Haberler

Haberler->Basından->Belediye Başkanından CHP'ye yeşil ışık!   
Belediye Başkanından CHP'ye yeşil ışık!

 Davutlar beldesinin Demokrat Partili belediye başkanı Tuncay Uysal'ın ismi bir süredir siyasi kulislerde, "Uysal CHP'ye geçiyor" şeklinde anılırken, bizde bunun aslını ilk ağızdan öğrendik. Davutlar'da kendisiyle görüştüğümüz Uysal CHP'ye uzak bir insan olmadığını ve aktif olmasa da genç yaşlarında CHP ile dirsek temasında olduğunu ve CHP'ye oy attığını söyledi. Davutlar beldesine 2004 yerel seçimlerinde Demokrat Partiden belediye başkanı seçilen Uysal 2 yıl önce AKP'den teklif aldığını ama bu davete olumlu bakmadığını söyledi.  Uysal 29 Mart 2009 yerel seçimlerine de DP'den girmiş ve 2. dönem için güven tazelemişti.

AKP'nin teklifini belde halkıyla değerlendirdiğini hatırlatan Uysal seçmeninden yeşil ışık göremediğini söyledi. Uysal Demokrat Parti çatısı allında Bakanlık ve milletvekilliği yapan bir çok DP'linin şimdilerde başka partilerde olduğunu da vurgu yaparak, kendisinin bugüne kadar gemiyi hiç terk etmediğini söyledi. Uysal "Ben aktif siyasete başlamadan önce kamu görevi yaparken oyumu hep CHP'ye verdiğimi herkes biliyor. Ama aktif siyasete başladıktan sonra biz Doğru Yol Partisine geçtik ve 1996 yılından itibaren aktif siyasetimizi sürdürdük. Biliyorsunuz siyasette de istikrar gerekiyor. Bir seçimde aya diğer seçimde ayrı partide olmayı ben doğru bulmuyorum. Bana geçen dönemde AKP'den de teklif gelmişti. Fakat vatandaşlarıma da sordum ve vatandaşlarım da uygun görmediler. Yine seçim öncesi CHP Kuşadası teşkilatından da teklif gelmişti. Onlan'da o değerlendirme çerçevesinde düşünerek parti değiştirmeyi uygun görmedim. Fakat merkez sağda bir toparlanma süreci var. Bekleyip göreceğiz. Merkez sağdaki gelişimi izleyip ona göre karar vermeyi düşünüyorum. Memleket menfaati'de ön planda tutulmalı. Bu nedenle'de gelişmeleri takip iyi etmek gerekir" dedi.


AYTUR'DAN, "UYSALI! ARAMIZDA GÖRMEKTEN GURUR DUYARIZ" AÇIKLAMASI GELDİ.
Aydın'ın Kuşadası ilçesine bağlı Davutlar beldesi'nin Demokrat Partili belediye başkanı Tuncay Uysal bir süredir siyasi kulislerde adının CHP ile birlikte anılmasına açıklık getirirken, CHP saflarına katılabileceğinin sinyallerini vermişti. Uysal bu konuda açıklama yaparken bizde bu defa CHP Aydın il başkanı Tunç Aytur'un görüşlerini aldık. Uysal gibi çalışkan ve dürüş bir belediye başkanını    aralarında görmekten büyük mutluluk duyacaklarını söyleyen   Aytur,   "Başkan Uysal Memlekte menfaatlerini göz önünde bulundurarak       CHP saflarına    katılabilirim diyerek Ülke sevdasını ön   plana   çıkarmıştır. Ülkemizin içinde bulunduğu süreçte de birlik ve beraberlik zamanıdır. Kuşadası ilçe örgütümüzün yanısıra, Aydın il örgütü ve genel merkezimizin bu düşünceye sıcak bakacağından eminiz" dedi.

Kaynak: Söke Flaş gazetesiCuma, 24 Temmuz 2009 22:35, Yorum Yaz (0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04534 saniyede 13 sorguyla oluşturuldu