeri sahipleri temizliğe dikkat etmiyorlar. Pazar yeri kurulurken bana dendi ki “Pazarcılar burada kalmayacak”  ama Pazarcılar geceleri benim çimlerimde yatıyor. Lütfen buna bir çare bulun. Ayrıca İzmir'de kanalisazyonun logar kapaklarından kötü kokular gelmekte, siz kanalisazyon'a başladığınız zaman bunun için önlem alacak mısınız? Yoksa burası yaşanmaz bir hal alır dedi.

Bir site başkanı; Balıkçı barınağına gelenler sitemizin içine arabalarını park ediyorlar. Caddemizi dolduruyorlar buna bir çare bulun.
Süleyman Sargın; Bizim sitemize ilaçlama haftada bir yapılıyor. Sivrisinekten muzdaripiz.

Özkanlar 1 sitesi başkanı; Otellerde yüksek ses yoğunluğunda müzik açılıyor. Restoranların kapanış saatleri ne zaman acaba? Sabaha kadar açık oluyorlar. Su tesisatlarında çöküntüler var. Denizimiz çok kirli, köpükler içinde yüzüyoruz.
 

Belediye Başkanı; İlaçlamaları siteler kendileri yapamaz. Avrupa birliği uyum yasalarına göre belediye ilacı atacak ve katılım payını alacak deniyor. Alaçay deresine bugünden itibaren temizlemeye başladık. DSİ’den sallama kepçe istedik ama Çine barajı çalışmasına nedeniyle yollamıyorlar. Dere kışın çok yoğun aktığı için liman’da yapamıyoruz. Düzenleme çalışmaları proje aşamasında. Derenin düzenlenmesi için 1 trilyon isteniyor. Bu paranın yüzde 90’ı çevre fonlarından karşılanıyor.

Bir site başkanı; Kumsalların kiralanmasında belediyenin etkisi var mı? Acaba kiralayanlar sizden ve kaymakamlıktan aldığı izin kadar mı yeri kullanıyorlar.?

Belediye başkanı; Bizim sahilde 9 büfemiz var ve büfeler kıyı kenar çizgisinde. Deniz kumunu,  herkesin eşit olarak kullanması lazım. 1 yıl önce meclis kararı aldım, her büfeye 200 m2 yer verilsin. Bunu encümen kararı ile biz kiraya verelim.   Biz kumsalları temizliyoruz ama kiralamayı Mili Emlak müdürlüğü yapıyor. O zaman onlar yapsınlar kontrolü. Mesela Milli Emlak müdürlüğünden 150 m2 yer alıyor ama 500 m2 yer kullanıyor. Ben kesinlikle bunun kontrolünü yapmam. Kuşadası belediyesine sahil şeridi protokol ile verildi. Bize verilmedi.  Aslında şezlongların bir yere istiflenip müşteri istediği zaman sahile indirilmesi gerekiyor. Ama yayıyorlar.   
Ses ölçüm cihazını kullanılması için Çevre mühendisinin 4 aylık kursa gitmesi lazım. (Peki ne zaman gidecek sorusuna) Kışın göndereceğiz. Bir sorun olduğunda Kuşadası belediyesinin ses ölçüm cihazını lazım olduğu zaman kullanabiliyoruz. Müzik olayının saat 01:00’de bitmesi gerekiyor. Bu yıl canlı müzik için hiçbir büfeye izin vermedik ve yapmıyorlar.

Balıkçıların arabaların site içine konması sadece Cumartesi ve Pazar günü sorun oluyor. Biz bu günlerde belirlediğimiz yere koymaları konusunda gereken çalışmayı yapacağız. Seyyar satıcılar ile uğraşmaya çalıştım. Ama vatandaş ucuz olduğu için seyyar satıcıları tercih ediyor. Mücadele etmeye çalıştık herkes karşı çıktı. Hurdacılar, bohçacılar hırsız. Böyle olur mu bize yakışır mı? Bunlarla mücadele etmek için Devletin Jandarması bizlerlerle mücadele etmesi lazım. Işıklandırma konusunu bende değil Aydem’den isteyeceksiniz.
 

Sahildeki Pazar yeri bu yıl geçici olarak oraya yapıldı. Önümüzdeki yıl ben orayı kaldıracağım. Başka çözüm bulacağız. Daha sağlıklı ve düzenli bir yer olacak. Özaydınket sitesi başkanı sizin yanınıza pazartesi günü geleceğim ve konu ile ilgileneceğim.

Baz istasyonları ile ilgili olara yapılan bir şikayete belediye başkanı; Baz istasyonları kiralanan yerlere belediyenin karışmaya hakkı yoktur. Bunu belediye kaldıramaz dedi.

Belediyecilikte borç olur bu gayet normal. Bizi hırsız diyorlar hırsızlık yapmak bu kadar kolay mı? Kirli siyaset yapıyorlar. Ben ve benim ekibimde bunu yapacak adam yok.  Pazar yeri için Çingene çadırı demişlerdi.  Bir site başkanı sayın başkan pazara girdiğimiz zaman çok gürültü oluyor ses akustiği yok, diğer bir site başkanı sayın başkan park yeri sorunu yaşıyoruz demesi üzerine başkan konuyu değiştirdi.  (Benzer sorunları bizde yazmıştık daha önce)

Her geçen yıl daha fazla hizmet yapacağız. Her zaman her dakika bize ulaşabilirsiniz. Ben Ali kıran baş kesen değilim. dedi ve toplantı son buldu

Toplantının bitmesinden ardından SSK sitesinin bir sakini; Sayın başkan Turgut Özal sevgi yolunun Atatürk sevgi yolu olarak değiştirilmesini istiyoruz dedi. Başkan; Turgut Özal'da bir cumhurbaşkanıdır. Eğer Sevgi yolunun adının değiştirilmesini istiyor iseniz dilekçe ile baş vurun, mecliste görüşülsün dedi. Site sakini; Atatürk ile Turgut Özal'ı nasıl bir tutabilirsiniz. Siz seçim zamanı bize oylarımız karşılığında Turgut Özal sevgi yolunun adını Atatürk sevgi yolu olarak değişiteceğiniz sözünü vermediz diye sordu. Belediye başkanı ayrılması gerektiğini söyleyerek ayrıldı. 

Devamı var... (Bu ilginç toplantı ile ilgili yorumlar son bölümde)Çarşamba, 08 Temmuz 2009 23:27, Yorum Yaz (0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.03525 saniyede 13 sorguyla oluşturuldu