Davutlar'dan Haberler
Davutlar'da Turizm ve Tarım Toza Teslim
Pazar, 15 Temmuz 2012 12:25

Tarım ve turizmiyle bilinen Davutlar 'toz savaşı' veriyor. Kış aylarında başlatılan altyapı çalışmaları kapsamında kazılan yollar asfaltlanmayınca toz bulutları Davutlar'ın ünlü mandalina ve şeftali ağaçlarını etkiledi. Toz nedeniyle yazlıklarına tatile gelen bir çok aile kapı pencerelerini açamazken, tarım sektöründe ciddi verim kaybı olacağı belirtildi.

Davutlar'ın en büyük mandalina ve şeftali üreticisi 'Zeynel Tarım'ın sahibi Zeynel Abidin Çengel, beldenin ünlü ürünleri başta olmak üzere tüm tarım alanlarını toz bulutlarının kapladığını söyledi. Çengel, şöyle dedi:

"Altyapı ile ilgili çalışma sonrası asfaltlanmayan yoldaki toz yüzünden Davutlar tarımı büyük darbe aldı. Yaz sezonunun gelmesi ile yazlıklarda yoğun araç trafiği başlayınca Davutlar Ovası toz bulutu altında kaldı. Şeftalide ciddi sıkıntılar yaşadık, mandalinada daha büyük sıkıntı olacak. Davutlar çiftçisinin büy&uum ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da Çöplük Yangını Korkuttu
Pazar, 15 Temmuz 2012 12:20

 Davutlar'da Beyazkent sitesi ile Osmaniye Mezarlığı arasında kaçak çöp dökülen alanda çıkan yangın, zeytinlik ve tarım arazisine sıçramadan söndürüldü.

Kuşadası, beldeleri ve Söke'nin çöplerinin döküldüğü Avrupa standartlarındaki katı atık toplama merkezine gitmek istemeyenlerin, vahşi depolama yapılan eski çöplük yerine döktükleri çöpler, dün akşam saatlerinde alev aldı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına Davutlar Belediyesi'ne ait üç itfaiye aracı müdahale etti. İtfaiyecilere zaman zaman zor anlar yaşatan yangın uzun bir uğraş sonunda bitişikteki tarım arazisine ve zeytinlik alana sıçramadan kontrol altına alındı.

Çevredeki esnaf, çeşitli sitelere ait araçların yasak olmasına rağmen buraya döküm yaptığı söyledi. Esnaftan Süleyman ...

Hepsini Oku, (0)
EMNİYET KEMERİ HAYAT KURTARIR
Çarşamba, 04 Temmuz 2012 19:49

Kuşadası'na bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Davutlar'da görevli Trafik polisleri her zaman yaptıkları emniyet kemeri uygulamasını geçtiğimiz hafta sonu Sevgi plajı yolunda gerçekleştirdiler. . Emniyet kemeri takan sürücüleri tebrik eden, takmayanlara da ceza uygulamasından önce emniyet kemeri takılmasının kazalarda hayat kurtardığını anlatan trafik polisleri bu uygulamanın sürekli yapılacağını emniyet kemerinin hayat kurtardığı bilincinin vatandaşta oluşması gerektiğini konusunda bilgilendirdiler. Emniyet kemeri hayat kurtarır bunu tüm sürücüler bilmeli dediler.
                
Bu uygulamaya şahit olan biz Davutlar Ekspres olarak emniyet kemeri takmayan vatandaşların bahaneleri hem uygulama yapan trafik polislerini hem de bizleri güldürdü . Bir sürücü  'Sizi görünce çıkarttım şahitlerim var' diyerek araçtaki kız arkadaşını gösterdi. B ...

Hepsini Oku, (0)
YAVUZLAR PETROL HAS-KAN PETROLÜ SATIN ALDI
Salı, 03 Temmuz 2012 07:33

 Davutlar'da 1988 yılından beri faaliyet içerisinde olan Has-Kan petrolü satın alarak  akaryakıt sektöründeki tecrübelerini Davutlar halkının hizmetine sunarak sürdürmek isteyen Yavuzlar petrol, bu sektöre1985 yılunda Söke çevre yolundaki akaryakıt istasyonu ile başlamış. İstanbul Teknik Üniversitesi Metalürji Mühendisliğinden mezun olduktan sonra doğup büyüdüğü yer olan Söke'ye dönen Kemal Yavuz çalışkanlığı ve güleryüzlü hizmetiyle istasyon sayısına en son Has-Kan petrolü eklemiş, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak istasyon sayısını artıran Yavuzlar petrol önce müşteri memnuniyeti diyerek, Davutlar'da da başarılı olacaklarına inanıyorlar.

Yavuzlar Petrol Davutlar Petrol Ofisi genel kordinatörü Selçuk Yavuz ''En büyük temennimiz Da ...

Hepsini Oku, (0)
TATİL BELDESİ DAVUTLAR SAHİLİNDE BİR İLK YAŞANDI
Cumartesi, 30 Haziran 2012 07:57

 Aydın ili  Kuşadası ilçesi Davutlar beldesi sahilinde geçtiğimiz günlerde gece saat 24.00 sıralarında Mersin Beach Clup Oteli Plajında bir adet Caretta Caretta yumurtlamış.  Ülkemiz kıyılarında Dalyan’dan başlamak üzere genellikle Güney Ege ve Akdeniz kıyılarını üreme alanı olarak seçen Caretta caretta cinsi iribaş bir deniz kaplumbağası, Davutlar kumsallarına ilk kez yuva yaparak yumurta bıraktı. Mersin Beach Clup Otel müdürü Murat ÇELİK olaya duyarlı davranarak yetkilileri anında aramış, bunun üzerine Aydın Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Melikunnas ÖZKAYA ve  Dilek yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Park Müdürü Erdinç KUTSAL, Şube Müdürlüğü ve Milli Park  Ekipleri  olayın olduğu yeri koruma altına almışlardır .

                Orman ve Su ...

Hepsini Oku, (0)
MHP Davutlar'ın ilçe olması için Kanun teklifi verdi
Pazar, 22 Nisan 2012 06:27

Halen 17 ilçesi olan Aydın'da, Güzelhisar, Atça, Ortaklar, Umurlu, Bağarası, Davutlar, Acarlar ve Efeler adıyla yeni ilçeler oluşturulması istendi.

MHP Aydın milletvekili Ali Uzunırmak tarafından TBMM Başkanlığına sunulan kanun teklifi ile, nüfusu 999 bin kişiye ulaşan Aydın'ın, sınır genişlemeleri nedeniyle de yeni ilçelere ihtiyacı olduğu vurgulandı. Türkiye'de 1926 yılında 327 olan ilçe sayısının da, bugün 892'ye ulaştığı hatırlatıldı.

Aydın'ın halen, Merkez, Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Germencik, Kuyucak, Nazilli, Sultanhisar, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Söke ve Yenipazar olmak üzere 17 ilçesi bulunuyor. Teklif ile Aydın'ın ilçe sayısı 25'e çıkması öngörülüyor. Türkiye'de en fazla ilçe sayısı 40 ile İstanbul'da bulunuyor. Konya'nın 33, İzmir'in 30 ve Ankara'nın 25 ilçesi var. Bayburt ve Hakkari ise 3'er ilçeye sahip.
...

Hepsini Oku, (0)
Feriha Ruhi Karakaş İlköğretim Okulu bir ilki gerçekleştiriyor
Salı, 16 Ağustos 2011 06:44

 Bizleri mutlu eden bu olay hakkında daha geniş bilgilendirme için önce sizlere comenius programı nedir kısa bir açıklama yapmak istiyorum. Comenius Programı, genel olarak, okul eğitiminde kaliteyi artırmayı ve Avrupa boyutunu güçlendirmeyi hedefler; ülkeler arası işbirliğini geliştiren, okul eğitimi alanında çalışan personelin mesleki gelişimine katkıda bulunan çalışmaları özendirir; Avrupa dillerinin öğretilmesinin yaygınlaştırılmasını teşvik eder ve kültürler arası diyalog sağlayacak çalışmaları destekler.
     
Eğitimde Kalitenin Artırılması ve Avrupa Boyutunun Güçlendirilmesi İçin, okullarla öğretmen yetiştiren kurumlar arasında ülkeler arası işbirliği ve değişim, eğitim yöntemlerinde ve öğretim materyalinde yenilikler, okul yönetimi alanında iyi uygulamaların ve yeniliklerin yaygınlaştırılması, eğitimde dışla ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da genel seçim sonuçları
Pazar, 12 Haziran 2011 15:53

 Davutlar'da kesin seçim sonuçları;
CHP:
2387
AK Parti:
1491
MHP:
1099
Bağımsız: 598
...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.0442 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu