Davutlar'dan Haberler
Hortum Davutlar'ı vurdu!
Perşembe, 01 Kasım 2012 20:39

 Müzikhol yıkıldı, arabalar uçtu, binaların çatıları uçtu, duvarlar devrildi, ağaçlar kökünden söküldü.

Davutlar'da gece yarısı çıkan hortum bir müzikholü yerle bir etti. Önüne geleni yıkan hortum, bir alışveriş merkezinin çatısını uçurdu, otomobili onlarca metre ileriye fırlattı.

Davutlar Beldesini önceki gece saat 02.00 sıralarında aniden çıkan hortum vurdu. Hortum yaklaşık 1 kilometrekarelik alanda önüne geleni yıktı. ABD’yi etkisi altına alan Sandy kasırgasına benzetilen hortumun yarattığı tahribat gün ağarınca ortaya çıktı. Davutlar’ın Güzelçamlı beldesi çıkış yönünde yol kenarında bulunan Yorulmaz ailesine ait müzikhol tamamen yerle bir oldu. Müzikhol önünde park halindeki bir otomobil havalanarak yaklaşık 20 metre uzağa düştü. Aynı bölgede Turan Bulak’a ait üç katlı Alışveriş merkezinin camları patladı, &cc ...

Hepsini Oku, (0)
Caretta Caretta'lar Davutlar Sevgi Plajı'ndan denize ulaştılar
Cumartesi, 11 Ağustos 2012 15:14

 8 Haziran 2012 akşamı Kuşadası-Davutlar Sevgi plajı AYDAY sitesi önündeki TÜRKAN SAYLAtt parkı önündeki kumsalın bir misafiri vardı. Bir Caretta Caretta ( Deniz Kaplumbağası) gecenin karanlığında sahile gelen bu misafir herkesi heyecanlandırmış AYDAY Site başkanı Kemal ARI bu misafiri karşılamış yumurtlamasına tanıklık etmiş kameraya almış. Daha sonra ilgili yerleri arayarak sahip çıkmalarını sağlamış.
Orman ve Su Bakanlığı Manisa 4. Bölge Müdürlüğü, Aydın Şube Müdürlüğü, DEKAMER Müdürü Prof. Dr. Yakup Kaska ve EKODOSD başkanı Bahattin SÜRÜCÜ işbirliğiyle gerçekleşen çalışmalara, Kuşadası kaymakamı Mustafa Esen, Davutlar Emniyet Amirliği, Mersin Beach Clup Otel, AYDEM, Bulut Özel Güvenlik şirketi katkı yaparken. Orman ve Su Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğüne bağlı Aydın Şube Müdürlüğü personeli ve EKODOSD derneğinin kontra İleriyle ve Kuşadası Kayma ...

Hepsini Oku, (0)
ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, EGE TV'de ADÜ'yü tanıttı
Cumartesi, 11 Ağustos 2012 15:10

 Adnan Menderes Üniversitesi (ADU) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, ADÜ'nün tanıtımına yönelik programlara katılmaya devam ediyor. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, tercih döneminin bitimine sayılı günler kala, Ege TV'de canlı olarak yayınlanan Güne Bakış Programı'na katıldı. Tercih yapacak öğrencilere Adnan Menderes Üniversitesi'ni anlatan Birincioğlu, üniversitelerin başarısında, kaliteli öğrenci, kaliteli öğretim elemanı ve kaliteli mekânların önem taşıdığını belirterek sözlerine başladı. Adnan Menderes Üniversitesi'nin Ege Bölgesi'nde yıldızı parlayan bir üniversite olduğunu vurgulayan Rektör Birincioğlu,   anne   ve   babalara   seslenerek, "Çocuğunuzun huzurlu, güvenli bir yerde okumasını istiyorsanız İzmir'den sonra yazılabilecek ilk yer Aydın olsun" şeklinde konuştu.

Hepsini Oku, (0)
Hasan Tonbul'dan Yüksekokula yardım sözü!
Cuma, 03 Ağustos 2012 19:25

 25.07.2012 Cumartesi günü Davutlar Eğitim gönüllüleri ile bir araya gelen Dıana Turizm sahibi Hasan Tonbul, gönüllülerin yardım talebine olumlu cevap   vererek   bu   konuda   "Eğitilmiş   nesiller  yetiştirmede herkesin sorumluluğu var. Beldemize kazandırmayı amaçladığınız Turizm Yüksek Okulu'na gönülden   destek   veriyorum,   maddi   olarakta imkânlarımızı zorlayarak talep ettiğiniz çatı ve cephe giydirmesini bizzat üstleniyorum; firmamız faaliyet programı   kapsamında 2013 yılı  içinde istediğinizi yerine   getireceğiz,   plan   ve   projelerinizi   en   kısa zamanda ulaştırırsaniz memnun olurum.
Bu okul yöredeki turizm kuruluşlarına eleman kaynağı   olacak  ve   hizmet   kalitesini   olumlu etkileyecektir ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'ın ciğerleri sökülüyor
Çarşamba, 01 Ağustos 2012 20:38

 Davutlar'da milli park devamı olan, Davutköy mevki üsttarafında halkın yürüyüş parkuruda olan yol kenarlarında geçen yılda asırlık ağaçlar günlerce kesilmişti.
Yürüyüş yolunun en güzel alanı yüzlerce asırlık çam ağaçlarıyla kaplı düz ve geniş bir alan vardı, her gün buradan geçerken insanlar huzur buluyorlardı. 31 Temmuz 2012 sabahı yürüyüşe çıkanlar dehşet verici bir manzarayla karşı karşıya kaldılar yürüyüşteki grupta bulunanlar göz yaşlarını tutamadılar bu güzel yemyeşil orman alanı yerinde yeller esiyordu yüzlerce asırlık çam ağacı kesilmiş
06 DR......plakalı tıriara yüklenmiş bom boş geniş bir alan kalmış yerinde Bu alan neden açıldı ? bu ağaçlar asırlık ağaçlar neden kesildi? Birilerine yer mi açılıyor acaba?
Sayın Vali, sayın Kaymakam, sayın Orma ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediyespor yeni sezon hazırlıklarına başlıyor
Çarşamba, 01 Ağustos 2012 20:35

 Davutlar Belediye Spor Kulübü Başkanı Metin Tütüncü, Davutlar Belediye Spor Kulübü sezon başı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Davutlar Belediye Spor Kulübü Başkanı Metin Tütüncü; " Davutlar Belediye sporumuzun sezon başı çalışmaları 2 Ağustos 2012 Perşembe günü Saat: 18.30'da hocamız Selim Alper nezaretinde başlayacaktır. Tüm futbolcu kardeşlerimize buradan duyurmak istiyorum. Biz yeni göreve gelmiş yönetim kurulu arkadaşlarımızla almış olduğumuz kararlar doğrultusunda tek vücut olarak çalışıp, bizden önce kulübümüze emeği geçen bütün başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Bundan böyle edindiğimiz prensipler doğrultusunda geçmiş ile değil gelecekte kulübümüzü ve gençlerimizi en iyi yerlere nasü getiririz, bunun çalışmaları içinde olacağız." dedi.

Hepsini Oku, (0)
Davseder'in Olağanüstü Genel Kurulu yarım kaldı
Çarşamba, 01 Ağustos 2012 20:34

 26 Temmuz 2012 Perşembe günü saat 17,00 de köyüm sitesi Mimoza restoranda DAVUTLAR SAHİL SİTELER BİRLİĞİ DAYANIŞMA DERNEĞİ (DAVSADER) olağan üstü genel kurulu toplandı.
Derneğin 66 kayıtlı üyesinin hazurun cetvelinde 45 üyenin imzası bulunduğu belirten DAVSADER başkanı Kemal ARI toplantıyı açtı neden olağan üstü kongreye gittiklerini açıklayan bir konuşma yaptı. Konuşmada özetle "Derneğimizin amaçlan doğrultusunda çalışabilmesi için gayret gösterdik ancak başkan Metin Altunbaş toplantı yapmamakta, çalışmaları organize etmemekte direndi. Kendini ön plana çıkararak yönetimi yok sayma gibi tutum sergiledi ısrarlarımıza rağmen tüzüğü zorla alabildik çalışmak için ısrar edince "işlerinin yoğunluğu ticaretle uğraştığını derneğe faydalı olamadığı gerekçesiyle " başkanlıktan ve yönetim kurulundan istifa etti.
İstifası yönetim kurulunca ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Cemevi Açıldı
Çarşamba, 01 Ağustos 2012 20:31

 Davutlar Alevi Kültürünü Tanıtma ve Dayanışma Derneği tarafından Türk şanlı Mahallesi zeytin sokakta yapımına başlanan CEMEVİ'nin temel atma töreni 30/07/2011 saat 17 de yapılmıştı, Bir yıl sonra aynı yerde CEMEVİ'nin açılışı törenle yapıldı 15/07/2012 Pazar günü saat 17:30 da gerçekleşen törene yüzlerce davetli katıldı büyük bir coşku ve heyecan içinde gerçekleşen törene katılanlar arasında;
Kuşadası Belediye Başkanı Esat ALTUNGÜN, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay UYSAL, Almanya Yeşiller Partisi Milletvekili Özcan MUTLU, CHP eski milletvekili Ali Rıza OÜLÇİÇEK, Kuşadası CHP İlce Başkanı Mehmet GÜRBİLEK, CHP Davutlar Belde Başkanı Funda ŞENOL ve yönetim kurulu üyeleri,CHP Güzelçamlı Belde Başkanı Hasan ÇELİK, Atatürkçü Düşünce Demeği Davutlar Şube Başkanı Avukat Hasan DEMİRHAR, Başkan Yardımcısı Bilim Kurulu Başkanı Eğitimci Yazar İsmail TEZGEL, Av ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.13019 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu