Haberler

Haberler->Diğer Haberler->Davutlar Şuküfe Cemal Özbaş ÇP Lisesi bu yıl 34 mezun veriyor   
Davutlar Şuküfe Cemal Özbaş ÇP Lisesi bu yıl 34 mezun veriyor

 Beldemizin güzide eğitim-öğretim kurumlarından Davutlar Şuküfe-Cemal Özbaş Çok Programlı Lisesi, bu eğitim-öğretim yılı sonunda 34 mezun veriyor.
 
Edinilen bilgiye göre Türkçe-Matematik Bölümlerinde 19, Muhasebe bölümünde 15 olmak üzere, Davutlar Şuküfe-Cemal Özbaş Çok Programlı Lisesi'nden 2009-2010 eğitim-öğretim yılı sonu itibarıyla mezun olacak 34 öğrencinin bir kısmı muhasebeyle ilgili 2 yıllık Meslek Yüksekokulları'na yatay geçiş yaptırmayı planlıyorlarken, diğerleri de üniversite seçme sınavlarına hazırlıklarını sürdürüyor.

Okul idarecileri, bu eğitim-öğretim yılı sonu itibarıyla herhangi bir mezuniyet etkinliği düzenlemediklerini ancak, öğrencileri 24-26 Mayıs tarihleri arasında İstanbul'a götürerek, üniversite ve eğitim hayatını tanıtabilmek amacıyla Kadir Has Üniversitesi'ni gezdirdiklerini belirttiler.
 
Bu gezinin liseden mezun olup üniversitelerde eğitim görmeyi amaçlayan öğrencilere hem üniversite hayatını tanıtabilmek hem de okul seçmelerinde yardımcı olabilmek amacıyla düzenlendiği öğrenilirken, geziye 41 öğrencinin katıldığı bildirildi.


Gezide Davutlarlı öğrenciler, İstanbul Kadir Has Üniversitesi'nde yükseköğrenim hakkında inceleme ve bilgi edinme fırsatı bulurlarken, ayrıca İstanbul'un tarihi ve turistik yerlerini görme mutluluğuna erdiler.Perşembe, 17 Haziran 2010 22:41, Yorum Yaz (0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.12564 saniyede 13 sorguyla oluşturuldu