Davutlar'dan Haberler
DAVSEDER Genel Kurulu I. Bölüm
Çarşamba, 08 Temmuz 2009 11:18

 03.07.2009 tarihinde SSK sitesi Capri Otel karşısında yapılan genel kurul saat 17:00’de Metin Altunbaş başkanlığında toplandı. 36 site başkanın toplantıya geldiği görüldü. Toplantı başlangıcında ADD derneği yetkilisi bir konuşma yaptı. Daha sonra DAVSEDER başkanı Metin Altunbaş; “ Değerli site başkanları toplantımıza hoş geldiniz. Daha önce sezon sonunda toplanıyorduk. Ama bu toplantımızı sezon başında yaptık bunun için ayrı bir önemi var. Derneğimiz 2007 Ekim ayında kurulmuş idi. 2008 yılı sezonunda neredeyse tüm sitelerin toplantılarına katılmaya çalıştık. Yaptığımız toplantılarda hizmet ağırlığında olan parti ambleminde birleşme kararı aldık. Seçim sürecinde telefon ve mail ile bu konuda görüşmelerimiz oldu.

Davutlar’da seçimler parti bazlı değil kişilere endeksli yapılıyor. Bu süreçte şuanki belediye başkanını destekledik. Sayın Tuncay Uysal’dan uzun süre sahilden meclis üyesi alacağı sözünü aldık. Fakat daha ...

Hepsini Oku, (0)
Temmuz ayı meclis toplantısı yapıldı.
Cuma, 03 Temmuz 2009 23:09

 01.07.2009 tarihli meclis toplantısı saat 16:00’da belediye binası toplantı salonunda başladı. Toplantıya tüm meclis üyeleri katıldı.
Belediye başkanı oturumu açtı. DP meclis üyesi Melek Çengel gündeme; Davutlar sahilinde yapılması düşünülen Pazar yerininin özel sektör tarafından değil belediye tarafından yapılmasının karara bağlanması ile ilgili ek gündem maddesi eklenmesini yazılı olarak başkanlık makamınına sundu. Ek gündem maddesi oylamaya sunuldu ve gündeme alınmasına oy birliği ile karar verildi. Gündeme gecildi.

Madde 1 – Norm kadro ve cetvelleri hakkında; 2007 yılında yapılan nüfus sayımında Davutlar’ın resmi nüfusu 9500 iken 2009 yılında Davutlar’ın resmi nüfusu 10.123 olarak açıklanmıştır. Nüfusumuz 10.000 in üzerinde olduğu için ek kadro  aşağıdaki kodroların istenmesine karar verilmiştir.
1 adet  ...

Hepsini Oku, (0)
Üsteğmen Emre Önem'den başarılı bir operasyon daha...
Cuma, 26 Haziran 2009 15:33

 Geldiği günden beri bir çok başarılı çalışmalara imza atan Davutlar Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Emre Önem,  yeni görev yerine gitmesine günler kala asayişi sağlamak için durmadan çalışmaya devam ediyor.      

Davutlar Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan son oprasyonda, suç işleme amaçıyla örgüt kurarak; Göçmen, Uyuşturucu ve Tarihi eser kaçakçılığı yaptığından şüphelendiği 24 kişiyi göz altına aldı. Davutlar Jandarma Komutanlığı, opreasyonda  33 ev ve iş yerine baskın yaptı. Baskınlar sonucunda çok sayıda ruhsatsız av tüfeği, tabanca, kenevir, esrar,  göçmen kaçaklığında kullanılmak üzere hazırlanmış zodyat bot ve kürek,  tarihi eser kaçakçılığında kullanılmak üzere dedektör cihazı ele geçirilmiştir.

Başaralı operasyonlara imza atan, halka ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü yeni başkanı Hasan Asandaş
Perşembe, 25 Haziran 2009 22:36

 Davutlar Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü’nün olağan üstü genel kurulu 07 Haziran 2009 Pazar günü saat 18.00’te Ulus kıraathanesin de yapıldı. Gübdem maddeleri; 1 - Açılış
2 - Divan Teşekkülü
3 - Saygı Duruşu
4 - Yönetim Kurulu Raporlarının okunması müzakaresi ve ibrazı
5 - Denetleme Kurulu Raporlarının okunması müzakaresi ve ibrazı
6 - Yeni yönetim ve denetleme kurulu seçimleri
7 - Dilek ve temenniler

Gündemin son maddesi ise seçim oldu. Seçimi Hasan Asandaş kazandı.
Yeni Yönetim Kurulu:

1 - Hasan Asandaş (Başkan)
2 - Mustafa Burak Timuçin
3 - Turan Güler
4 - Şerafettin Çamkıran

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da 5 şiddetinde deprem
Cumartesi, 20 Haziran 2009 14:18

 Bu sabah saat 11:28'de Sisam adasında meydana gelen 5 şiddetindeki deprem beldemizde de hissedildi. Halk arasında endişleye neden olan  5 şiddetindeki depremden sonra 12.03, 12.20 ve 12.22 saatlerinde aynı yerde 3 sarsıntı daha yaşandı. Bu sarsıntıların aletsel büyüklüğü 2.6 ile 2.9 arasında gerçekleşti.
...

Hepsini Oku, (0)
İkdidarın Belediye Meclis üyesi adayı Belediye başkanı Tuncay Uysal'ı eleştirerek istifa etti.
Cuma, 12 Haziran 2009 20:36

 29 mart seçimlerinde Demokret Parti 7. sıra meclis adayı olan ve seçilemeyen ama seçimlerden sonra Davutlar Belediyespor yönetimine seçilen Özcan TOKMAK istifa ettiğini yazılı olarak verdimi bilinmez ama facebookta oluşturulan Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal adına sayfada 10 Haziran 2009 tarihinde yandaki gibi istifa nedenlerini sıralamış. Ne hikmetse bir gün sonra istifa yazısı silinmiş. Lakin aynı sayfadan aldığımız bu yazının tam sayfasını aşağıda siz değerli Davutlar halkına sunuyoruz.
     
İstifa dilekçesinde dikkate değer bir çok önemli nokta bulunurken esas önemli nokta; '' KİRLİ OYUNLARIN İÇİNDE KALMAK İSTEMEDİĞİM İÇİN HAKLARIN ÇİĞNENDİĞİNE İNANDIĞIM İÇİN İSTİFA EDİYORUM....'' yazı neleri ifade ediyor gayet açık ve net anlatıyor diye düşünüyoruz...

Sayfalarımızda herkesin cevap hakkını kullanabileceğini bir kez da ...

Hepsini Oku, (0)
Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı.
Çarşamba, 10 Haziran 2009 23:36

 Haziran ayı olağan meclis toplantısı 3 Haziran 2009 Çarşamba günü Saat: 16.00’da Belediye Meclis toplantı salonunda yapıldı.
   
Haziran ayı olağan meclis toplantısına belediye başkanı Tuncay Uysal, Mustafa Yakıt, Ahmet Yavuz, Melek Çengel, Cevdet Kılınçlı, Serkan Benli, Muhalefetten; Tamer Yeşilova, Mustafa Önür, Metin Hekim ve Umut Şenol katıldılar.
   
Gündem gereği 4 maddeden oluşan meclis toptantısı belediye başkannın mahkeme kararı gereği beldemizde bulunan taş ocağı ruhsatının iptali ile ilgili önerge vermesiyle ve bu önerge oy çokluğuyla kabul edildikten sonra meclis toplantısı 5 gündem maddesinden oluştu. Belediye başkanının meclis klasiği her meclise gündem maddesi eletmesi bu mecliste tekrar etti.
   
Gündemin birinci maddesi; Tarihi Kentler Birliğine Üye Seçimi idi. Bu gündem maddesine göre Cevdet Kılınçlı Tuncay Uysal ( Asil ), Melek Çengel ( Asil ), Mustafa ...

Hepsini Oku, (0)
7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları
Perşembe, 28 May 2009 08:59

 7. Türkçe Olimpiyatları Basını Bilgilendirme Toplantısı, 27.05.2009 tarihinde 115 Ülkeden Türkçe Sevdalısı 700 Öğrencinin Katılmıyla Düzenlendi. Kırgız Öğrencilerin Kolbastı Oynadığı Toplantıya Tertip Heyeti Başkanı Prof.dr. Mehmet Sağlam, Sanatçılar Erhan Güleryüz, Hasan Kaçan ve Serdar Ortaç da katıldı.
 

Türkçe bayramına dönüşen 7. Türkçe Olimpiyatları'nda geri sayım başladı. Ankara Kızıcahamam'da 28 Mayıs'ta başlayacak yarışmaların basın bilgilendirme toplantısı saat 11:00'da Sütlüce'de bulunan Haliç Kongre Merkezi Eyüp 2 Salonu'nda yapılacak. Toplantıda ayrıca öğrenciler sahne gösterisi yapacak. Kırgız öğrenciler kolbastı oynayacak, ABD'de okuyan bir öğrenci Kıraç'ın Karahisar Kalesi ve Tacikistanlı bir öğrenci ise Candan Erçetin'in Melek şarkılarını söyleyecek, Afrikalı öğrenciler Ekmek Teknesi dizinin sevilen harekteri Heradot Cevdet'i taklit edecek. Öğrenciler daha sonra Miniatürk'ü gezecek.

Gençlerin kendi ülkelerini tanıtacağı 'Kültür Şöl ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.94419 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu