Davutlar'dan Haberler
Davutlar Bld Spor: 3 - Köşk Bld Spor: 0
Cumartesi, 19 Ocak 2008 10:16

 Yazdan kalma bir havada oynanan maçta, Köşk belediye önünde ikinci yarı zorlanmasına rağmen maçı kazanmasını bildi. Geçtiğiz hafta içerisinde İdris ve Engin ile yollarını ayıran ve takımı gençleştirme yönünde karar alan yönetim kurulu kararından sonra takımımız maça: Recep, Muharrem, Mahmut, M.Hekim, Enver, Ferhat, alan takımımız maça: Recep, Muharrem, Mahmut, M.Hekim, Enver, Ferhat, Hakan (Yunus), Molla, Tayfun (Ahmet Köroğlu), Remzi (Levent), Güray tertibi ile başladı.

Maçın ilk dakikalarından itibaren gol yollarını zorlayan bir Davutlar belediye spor karşısında öncelikle gol yememeyi düşünen bir Köşk takımı vardı. Maçın 28’nci dakikasında takımımız arzuladığı golü buldu. Korner atışından gelen topu uzaklaştırmaya çalışan Köşk defans oyuncuları topu ceza sahası dışına taşıdılar, Ceza yayının üzerinde bulunan maçın gizli kahramanlarından Ferhat gelen topu, gelişine düzgün bir vuruşla topu kalecini ...


Hepsini Oku, (0)
Davutlar'dan tavşan yetiştiriciliği
Perşembe, 17 Ocak 2008 09:13

 Günümüzde yetersiz ve dengesiz beslenme büyük bir problem olarak karşımıza çıkar. Sağlıklı güçlü ve zeki insan yapısı ancak dengeli beslenmeyle ortaya çıkar. Bu dengeyi yakalayabilmek için hayvansal kaynaklı proteinlerden daha fazla faydalanmak gerekir. Ülkemiz hayvansal protein kaynağı çeşitliliği açısından çok dar bir pazara sahiptir.

Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerde geniş kitlelere hitap eden Tavşan etinin ülkemizde tadını bile bilmeyen büyük bir kesim vardır. Latin ülkelerinde ise çok revaçta olan, hatta özel zamanlarda yenen bir et türüdür. ABD’de ise Tavşan, eti, tavuk eti tüketimi ile yarışmaktadır. Dinsel açıdan sadece Yahudilik dini Tavşanı yasaklamıştır. İslam’a göre ise yenebilen bir et türüdür. Meksika’da tüketilen etlerin %70’i Tavşan etidir. Türkiye’de hemen hiç bir yerde Tavşan etinin satılmaması  onun sevilmediğinden değil ür ...

Hepsini Oku, (0)
Karetede Türkiye İkincisi olduk!
Salı, 15 Ocak 2008 22:29

 16 şubat 2008 tarihinde İtalya’da yapılacak Avrupa şampiyonasının Türkiye elemeleri, 4- 6 Ocak 2008 Bay, bayan Ümit Genç Türkiye Karate şampiyonası Kuşadası Uğur İnan kapalı spor salonunda yapılmıştır.
Bu Müsabakaya Davutlar belediye spor adına Nuri Bilgi, Buse Avcu, Merve Bektaş, Ufuk Akhan, Ferudun Aksu katılarak temsil etmişlerdir.
Gençlerde yarışan tek sporcumuz olan NURİ BİLGİ hazırlanamadan girdiği bu turnuvada ilk 16 ya girmeyi başardı. Nuri Bilgi Kulübümüzün çok teknik sporcularından biridir. Ben Antrenörü Murat Eser inanıyorum ki Nuri’nin çalışma şartlarından fırsat bulup karateye yeterli zamanı ayırabilirse, 2009’ da Nuri Bilgi’nin de Türkiye’de derece yapacağına inanıyorum. Diğer sporcularımızdan Ufuk Akhan Türkiye beşincisi oldu. Bu sporcumuz da antrenmansızdı.
Merve Bektaş ise çok iyi bir maç çıkararak şansızlık ilk turda yenildi, Rakibi çok güçlüydü.
Ferudun Aksu da ilk 16 ya g ...


Hepsini Oku, (0)
Sağlıkspor 2 - Davutlar Bld Spor 1
Pazar, 13 Ocak 2008 22:33

 Cumartesi günü Acarlar stadında oynanan maçı takımımız 2-1 kaybetti. Maça: Recep, Muharrem, Mahmut, Mehmet Hekim, Sedat, Enver, Ferhat, Selçuk, Tayfun, Remzi(Yunus), Hakan(İdris, Engin) ile başladı. Geçen hafta kazanılan Güzelçamlı maçının kadrosunu bozmayan takımımız sahada hiç bir varlık gösteremeyince yenilgi kaçınılmaz oldu.

İlk yarı rakibin atakları ve bizim özellikle asker Enver ve Sedat'ın çabaları ile 0-0 sona erdi.İkinci yarının hemen başında Tayfun'un ayağından bulduğumuz golle öne geçmemize rağmen bu golün sevincini yaşayamadan kalemizde ofsayt kokan bir pozisyonda golü ağlarımızda gördük. Bu golden 3 dakika sonra defansın ve kalecinin hatası sonucu kalemizde ikinci golü gördük. Bu golün takımımızı kamçılaması düşünülürken rakip ayağa paslarla kalemize yüklendiyse de üçüncü golü bulamadı. Maçın 75’inci dakikasında Selçuk ikinci sarı karttan o ...

Hepsini Oku, (0)
Ocak Ayı meclis toplantısı yapıldı
Pazar, 13 Ocak 2008 22:31

 Davutlar Belediye Meclisinin 2008 yılı Ocak ayı olağan toplantısı Pazartesi günü saat: 14.00’de Belediye Meclis salonunda gerçekleştirildi.
4 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı yarım saat sürdü.

Belediye Meclis toplantısının ilk gündem maddesi meclis toplantısının gün ve saatinin belirlenmesi hakkında idi. Bu maddeye göre meclis toplantısı her ayın ilk haftası Çarşamba günü saat: 15.00’te yapılması oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. Maddesi ise Meclis tatil ayının belirlenmesi hakkında idi. Bu maddeye göre meclis tatil ayının Ağustos 2008 olması oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesi encümen üyesi seçimi hakkında idi. Bu maddeye göre görev süresi dolan encümen üyesi Tahir Derya’nın yerine gizli oylamayla seçilen Hasan Bavik yeni encümen üyesi oldu. Yapılan gizli oylama sonucu Hasan Bavik 6 oy, Kerim Hamarat 2 oy aldı.

Gündemin 4. Ve so ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Bld Spor 3 - Güzelçamlı Spor 1
Çarşamba, 09 Ocak 2008 08:32

 Davutlar belediyespor galibiyet hasretine Güzelçamlı maçı ile son verdi. Güzel bir havada ve futbol oynayan elverişli bir zeminde oynayan Recep, Muharrem (Hakan), Mahmut, Mehmet Hekim, Sedat, Enver, Ferhat (Yunus), Selçuk (Güray), Tayfun, Remzi, Molla tertibi ile başladı. Maçın ilk dakikalarından itibaren rakibinin sahasına yerleşen Davutlarspor 8’nci dakikada rakibinin kontratak sonucu kazandığı penaltıyı 1 - 0 yenik duruma düşmesine rağmen oyun disiplininden kopmadan rakibinin üzerine gitti. Maçın 15’nci dakikasında kazanılan korner atışında gelen topu Güzelçamlı kalecisi ters vuruşla kendi kalesini tokatladı, kale içersinden çıkarılan topu yan hakemin uyarısıyla orta hakem gol olarak değerlendirince durum 1 - 1 oldu. Atak olan Davutlarspor 8 - 9 kişi ile defans yapan ileride bir kişi bırakarak kontratak yakalamaya çalışan Güzelçamlıspor daha çok oynamayı değil de oynatmayı düşündü diyebiliriz. Maçın 45’nci dakikasında kornerden gelen topu bir vu ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü seçimleri
Salı, 25 Aralık 2007 17:57

 Davutlar Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü’nün olağana genel kurulu 23 Aralık 2007 Pazar günü saat 15.00’te 121 üyenin katılımı ile Ulus kıraathanesin de yapıldı.

Divan Başkanlığının Aydın Döşemeci, Divan Başkan yardımcılığını Ferdi Güler ve kâtipliğini Remzi Toraman’ın yönettiği Davutlar Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü’nün olağan genel kurulu 2 saat sürdü. Saygı duruşunun ardından, gündem maddesi gereği faaliyet raporlarını okuyan Davutlar Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Başkanı Erdal Karacakoyun; “ 3 yıldır Davutlar Avcılar ve Atıcılar Kulübünün başkanlığını yapmaktayım. Kulübümüzün hiçbir kurum ve kuruluşa borcu yoktur. Kulübümüzün kasasında şuanda 1.500 YTL parası vardır.”dedi.

Bu konuşmanın ardından 2008 yılı tahmini bütçesi görüşülerek, tahmini bütçenin 750 YTL olarak oy çokluğuyla kabul edildi.

2008 ...


Hepsini Oku, (0)
Çine Madran 7 - Davutlar BldSpor 0
Pazartesi, 24 Aralık 2007 18:45

 Çine Madran deplasmanına yeni antrenörü Selim Alper kan değişikliği ile giden takımımız rakibi karşısında hiç bir varlık gösteremeyince farklı mağlûbiyette kaçınılmaz oldu. Bu arada takımın tam bir sakatlar ordusuna dönüşmesi takım kurmakta zorlanan teknik heyeti sıkıntıya soktu. Şu anda takıma zarar vermek istemediğimden çıkan kötü kokuları ve söylentileri gün yüzüne çıkarmak içinde çalışıyoruz. Maç için görüşlerini aldığımız Selim Alper hocamız sonuç için üzgün olduğunu, elinde sihirli değnek yok, bir haftalık arayı değerlendirerek Güzelçamlı maçıyla çıkışa geçmek istiyoruz.

Maça çıkmak için 18 kişilik kadroda bile zorlandık. Çağlar, Enver, Ersen, Fatih, Muharrem, Mehmet Hekim, Mahmut, Ferhat, Levent, Remzi, Selçuk, Recep Molla, Cevdet, Yunus, Ahmet, Güray, Mustafa Tütüncü ile kadroyu kurduk. Bu arada Enver sakat sakat oynadı, g&oum ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.05671 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu