Davutlar'dan Haberler
Süper Amatör lig maçları bu hafta oynanıyor.
Çarşamba, 08 Ekim 2008 17:34

 14 takımlı ligde Astaş'ın çekilmesi ile mücadele 13 takım arasında geçecek.Ligin ilk maçını sahamızda süper lige bu yıl çıkan ve şampiyonluk parolası ile yola çıkan Yıldız Fener ile yapacağız. Pazar günü beldemizde Yalçın BERBER stadında saat 15.00 de başlayacak maçın çekişmeli geçmesi bekleniyor.

Liglerin başlaması dolayısıyla Davutlar Belediye Spor Kulübü Başkanı İbrahim BAŞLIK liglerin başlaması dolayısıyla spor severlere ve tüm takımlara centilmence fair play çerçevesinde maçlar diledi.
           
Açıklamalarına devam etti.''2008-2009 sezonuna pazar günü Kuşadası Yıldız Fener Spor maçı ile başlıyoruz. Bu maçla ve takımla ilgili çeşitli spekülasyonlar yapılmakta, takım üzerinden prim yapmak isteyen kişiler çirkin oyunlar oynamaya çalışmaktadırlar. Bu konuda tüm sporseverleri sağduyulu olmaya davet ediyorum. Bu bir ma&cced ...

Hepsini Oku, (0)
Ramazan Bayramınız mübarek olsun!
Pazartesi, 29 Eylül 2008 15:21

 Tüm Müslümanlara eşiyle, dostuyla, sevdikleriyle, yakınlarıyla, akrabalarıyla iç içe, gönül gönüle, acı tatlı her şeylerini paylaşacakları bir bayram temennî ederiz.

Mübârek Ramazan Bayramının; tüm İslâm âlemine, tüm insanlığa, ülkemizin her karış toprağına, taşına, milletimizin her ferdine, her kuşağına ve hâssaten saygıdeğer üyelerimize hayırlara vesîle olmasını niyaz ederiz.

Bayramınızı gönülden tebrik ederiz.
...

Hepsini Oku, (0)
Kadir, Kadir'in kadrini bilenlerin gecesidir. Ne mutlu onlara. Dua istirhamıyla.
Cuma, 26 Eylül 2008 14:37

 Kur’ân-ı Kerim’in inmeye başladığı Ramazan ayı’nın yirmi yedinci gecesi. İslâm’da en kutsal ve faziletli gece Kadir gecesidir. Kadir gecesi, içerisinde Kadir gecesi bulunmayan bin aydan daha hayırlıdır. Kur’ân-ı Kerim de bu gecenin faziletini belirten müstakil bir sûre vardır. Bu sûrede yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor:

“Doğrusu biz Kur’ân’ı Kadir gecesinde indirmişizdir. Kadir geceşinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Cebrail o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler. O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir. ” (Kadir sûresi, 97/ 1-5)

Bu sûrenin inişi hakkında değişik rivâyetler vardır. Bunlardan biri şöyledir:

Bir kere Rasûlüllah (s.a.s) Ashab-ı Kirâma İsrailoğullarından birinin, silahını kuşanarak Allah yolunda bin sene cihad ettiğini bildirmişti. Ashabın buna hayret etmeleri üzerine Cenabı Hak bu Kadir sûre ...

Hepsini Oku, (0)
Prof. Dr. Yunus Ali Çengel bu akşam TRT 2'de
Perşembe, 18 Eylül 2008 07:47

 Davutlar'da doğan ve son dönemlerde yetişen  büyük Türk bilimadamı Prof. Dr. Yunus Ali Çengel, bu akşam saat 22:10'da TRT 2'de  5 Gün 5 Gündem programına katılacak.

Kendisi şu anda bütün dünyada, gerek fizik ve gerekse mühendisliğin bazı branşlarının en zor derslerinden birisi olan termodinamik de kullanılan başlıca kaynak kitabında yazarıdır. İlmi kişiliğinin yanında manevi yönden de kendini yetiştirmiş bir insandır.

Prof. Dr. Yunus Ali Çengel'in yazılarını Davutlar Yazıları bölümüzden de takip edebilirsiniz.
...

Hepsini Oku, (0)
Minik karetecilerimiz Söke'den derecelerle döndüler.
Cuma, 12 Eylül 2008 19:14

 Davutlar Belediye Spor Lisanslı, Karete Minik Takımımız 15 sporcu ile katıldıkları Söke Belediyesi tarafından düzenlenen İller arası Karate turnuvasında 4 birincilik. 6 ikincilik ve 5 üçüncülük kazandılar.

Söke Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel 5 .Pamuk Festivali ve Kurtuluş Etkinlikleri çercevesinde, Türkiye Karete Federasyonu, Aydın Gençlik Spor İl Müdürlüğü Temsilciliğinin 2008 çalışma programı içerisinde yer alan İller Arası Karate Turnuvasına katılan 190 sporcuya Söke Belediyesi ev sahipliği yaptı.

6-7 Eylül 2008 tarihlerinde Söke'de düzenlenen 3. İller arası Söke Belediye Başkanlığı karete turnuvasına Aydın, Muğla. Manisa ve İzmir'den olmak üzere toplam 190 karateci izleyicilere heyecan dolu dakikalar yaşattılar.

Davutlar belediye Spor bünyesinde bulunan Karete takımımız karete turnuvasına 15 kareteci iie katıldı. Rakiplerini zorlayan karatecilerimiz Söke'den 4 birincilik, 6 ikincilik ve 5 ...

Hepsini Oku, (0)
Güzelçamlı'da tekne turları
Cumartesi, 06 Eylül 2008 23:41

 Beldemize komşu Güzelçamlı beldesi'nde tekne turları alternatif turizme katkı koyuyor. Sabah saat 10.00'da Güzelçamlı'dan teknelerle hareket eden tatilciler önce milli parkı açıktan görüyorlar. Ardından değişik koylarda demir atılırken isteyen denize girip yüzüyor. Güzelçamlı belediyesi Kültür, Sanat ve Basın sorumlusu Mahmut Tuncer,”Ülkemizde turizm ve tatil denildiğinde Deniz, güneş, kum akla gelir. Fakat tekne turları tatilcilere alternatif turizm sunuyor. Sabah saat 10.00'da teknelerle açılan tatilciler akşam saat 17.00'ye kadar koyları dolaşıyorlar, Samos adasını görüyorlar, öğle yemeklerini de teknede yiyorlar. Alkolsüz içki zaten limitsiz ve gün boyu bu olanaklardan yararlanan vatandaşlarımız sadece 25 YTL ödüyorlar. Son yıllarda tekne turları Güzelçamlı beldemizde oldukça yaygınlaştı. 110 Kişilik tekneler haftanın 7 günü hizmet veriyor. Ayrıca 3040 kişilik gruplar içinde öze ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da Cinayet
Cumartesi, 06 Eylül 2008 07:48

 Edinilen bilgiye göre, Ramazan'ın ilk günü Davutlar da yaşayan 40 yaşındaki Meliha Öztürk lisenin arkasındaki evine gelen eski eşi 40 yaşındaki Ahmet T. tarafından öldürüldü Olay şöyle gelişti;
Meliha Öztürk'ün eşi Şükrü Öztürk olaydan 20 dakika önce evden çıkmış ve kasabamızdaki CHP lokaline ordanda Kuşadası'na doğru yola çıktığı sırada evin çatısına çıkan Meliha Öztürk'ün açık bıraktığı 1. kat balkon kapısından içeri katil girmiş ve Meliha Öztürk'ün gelmesini beklemiş ve evden içeri girmesiyle katille karşı karşıya kalmıştır. Meliha Öztürk'ün eski eşi 40 yaşındaki Ahmet T.  hemen kapıyı kilitleyip eski eşini  iki çocuğunun gözleri önünde dövmeye başlamıştır daha sonra ufak bir cd çantasına sakladığı 7.65 çapındaki silahıyla Meliha Öztürk'ü başından vurarak öldürmüş ardındanda elini kolunu s ...

Hepsini Oku, (0)
Hoşgeldin Ramazan
Cumartesi, 06 Eylül 2008 07:45

 Hoş geldin ateşim, yangınım, külüm.
Ateş oldun. Avucumda tutamadım seni. İçime düştün. Kalbimin karasına çaldım kor yüreğini. İbrahim[as] gibi gülden ateşlere düşürdün canımı. Ey “kavurucu ateşim” akla beni, yak kirlerimi. Ey yangınım, sen başkalarına sakla serinliğini, küle çevir bedenimi, benliğimi.

Bir yangın yeridir Ramazan. Yüreğinin taraçalarına ötelerden kıvılcımlar sıçratır. Alnına göklerin sıcağını düşürür. Secdelerce ısınır yüreğin. Ilık yağmurlar üşüşür tenine. Rahmetle ıslanırsın. Merhamet denizinde yıkanırsın. Ezelde ruhuna dokunan kutlu sesin yankısı yeniden erişir kulağına.

***

Hoş geldin yolum, yoldaşım, menzilim.
Yol oldun ruhuma. Dünyanın telaşından çekip aldın beni. Kalbimin serin vadisine taşıdın nefsimi. Beni benimle yeniden tanıştırdın. Yûnus[as] gibi denize attın, geceye bıraktın, balığın karnına soktun nefsimi. Kuraların hepsi bana & ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.05545 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu