Haberler

Haberler->Basından->Prof. Dr. Yunus Ali Çengel'in başarıları sürüyor   
Prof. Dr. Yunus Ali Çengel'in başarıları sürüyor

 Kitabın basımını, mühendislik alanında Amerika’nın en büyük yayınevlerinden olan ve bastığı ders kitapları başta Amerika olmak üzere Türkiye dahil tüm dünyada pazarlanan McGraw-Hill yayınevi gerçekleştirdi. Prof. Dr. Yunus Çengel’in yazmış olduğu Akışkanlar Mekaniği kitabının 3. baskısının tam renkli olarak yayımlaması, kitabın tüm dünyadaki yaygın kullanımının bir göstergesi ve kitabın yazarlarına olan güvenin bir ifadesi olarak kabul ediliyor. Kitabın tam renkli yeni baskısının Türkçe’ye çevirisinin bir yıl içinde piyasaya sunulması planlanıldığını belirten ADÜ Mühendislik fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Çengel, "Bu kitap dünyanın pek çok ülkesinde mühendislik fakültelerinde temel ders kitabı olarak kullanılıyor. Amerika'dan tutun Hindistan'a kadar dünyanın pek çok ülkesinde bu kitap okutuluyor. Ancak Türkiye olarak dünya çapında bir yayınevimiz olmadığı için bu kitaplar Amerika'daki yayınevi tarafından bastırılıyor" dedi. 

İlk baskısı 2006’da çıkan kitabın orijinal baskısı eğitimi İngilizce olan tüm dünya üniversitelerinde, yaygın olarak kullanılırken, Çince, Korece, İtalyanca, Farsça, Fransızca, İspanyolca ve Türkçe’ye çevrildi. Kitabın Türkçe tercümesi Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) tarafından verilen en iyi tercüme eser ödülünü de aldı.Ondan fazla dile çevrilmiş Termodinamik kitabı başata olmak üzere birçok mühendislik ders kitabının yazarı olan Prof. Dr. Yunus Çengel Amerikan Mühendislik Eğitimi Birliği (ASEE) tarafından verilen ‘Seçkin Yazar’ ödülünü de iki defa aldı.Pazartesi, 02 Aralık 2013 11:15, Yorum Yaz (2)
Yorumlar

15 Eyl 2016
I mean it!
Cheap NBA 2K17 MT http://nba2knews.shurf.ru/blog/topic-8040

30 Ağs 2016
http://www.fysso.com/member/blog_post_view.php?postId=15997fifa 17 coins
buy cheap fifa 17 coins http://test.holmeslovesme.com/forum/topic/41767


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.48711 saniyede 13 sorguyla oluşturuldu