Davutlar'dan Haberler
İşte İflas, İşte Belgesi
Pazar, 15 Mart 2009 22:52

 Belediyenin toplam 11 adet taşınmazının üzerinde icra olduğu ortaya çıktı. Davutların nesi var nesi yok, her şeyini yok etme yolundaki Tuncay UYSAL'ın, Belediyeyi içine sürüklediği iflası gözler önüne seren bu belgeler, sadece bizim ulaşabildiklerimiz. Arkasından neler geleceği ise belirsiz. Son aylarda hiçbir kurum ve kuruluşa para ödeyemez durumda olan, işçilerine maaş ve ikramiye ödeyemeyen Belediyenin, önümüzdeki aylarda ne gibi hukuki sorunlar yaşayacağını, tahmin etmek bile insanı ürkütüyor.

Geçtiğimiz günlerde Tuncay UYSAL, Belediye araçlarının üzerindeki icraları kaldırdığını söylemişti. Şimdi ise, bu icra işlemlerini, taşınmazlar üzerine kaydırdığı ve bir kez daha halkı kandırmaya çalıştığı anlaşılıyor. Çünkü bu icra işlemlerinin 2 tanesi 20.02.2009 tarihli.

Göreve gelir gelmez Belediyenin 22 dönüm arazisini satan Tuncay UYSAL, ...

Hepsini Oku, (0)
Partiler meclis üyelerini açıkladı.
Salı, 24 Şubat 2009 18:49

 Davutlar'da bulunan ve seçime giren siyasi partiler belediye meclis üyelerini açıkladılar;

CHP Davutlar Belde Örgütü Belediye Başkan Adayı
Adem Tuna


CHP Davutlar Belde Örgütü 
belediye Meclis Üyesi Adayları
1-    Umut Şenol
2-    Mustafa Önür  
3-    Muhittin Yeşilova  
4-    Metin Hekim
5-    Fehim Artan
6-    Halit Suyolcu
7-    Yunus Çengel
8-    Halit Kavak

CHP Davutlar Belde Örgütü  Kontejan
belediye Meclis Üyesi Adayı
Mehmet Nejat Yaşatan

CHP Davutlar Belde Örgütü  Yedek
belediye Meclis Üyesi Adayları
1-    Mustafa Tü ...

Hepsini Oku, (0)
MHP Belediye başkan adayını tanıttı.
Pazar, 01 Şubat 2009 14:19

 Milliyetçi Hareket Partisi Davutlar Başkan Adayı Buğra Can'ı Davutlarlılara tanıtmak için toplantı düzenledi. Ali Başaran'ın kahvehanesinde saat 15:00'de yapılan tanıtım toplantısına MHP parti yöneticileri, aydın milletvekilleride katıldı.

MHP Davutlar Belediye Başkan Adayı Buğra Can'ın kaleminden kendisi ve Hedefleri;

1979 yılında Balıkesir'de dünyaya geldim, ilkokulu Ankara Sincan 10O.Yıl İlköğretim Okulu'nda, ortaokulu Kuşadası Çakabey Ortaokulu'nda tamamladım. Lise öğrenimime 1994-1995 eğitim öğretim yılında Kuşadası Anadolu Otelcilik Turizm Meslek Li-sesi'nde başladım, ingilizce hazırlık sınıfını başarıyla tamamladıktan sonra;1994 yılında Kuşadası Şehit Kaya Aldoğan Lisesi'ne geçerek 1997 yılında mezun oldum. Aynı yıl Balıkesir Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu'na girerek 2002 yılında mezun oldum. Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Yüksek Lisansı eğitim programına ...

Hepsini Oku, (0)
AKP Davutlar yerel seçim çalışmalarına başladı
Pazar, 01 Şubat 2009 09:21

 Adaylığının açıklanmasının ardından seçim çalışmalarına hız veren Ak Parti Davutlar Belediye Başkan Adayı Mehmet Ayaz; "Davutlar halkı ile ele ele vererek beldemizi çağdaş, yaşanabilir, bir kent haline getireceğiz.

Hiç kimse ile kavga etmeden sadece hizmet verebilmek için beldemiz Davutlar'ı Termal Kaplıca Kenti yapacağım, beldemizde kış turizmi ve sağlık turizmi başlayacak. Ayrıca Davutlar Termal sağlık hastanesi kuracağım, 5 yıldızlı çeşitlitermal oteller yapılarak spor kompleksleri kamp merkezi haline getirilecek.

Davutlar Belediyesi halka açılacak. Yapılacak yatırımlarla halkımızla iş imkanı sağlanıp, Davutlar ekonomisi canlandırılacak en önemlisi daima halkımızın emrinde olacağız"dedi.

Devam eden seçim çalışmaları hakkında bilgiler veren Mehmet Ayaz, siyasi partilerin bir araç olduğunu, asıl önemli olanın ise halka ve beldeye yapılac ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da fırtuna
Pazartesi, 26 Ocak 2009 16:53

 Geçtiğimiz gün sabaha karşı sağanak yağış ile birlikte etkisini artıran lodosta, asırlık ağaçlar kökünden söküldü, tabelalar ve evlerin pergula ile güneş enerjisi panelleri uçtu.

Beldemiz merkezinde de  bazı iş yerlerinin çatıları uçtu.  Haskan Petrol yanındaki iş yerinin çatısı rüzgarın etkisi ile yerinden uçarak bir aracın üzerine düşünce  aracı ikiye böldü  Araçta maddi hasar meydana geldi. Rüzgarın şiddetinden ağaçların dalları kırıldı. Özellikle sahil şeridindeki ağaçlar ve Sevgi plajındaki ağaçların dalları kırıldı. Yollara savrulan dallar ulaşımıda engelledi.

Gece boyunca şiddetini artıran lodosla birlikte şiddetli yağışlarda hayatı olumsuz etkiledi. Rüzgar, denizde saatte 100, karada ise saatte 70 kilometre hızla estiği tahmin edildi. Şiddetli lodos nedeniyle Kuşadası sanayi sitesinden başlayan bölge ile  beldemiz ve Güzelçamlı, kopan kablolar ne ...

Hepsini Oku, (0)
CHP Bld Bşk. Adayı Sayın Adem Tuna'nın mesajı
Cuma, 23 Ocak 2009 23:00

CHP Davutlar Belediye Başkan Adayı Sayın Adem Tuna'nın sayfasında yer alan Davutlar halkına mesajlarını bizde buradan yayınlamak istedik... 

*İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNAMAYA DEĞİL, ÇARE OLMAYA GELİYORUZ.
 
* İHTİYAÇ SAHİBİ HEMŞERİLERİMİZE İŞ -AŞ- HUZUR VERMEYE, ONLARA SAHİP ÇIKMAYA GELİYORUZ.
 
* İNSANLARIN BEDDUASINI ALMAYA DEĞİL,ONLARIN HAYIR DUASINI ALMAYA GELİYORUZ.
 
* KAPILARI ARDINA KADAR HALKA AÇIK BİR BELEDİYE VAAT EDİYORUZ.
 
* HER YÖNÜYLE ŞEFFAF,SÖZÜNÜN ERİ BİR BELEDİYE YÖNETİMİ VAAT EDİYORUZ.
 
* YENİDEN BELEDİYEMİZİN KASASINI DOLDURMAYA KALICI HİZMETLER YAPMAYA GELİYORUZ.
 
* AYRIM YAPMADAN EN SAMİMİ ŞEKİLDE TÜM HALKIMIZI KUCAKLAMAYA GELİYORUZ.
...

Hepsini Oku, (0)
Bu kadarda olmaz Müflis Başkan!
Çarşamba, 14 Ocak 2009 20:49

 5 yıl önce kasası dolu şekilde teslim aldığı belediyeyi 5 yılda borç batağının içine düşüren Başkan Tuncay Uysal bunun halka nasıl anlatacak?

Davutlar Belediyesinin borçlarından dolayı birçok aracına Kuşadası Vergi Dairesi Müdürlüğü tarafından haciz emri çıkartıldı. Aşağıda bizim tespit ettiğimiz ve belgeleri ile sunacağımız araçlar hacizli durumdadır.

Tüm Davutlar halkının belediye başkanı olduğunu inkar ettiğinin göstergesi olan 09 BA 012 plakalı makam aracı ise diğer araçlardan farklı olarak iki yerden; 29 Şubat 2008 tarihinde Kuşadası Vergi Dairesi Müdürlüğü’nden hem de 13 Ekim 2008 tarihinde Söke İcra Müdürlüğü’nden hacizli. Arabalar neredeyse 1 yıldan beri hacizli.. Halk arasında da konuşulan bu konu için trafik cezasından dolayı arabalar öyle gö ...

Hepsini Oku, (0)
Selim Alper istifa ettiğini açıkladı
Salı, 06 Ocak 2009 21:54

 Cumartesi günü İsabeyli stadında İsabeyli Şırlanspor ile karşılaşan takımımız, 1-0 önde götürdüğü maçın ikinci yarısı oynanmadan, yoğun sis nedeniyle  ertelenmesi sonucu maç tamamlanamadı. Toprak ve yağmur neticesinde birikintilerin olduğu çamurlu bir zeminde oynanan maçta, değil koşmanın yürümenin zor olduğu sahada sakatlanma riski fazla göründü.
           
Maça; Hüseyin, Muharrem. Molla, Murat ÇARK, Zeki, Yunus, Fatih, Erkan, Serkan, Ferhat(Murat ARI), Güray tertibi ile başladı. Maçın henüz 1. dakikasında rakip ceza sahası yayının 10-15 metre dışında kazanılan serbest vuruşu Murat ÇARK, akıllı bir vuruşla, barajın sağından kalecinin uzanamayacağı köşeden ağlarla buluşturdu. Bu güzel golle oyunun başında hemen öne geçtik. 12. dakikada bu kez rakibimizin  aynı mesafede ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04528 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu