Haberler

Haberler->Belediye->Kuşadası Belediyesi seçimlerden sonra ilk meclis toplantısını yaptı   
Kuşadası Belediyesi seçimlerden sonra ilk meclis toplantısını yaptı

                07.04.2014 Pazartesi günü saat 10.00’da toplanan ilk Belediye Meclis toplantısına seçilen tüm partilerin üyeleri katıldı. Vatandaşlarında büyük ilgi gösterdiği toplantıyı CHP Kuşadası İlçe Başkanı Soner KAPLAN ve AKP Kuşadası İlçe Başkanı Ali KARA BİRLİKTE İZLEDİLER. Belediye Başkanı Özer Kayalı açılış konuşmasında parti rozetini çıkardığını, Kuşadası’nın başkanı olduğunu söyleyerek seçilen tüm partili üyeleri kutladı.

     Belediye Meclisinin ilk toplantısında divan üyeliklerine Kuşadası Meclisinin en genç üyeleri Cem ARSLAN ve Filiz ÜYÜCÜ seçildiler. Bu seçimin ardından Kuşadası Belediye Meclis Başkan vekilliklerine yapılan gizli oylama neticesinde birinci Başkan vekili Haydar BÜYÜKDAĞ, ikinci Başkan vekilliğine Muzaffer ERYİĞİT seçildi. Belediye Encümen üyeliklerine Muzaffer ERYİĞİT, Nail ÖZAZMAN, Plan Bütçe Komisyonuna Levent ÖĞREN, Ferah SÜREKÇİ, AKP Meclis üyelerinin önergesi ile Cenap SEKBAN, İmar Komisyonu seçiminde AKP Meclis Üyelerinin önergesi  ile Bayram BAYAÖZLÜ’nün yer alması istendi. Öncesinde kabul edilen isimlerle birlikte Meclis üyeleri  bu öneriyi kabul edince İmar Komisyonu, Ali GENÇ, Nurettin ÖZTÜRK, Muzaffer ERYİĞİT, Canan GÜLER ve Bayram BAYAÖZLÜ’den oluştu.

 Bu seçim sonrasında söz alan AKP Meclis Üyesi Tacettin ÖZDEN Kuşadası’nın menfaatleri için ne gerekiyorsa köstek değil destek olmaya çalışacaklarını belirtti, daha sonra komisyon seçimlerine devam edildi.  Kıyı Ege Belediyeler birliği Komisyonuna Nail ÖZAZMAN, Tufan ASRAV, Faik ALP, Ege Belediyeler Birliğine Haydar BÜYÜKDAĞ, Kuş-Atak Belediyeler Birliğine, Zühtü Bilgehan ALGAN, Hakan TURHAN, Mehmet GÜRBİLEK, Büyük Menderes Havzası Çevre Belediyeler Birliğine Mehmet GÜRBİLEK, Nail ÖZAZMAN, Muzaffer ERYİĞİT, Aydın Afet Acil Kurtarma Birliğine Zühtü Bilgehan ALGAN, Tarihi Kentler Belediyeler Birliğine, Nurettin ÖZTÜRK seçildiler. Bu seçimlerde oy birliği çıkması yarınlar için ümit verdi diyebilirim.

Meclis gündemindeki diğer maddelere geçildi. İmar Komisyonuna itiraz edilerek tekrar görüşülmesi ve karara bağlanması istenen üç dilekçenin değerlendirilmesi yapıldı. 04.04.2014 tarihli itiraz dilekçelerine istinaden itirazların incelenmesi ve karara bağlanması için bu meclisin devamı niteliğinde 11.04.2014 Cuma günü meclisin toplanmasına oy birliği ile karar verildi.

Gündemin diğer bir maddesi Kuşadası Zabıta  Müdürlüğünün Kuşadası şehir içi minibüslerinin tarife cetvellerinin, 2011 yılından beri değişmeyen ücretlerine 25 kuruşluk bir artış sağlanması, öğrenci fiyatlarının aynı kalması yönündeki  dilekçenin tarife komisyonuna gönderilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Kuşadası Belediyesi 2013 faaliyet raporu hakkında ilk sözü AKP Meclis Üyesi Tacettin ÖZMEN aldı. Geride kalan 5 yıllık dönemde Kuşadası’nın geleceği için önemli adımlar atılmadığını belirterek yeni dönemde Turizmden İnşaat sektörüne, Arıtma tesislerinin düzeninden turistik ilçemizin eğlence aktivite sektörüne ve Kuşadası’nın en önemli sorunlarından birisi otopark, yol trafik sorununa ivedilikle çözüm bulanması gerekliliğini belirtti. Kuşadsı Belediye Başkanı Özer KAYALI, seçim çalışmaları sırasında bu problemleri öncelikli olarak ele alacaklarını belirtiklerini söyleyerek sizlerle kendileri ile birlikte bu sorunları çözeceklerini söyleyerek bugünkü meclis komisyon seçimlerinde gösterdikleri destek için teşekkür etti. Kuşadası, Davutlar ve Güzelçamlı belediyelerinin 2013 faaliyet raporları ayrı ayrı oylandı. AKP ve MHP Meclis Üyelerinin 6 red oyuna rağmen CHP’li Meclis Üyelerinin oyları ile oy çokluğu ile kabul edildi.

Meclise ek gündem maddeleri olarak ilave edilen Aydın’ın Büyükşehir olması nedeniyle gereksinim duyulan bazi komisyonların kurulması oy birliği ile kabul edildi. Kurulan Komisyonlar ve oluşan isimler;

 Çevre ve Sağlık Komisyonu, Zühtü Bilgehan ALGAN, Canan GÜLER, Canan İNANÇ, Hayati ATLI, Ahmet CANDAN.

Turizm Komisyonu, Canan İNANÇ, Zühtü Bilgehan ALGAN, Mehmet GÜRBİLEK, Haydar BÜYÜKDAĞ, Tacettin ÖZMEN.

Çocuk, Gençlik ve Spor Komisyonu, Cem ARSLAN, Tufan ASRAV, Zekeriya TÜNK, Faik ALP, Cenap SEKBAN.

Kadın Dayanışma Komisyonu, Canan İNANÇ, Canan GÜLER, Filiz ÜYÜCÜ, Ferah SÜREKÇİ, Tacettin ÖZMEN.

 Kuşadası’na yeni katılan Mahalleler Komisyonu, Hakan TURHAN, Nurettin ÖZTÜRK, İlhan AYGÜNEŞ, Mehmet GÜRBİLEK, Cenap SEKBAN.

Yaşlı ve Engelliler Dayanışma Komisyonu, Canan GÜLER, Filiz ÜYÜCÜ, Ferah SÜREKÇİ, Hayati ATLI, Rıza ESEN.

 Kent Kültür Eğitim Sanat Komisyonu, Canan İNANÇ, Ferah SÜREKÇİ, Tufan ASRAV, Zehra ARICI CAN, Rıza ESEN. Bu yeni kurulan komisyonlarda oy biriliği ile kabul edildi. Gündemin son maddesinde Kuşadası Belediye Meclisinin Her ayın ilk Çarşamba günü saat 10..00 da toplanmasına karar verilmesi ile sona erdi.
(Haber: Enver ÖNDER )Salı, 08 Nisan 2014 16:47, Yorum Yaz (0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.16142 saniyede 13 sorguyla oluşturuldu