Davutlar'dan Haberler
Aydın Büyükşehir'e Kanalisazyon İsyanı
Cuma, 05 Ekim 2018 12:13

 Büyükşehir yasasısı ile mahalle olan Davutlar'ın foseptik sorunu her geçen gün büyümeye devam ediyor. Davutlar Belediyesi zamanında kanalizasyon'un bütün alt yapısı bitirilmiş ve sadece bağlantı yapılması kalmıştı. Aydın Büyükşehir Belediyesi kanalizasyon toplama ve arıtma merkezini 5 yıldır aktif edemediği için Davutlar halkı koku ve pislik içinde yaşamaya mahkum edilmiş durumda.

Antik dönemlerde kurulmuş medeniyetler bile kanalizasyon sistemlerini yapmışken aradan geçen 2000 yıl içinde Aydın Büyükşehir Belediyesi antik kentler kadar da olamıyor mu? Halkına 2000 yıl önce yaşamış insanlara sağlanan imkanları bile sağlayamıyor mu? 

Davutlar sakinleri isyanlarını dile getirirken bir an evvel bu sorunun çözülmesini isteyerek, “Artık kokudan nefes alamaz durumdayız. Çocuklarımız pislik içerisinde oyun oynamak zorunda kalıyor. Aydın Büyükşehir'de ...

Hepsini Oku, (0)
Kuşadası Kaymakamı Göreve Başladı
Perşembe, 04 Ekim 2018 20:41

 İçişleri Bakanlığının yeni kararnamesiyle Kuşadası Kaymakamlığı’na 20 Temmuz 2013 tarihinden beri İzmir’in Karşıyaka ilçesi Kaymakamlığı’nı yürüten Sadettin Yücel atandı. Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy ise emekliye ayrıldı.

Sadettin Yücel kimdir ?
Kuşadası’nın yeni Kaymakamı Sadettin Yücel, 1964 yılında Çorum’da doğdu. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Kaymakam Yücel, stajer kaymakamlıkların ardından 1990 yılında Kaymakamlık kursunu bitirdikten sonra ilk görev yeri olarak Eskişehir’in Mihalıççık İlçesine Kaymakam olarak atandı. Daha sonra sırasıyla Burdur Altınyayla İlçesi Kurucu Kaymakamlığı (1991-1992), Muş Varto ilçesi Kaymakamlığı, (1992-1994) Sivas İli Gürün Kaymakamlığı, (1994-1997) Antalya Gazipaşa Kaymakamlığı, (1997 -1999) görevlerini yerine getirdikten sonra 1999 yılında ...

Hepsini Oku, (0)
Millipark'ta yangın
Pazartesi, 28 Temmuz 2014 21:52

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası'na bağlı Dvutlar'da bulunan Büyük Menderes Deltası Dilek Yarımadası Milli Parkı'nda 25.07.2014 günü Saat: 10.30 sıralarında orman yangın meydana geldi. Dipburun mevkiindeki orman yangınına orman ve milli park ekipleri anında müdahale etti. Ardından da itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın büyümeden ve milli parkın diğer bölgelerine sıçramadan kontrol altına alındı. Tamamen söndürülen yangında Dipburun mevkiinde yaklaşık 0,5 hektar alanın yandığı belirtildi.

Yangının ormanlık alanda olmadığını belirten Kaymakam Muammer Aksoy, "Yangın otluk alanda başlamış, yer yangını. 5 dönüm alanda etkili oldu. Ancak erken müdahale ile kısa sürede kontrol altına alınarak tamamen söndürüldü. Bölge insan trafiğine kapalı olduğu için göçmen kaçakçılarının yangını çıkardığı düşünülüyor" dedi. Kaymakam Aksoy, soruşturmanın sürdüğünü de kaydetti.
...

Hepsini Oku, (0)
SAHİL GÜVENLİK KUŞADASI’NDA İZİNSİZ SU SPORLARINA GÖZ AÇTIRMIYOR
Cuma, 11 Temmuz 2014 19:34


İlçemizde yaz aylarında deniz sporu aktivitelerinde herhangi bir üzücü durum yaşanmaması için Sahil Güvenlik ekipleri denetimlerini sürdürüyor. Gazetecilerinde davet edildiği rutin uygulamada Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge komutanı, Deniz Kurmay Kıdemli Albay Murat YILMAZARSLAN Denizlerimizde birinci önceliğimiz vatandaşların can ve mal emniyetini sağlamak olduğundan Türkiye Cumhuriyeti’nin denizlerdeki hak ve menfaatlerini gözeterek, denizlerimizde Arama ve Kurtarma faaliyeti icra etmek en önemli görevleri arasındadır. Ayrıca özellikle yaz aylarında gerçekleştirdiğimiz en yoğun en hassas görevlerimizden biri de Turizm amaçlı sportif faaliyetleri denetlemektir. Turizm amaçlı sportif faaliyetlerin en yoğun yaşandığı bölgelerden biri de Kuşadası’dır. Kuşadası  ve mücavir ilçeler olan Selçuk ve Mendere ...

Hepsini Oku, (0)
RADON TERMAL DÜNYANIN İLGİSİNİ ÇEKMEYİ BAŞARDI
Perşembe, 01 May 2014 10:10

     Kuşadası Davutlar Mahallemizde bulunan Radon Termal şifalı çamuru ile de konuşulmaya başlandı. Kaplıcanın ününü duyan Japon  televizyoncular Radonun suyuna hayran kaldılar. Radon Termal işletmecisi Hasan Demirhan’dan suyla ilgili bilgi alan televizyon ekibi, ülkemizde birkaç yerde kaplıcalarla ilgili çekim yaptıklarını ancak böyle doğal ortamda yeşille mavinin birleştiği bir konumda bulunan kaplıcanın suyuna hayranlıklarını dile getirdiler.

           Radon termalde çıkan su hakkında bilgi veren Hasan DEMİRHAN “ İçildiğinde dahi insanın fizyolojik ihtiyacını gideren, sesi ile ruha iyi gelen ve dinlendiren, tedavi maksatlı kullanıldığında ihtiva ettiği mineraller sayesinde insanların şifa bulmalarına vesile olan çok fonksiyonlu bir yapıya sahip olan suyumuz kendine has tat, renk (Pt, Co)5, bulanıklık normal değerde, & ...

Hepsini Oku, (0)
Kuşadası Belediyesi seçimlerden sonra ilk meclis toplantısını yaptı
Salı, 08 Nisan 2014 16:47

                07.04.2014 Pazartesi günü saat 10.00’da toplanan ilk Belediye Meclis toplantısına seçilen tüm partilerin üyeleri katıldı. Vatandaşlarında büyük ilgi gösterdiği toplantıyı CHP Kuşadası İlçe Başkanı Soner KAPLAN ve AKP Kuşadası İlçe Başkanı Ali KARA BİRLİKTE İZLEDİLER. Belediye Başkanı Özer Kayalı açılış konuşmasında parti rozetini çıkardığını, Kuşadası’nın başkanı olduğunu söyleyerek seçilen tüm partili üyeleri kutladı.

     Belediye Meclisinin ilk toplantısında divan üyeliklerine Kuşadası Meclisinin en genç üyeleri Cem ARSLAN ve Filiz ÜYÜCÜ seçildiler. Bu seçimin ardından Kuşadası Belediye Meclis Başkan vekilliklerine yapılan gizli oylama neticesinde birinci Başkan vekili Haydar BÜYÜKDAĞ, ikinci Başkan vekilliğine Muzaffer ERYİĞİT seçil ...

Hepsini Oku, (0)
Aydın'da seçim sonuçları
Çarşamba, 02 Nisan 2014 20:39

      Aydın ili genelinde son değerlendirmeleri yapacak olursak,  2014 Yerel seçimlerinin Aydın'daki galibi CHP oldu. Büyükşehir ve 9 ilçede belediye başkanlıklarını CHP kazanırken, MHP 5, AK Parti 3 ilçede birinci oldu. Bu seçimlerde daha önce CHP'li olan iki ilçeyi MHP, iki ilçeyi AK Parti aldı. AK Partili olan bir ilçe CHP'li bir ilçe ise MHP'li oldu. İlk defa büyükşehir statüsünde yerel seçimlere gidilen Aydın'da vatandaşlar seçimlere yoğun ilgi gösterdi. Aydın'da 1 Büyükşehir, 17 ilçe ve bu ilçelere bağlı mahallelerde toplam 2 bin 758 sandık kuruldu.

        753 bin 619 seçmenin olduğu Aydın'da vatandaşlar oylarıyla belediye başkanlarını belirledi. Büyükşehir seçimlerinde oyların yüzde 43.8'ni 285.148  oy ile, CHP'li Özlem Çerçioğlu alırken ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediye Kapandı!
Pazartesi, 31 Mart 2014 22:48

 Davutlar Belediyesi  31.03.2014 tarihi ile resmen kapanmıştır. 1969’da rahmetli İbrahim Saka ve arkadaşları mezarlıktaki insanları sayarak Davutlar köyünü belde yapmışlardır. Çeşitli zorluklarla hizmet etmişlerdir. Ne yazık ki bir çok zorlukla kurulan ve geliştirilen Davutlar Belediyesi kapanmıştır.
 
Bir Davutlarlılar olarak büyüklerimiz gibi zoru başarıp Belediyemizi tekrar kazanmak çok çalışmak ve bir çok zorluğu yenmek zorundayız. Ama en önemlisi artık birlik olmak durumundayız. Eğer birlik olabilirsek başaramayacağımız hiçbir şey yoktur.

Davutlar halkı, 01.04.2014 Davutlar Beldesi artık Davutlar Mahallesi’dir. Fakat 31 Mart 2019 sabahı Davutlar İlçesi olarak güne başlayacağına inancıyla yeni güne başlayacaktır.
...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04363 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu