Haberler

Haberler->İşyerleri->Esnafımız yeni sezona sıkıntılı giriyor   
Esnafımız yeni sezona sıkıntılı giriyor

 Haziran başında başlaması gereken turizm sezonunun bu yıl havaların serin ve yağışlı geçmesi nedeniyle geciktiğini belirten esnaflarımız, sezonun başlaması için umutlarını okulların kapanışına bıraktıklarını söylüyorlar.
 
Bu sezon kurum ve kuruluşların Davutlar'ın her yönüyle tanıtımını, verilmesi gereken hizmetlerin aksatılmadan verilmesini ve esnafa yönelik denetimlerin dozunun da iyi ayarlanarak, turistleri rahatsız etmeden yapılması gerektiğini belirten özellikle sahil sitelerindeki esnaflarımızın çoğu, tanıtım noksanlığından ve hatalı denetimden yakınıyorlar.

 
Yeni sezon hakkında beklentilerini sorduğumuz Davutlar Plajı işletmecisi Sıdıka Alimoğlu, bu sezona umutsuz girdiklerini belirtirken, “Tüm umutsuzluğumuza rağmen, şayet Davutlar'ımızın, sahil sitelerimizin tanıtımı iyi yapılabilirse, kontroller uygun zamanlarda yerli ve yabancı konuklarımızı rahatsız etmeden yapılmaya çalışılırsa ve belediye hizmetlerinde aksama yaşanmazsa yaz sezonu Davutlar ve sahiller bir parça canlanabilir. Bizler denetime karşı değiliz ama her şey zamanında yapılmalı, göze hoş görünmeyen, hijyenik olup olmadığı tartışılabilir yerlere baştan izin verilmemeli.

 
Geçen yıl denetimlerle esnaflarımız bunaltıldı. Hiçbir kaydı bulunmayanların, esnaflığı bile tartışılır durumdaki seyyarların ve barakaya benzer yerlerdekilerin üzerine pek gidilmezken, kirasını ödeyen, her türlü kaydı bulunan esnaflara gecenin geç saatlerinde yapılan baskıcı kontroller bırakın biz esnafları, yerli ve yabancı konuklarımızı bile rahatsız etmişti. Hatta turistler bile kendi aralarında imza toplayıp, tepkilerini dile getirmişlerdi.

 
Geçen sezon geceleri çok sık yapılan kontrollerde, sahildeki şezlongların bile her akşam toplanması isteği hem biz esnafları hem de konularımızı bunaltmıştı. Bu sezon bu gibi durumların bu sezon yaşanmamasını diliyoruz.

 
Ayrıca belediyemizin de temizliğe ve sinek mücadelesine önem vermesini bekliyoruz. Yapılması gerekenler zamanında ve yeterli düzeyde yapılırsa kazanan Davutlar olacaktır. Özellikle hiçbir kaydı bulunmayanların sıkı denetlenerek engellenmesini istiyoruz. Yeni sezondan beklentimiz çok ancak sezonun iyi geçebilmesi, turizmden aldığımız payın büyüyebilmesi için hepiz üstümüze düşen görevleri yerine getirmeliyiz. Davutlar'ın kötü tanıtımına yol açabilecek tutum ve davranışlardan kaçınmalıyız. Yeni sezon hepimize hayırlı olsun” diyerek düşüncelerini dile getirdi. Görüştüğümüz birçok esnaf da benzer dilek ve isteklerde bulundular.Perşembe, 17 Haziran 2010 22:33, Yorum Yaz (0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04321 saniyede 13 sorguyla oluşturuldu