Davutlar'dan Haberler
ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, EGE TV'de ADÜ'yü tanıttı
Cumartesi, 11 Ağustos 2012 15:10

 Adnan Menderes Üniversitesi (ADU) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, ADÜ'nün tanıtımına yönelik programlara katılmaya devam ediyor. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, tercih döneminin bitimine sayılı günler kala, Ege TV'de canlı olarak yayınlanan Güne Bakış Programı'na katıldı. Tercih yapacak öğrencilere Adnan Menderes Üniversitesi'ni anlatan Birincioğlu, üniversitelerin başarısında, kaliteli öğrenci, kaliteli öğretim elemanı ve kaliteli mekânların önem taşıdığını belirterek sözlerine başladı. Adnan Menderes Üniversitesi'nin Ege Bölgesi'nde yıldızı parlayan bir üniversite olduğunu vurgulayan Rektör Birincioğlu,   anne   ve   babalara   seslenerek, "Çocuğunuzun huzurlu, güvenli bir yerde okumasını istiyorsanız İzmir'den sonra yazılabilecek ilk yer Aydın olsun" şeklinde konuştu.

Hepsini Oku, (1)
Hasan Tonbul'dan Yüksekokula yardım sözü!
Cuma, 03 Ağustos 2012 19:25

 25.07.2012 Cumartesi günü Davutlar Eğitim gönüllüleri ile bir araya gelen Dıana Turizm sahibi Hasan Tonbul, gönüllülerin yardım talebine olumlu cevap   vererek   bu   konuda   "Eğitilmiş   nesiller  yetiştirmede herkesin sorumluluğu var. Beldemize kazandırmayı amaçladığınız Turizm Yüksek Okulu'na gönülden   destek   veriyorum,   maddi   olarakta imkânlarımızı zorlayarak talep ettiğiniz çatı ve cephe giydirmesini bizzat üstleniyorum; firmamız faaliyet programı   kapsamında 2013 yılı  içinde istediğinizi yerine   getireceğiz,   plan   ve   projelerinizi   en   kısa zamanda ulaştırırsaniz memnun olurum.
Bu okul yöredeki turizm kuruluşlarına eleman kaynağı   olacak  ve   hizmet   kalitesini   olumlu etkileyecektir ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'ın ciğerleri sökülüyor
Çarşamba, 01 Ağustos 2012 20:38

 Davutlar'da milli park devamı olan, Davutköy mevki üsttarafında halkın yürüyüş parkuruda olan yol kenarlarında geçen yılda asırlık ağaçlar günlerce kesilmişti.
Yürüyüş yolunun en güzel alanı yüzlerce asırlık çam ağaçlarıyla kaplı düz ve geniş bir alan vardı, her gün buradan geçerken insanlar huzur buluyorlardı. 31 Temmuz 2012 sabahı yürüyüşe çıkanlar dehşet verici bir manzarayla karşı karşıya kaldılar yürüyüşteki grupta bulunanlar göz yaşlarını tutamadılar bu güzel yemyeşil orman alanı yerinde yeller esiyordu yüzlerce asırlık çam ağacı kesilmiş
06 DR......plakalı tıriara yüklenmiş bom boş geniş bir alan kalmış yerinde Bu alan neden açıldı ? bu ağaçlar asırlık ağaçlar neden kesildi? Birilerine yer mi açılıyor acaba?
Sayın Vali, sayın Kaymakam, sayın Orma ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediyespor yeni sezon hazırlıklarına başlıyor
Çarşamba, 01 Ağustos 2012 20:35

 Davutlar Belediye Spor Kulübü Başkanı Metin Tütüncü, Davutlar Belediye Spor Kulübü sezon başı çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Davutlar Belediye Spor Kulübü Başkanı Metin Tütüncü; " Davutlar Belediye sporumuzun sezon başı çalışmaları 2 Ağustos 2012 Perşembe günü Saat: 18.30'da hocamız Selim Alper nezaretinde başlayacaktır. Tüm futbolcu kardeşlerimize buradan duyurmak istiyorum. Biz yeni göreve gelmiş yönetim kurulu arkadaşlarımızla almış olduğumuz kararlar doğrultusunda tek vücut olarak çalışıp, bizden önce kulübümüze emeği geçen bütün başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyoruz. Bundan böyle edindiğimiz prensipler doğrultusunda geçmiş ile değil gelecekte kulübümüzü ve gençlerimizi en iyi yerlere nasü getiririz, bunun çalışmaları içinde olacağız." dedi.

Hepsini Oku, (0)
Davseder'in Olağanüstü Genel Kurulu yarım kaldı
Çarşamba, 01 Ağustos 2012 20:34

 26 Temmuz 2012 Perşembe günü saat 17,00 de köyüm sitesi Mimoza restoranda DAVUTLAR SAHİL SİTELER BİRLİĞİ DAYANIŞMA DERNEĞİ (DAVSADER) olağan üstü genel kurulu toplandı.
Derneğin 66 kayıtlı üyesinin hazurun cetvelinde 45 üyenin imzası bulunduğu belirten DAVSADER başkanı Kemal ARI toplantıyı açtı neden olağan üstü kongreye gittiklerini açıklayan bir konuşma yaptı. Konuşmada özetle "Derneğimizin amaçlan doğrultusunda çalışabilmesi için gayret gösterdik ancak başkan Metin Altunbaş toplantı yapmamakta, çalışmaları organize etmemekte direndi. Kendini ön plana çıkararak yönetimi yok sayma gibi tutum sergiledi ısrarlarımıza rağmen tüzüğü zorla alabildik çalışmak için ısrar edince "işlerinin yoğunluğu ticaretle uğraştığını derneğe faydalı olamadığı gerekçesiyle " başkanlıktan ve yönetim kurulundan istifa etti.
İstifası yönetim kurulunca ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Cemevi Açıldı
Çarşamba, 01 Ağustos 2012 20:31

 Davutlar Alevi Kültürünü Tanıtma ve Dayanışma Derneği tarafından Türk şanlı Mahallesi zeytin sokakta yapımına başlanan CEMEVİ'nin temel atma töreni 30/07/2011 saat 17 de yapılmıştı, Bir yıl sonra aynı yerde CEMEVİ'nin açılışı törenle yapıldı 15/07/2012 Pazar günü saat 17:30 da gerçekleşen törene yüzlerce davetli katıldı büyük bir coşku ve heyecan içinde gerçekleşen törene katılanlar arasında;
Kuşadası Belediye Başkanı Esat ALTUNGÜN, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay UYSAL, Almanya Yeşiller Partisi Milletvekili Özcan MUTLU, CHP eski milletvekili Ali Rıza OÜLÇİÇEK, Kuşadası CHP İlce Başkanı Mehmet GÜRBİLEK, CHP Davutlar Belde Başkanı Funda ŞENOL ve yönetim kurulu üyeleri,CHP Güzelçamlı Belde Başkanı Hasan ÇELİK, Atatürkçü Düşünce Demeği Davutlar Şube Başkanı Avukat Hasan DEMİRHAR, Başkan Yardımcısı Bilim Kurulu Başkanı Eğitimci Yazar İsmail TEZGEL, Av ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da Turizm ve Tarım Toza Teslim
Pazar, 15 Temmuz 2012 12:25

Tarım ve turizmiyle bilinen Davutlar 'toz savaşı' veriyor. Kış aylarında başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında kazılan yollar asfaltlanmayınca toz bulutları Davutlar'ın ünlü mandalina ve şeftali ağaçlarını etkiledi. Toz nedeniyle yazlıklarına tatile gelen bir çok aile kapı pencerelerini açamazken, tarım sektöründe ciddi verim kaybı olacağı belirtildi.

Davutlar'ın en büyük mandalina ve şeftali üreticisi 'Zeynel Tarım'ın sahibi Zeynel Abidin Çengel, beldenin ünlü ürünleri başta olmak üzere tüm tarım alanlarını toz bulutlarının kapladığını söyledi. Çengel, şöyle dedi:

"Altyapı ile ilgili çalışma sonrası asfaltlanmayan yoldaki toz yüzünden Davutlar tarımı büyük darbe aldı. Yaz sezonunun gelmesi ile yazlıklarda yoğun araç trafiği başlayınca Davutlar Ovası toz bulutu altında kaldı. Şeftalide ciddi sıkıntılar yaşadık, mandalinada daha büyük sıkıntı olacak. Davutlar çiftçisinin büy&uum ...

Hepsini Oku, (29)
Davutlar'da Çöplük Yangını Korkuttu
Pazar, 15 Temmuz 2012 12:20

 Davutlar'da Beyazkent sitesi ile Osmaniye Mezarlığı arasında kaçak çöp dökülen alanda çıkan yangın, zeytinlik ve tarım arazisine sıçramadan söndürüldü.

Kuşadası, beldeleri ve Söke'nin çöplerinin döküldüğü Avrupa standartlarındaki katı atık toplama merkezine gitmek istemeyenlerin, vahşi depolama yapılan eski çöplük yerine döktükleri çöpler, dün akşam saatlerinde alev aldı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına Davutlar Belediyesi'ne ait üç itfaiye aracı müdahale etti. İtfaiyecilere zaman zaman zor anlar yaşatan yangın uzun bir uğraş sonunda bitişikteki tarım arazisine ve zeytinlik alana sıçramadan kontrol altına alındı.

Çevredeki esnaf, çeşitli sitelere ait araçların yasak olmasına rağmen buraya döküm yaptığı söyledi. Esnaftan Süleyman ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.23887 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu