Haberler

Haberler->Belediye->Aydın Büyükşehir'e Kanalisazyon İsyanı   
Aydın Büyükşehir'e Kanalisazyon İsyanı

 Büyükşehir yasasısı ile mahalle olan Davutlar'ın foseptik sorunu her geçen gün büyümeye devam ediyor. Davutlar Belediyesi zamanında kanalizasyon'un bütün alt yapısı bitirilmiş ve sadece bağlantı yapılması kalmıştı. Aydın Büyükşehir Belediyesi kanalizasyon toplama ve arıtma merkezini 5 yıldır aktif edemediği için Davutlar halkı koku ve pislik içinde yaşamaya mahkum edilmiş durumda.

Antik dönemlerde kurulmuş medeniyetler bile kanalizasyon sistemlerini yapmışken aradan geçen 2000 yıl içinde Aydın Büyükşehir Belediyesi antik kentler kadar da olamıyor mu? Halkına 2000 yıl önce yaşamış insanlara sağlanan imkanları bile sağlayamıyor mu? 

Davutlar sakinleri isyanlarını dile getirirken bir an evvel bu sorunun çözülmesini isteyerek, “Artık kokudan nefes alamaz durumdayız. Çocuklarımız pislik içerisinde oyun oynamak zorunda kalıyor. Aydın Büyükşehir'den bir yetkili buna çözüm bulsun. Dört yıldır taşan fosseptikler için Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne sürekli müracaat ettik, ancak dikkate alan olmadı. Yetişemedikleri gibi bizleri özel vidanjörlere mahkum ediyorlar. Biz üvey evlat değiliz” diyerek kanalizasyon sorunlarının bir an önce giderilmesini istediler.Cuma, 05 Ekim 2018 12:13, Yorum Yaz (0)
Yorumlar


MKPNews ©2004-2006 mkportal.it
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.06156 saniyede 13 sorguyla oluşturuldu