Davutlar'dan Haberler
ADD'nin kahvaltısı
Çarşamba, 02 Haziran 2010 10:00

 29 Mayıs 2010 Cumartesi günü saat; 10.00'dan itibaren Sevgi Plajı, Liman Restoran'da yapılan etkinliğe Davutlar, Güzelçamlı, Kuşadası ve Söke Atatürkçü Düşünce Derneği temsilcilerinin yanı sıra Davutlar Belediye Başkanı, Kuşadası CHP İl Genel Meclis Üyesi Kurtuluş Geyik, Davutlar Belediye Meclis üyeleri Melek Çengel , Umut Şenol, Ahmet Yavuz, Cevdet Kılınçlı, Davutlar CHP Belde Başkanı Nejat Yaşatan, Yeni Parti Kuşadası İlçe Başkanı Handan Ersin, Güzelçamlı CHP Belediye Meclis Üyesi Hasan Ersin, Giritliler KDY Derneği temsilcileri ile 250 civarında davetli katıldı.

Davetli konuklar saat 09.30'dan itibaren etkinliğe katılmaya başlarken, Davutlar ADD Şube Başkanı Hasan Demirhan, saat 10.00 civarı kısa bir konuşma yaparak etkinliğe katılan başta Davutlar Belediye Başkanı, Belediye Meclis üyeleri ile tüm konuklara teşekkür etti. Daha sonra Cumhuri ...

Hepsini Oku, (0)
Giritliler Davutlar'da buluştu
Salı, 18 May 2010 21:08

Beldemizde Giritliler Kültür Dostluk ve Yardımlaşma Derneği tarafından 16.05.2010 tarihinde düzenlenen ’Giritliler Bahar Şenliği’nde Girit Kültürü esintileri yaşandı.

Girit'ten Türkiye’ye göç ederek İzmir, Aydın, Çeşme, Selçuk, Kuşadası, Söke ve Davutlar yöresine yerleşen ailelerin çocukları ve torunları Davutlar’da düzenlenen Giritliler Bahar Şenliğinde buluştu. Davutlar Giritliler Kültür ve Dostluk ve Yardımlaşma Derneğince Davutlar - Güzelçamlı Yolu üzerinde Kapsala mevkiinde gerçekleşen şenliğe ilk kez düzenlemesine rağmen ilginin çok fazla olması dikkat çekti.

Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Güzelçamlı Belediye Başkanı Özkal Yüksel’in yanı sıra Davutlar Beldesi eski belediye başkanı Adem Tuna, belediye başkanlıkları döneminde Ege’nin karşı kıyısında yer ...


Hepsini Oku, (0)
Giritliler Bahar Şenliği
Cuma, 30 Nisan 2010 21:07

Merkezi Davutlar'da bulunan Giritliler Dostluk ve Yardımlaşma Derneği Bahar Şenliği Düzenliyor. Dernek yönetiminin yaptığı açıklama;
Giritliler olarak 16 Mayıs Pazar günü saat 14:00'de şenlik düzenliyoruz. Piknik malzemelerinizi yanınıza alın ve Giritliler arasında Girit'ten esintiler yaşayın! Cafer Efe zeybeğinden, Hüseyin Yorulmaz ile Giritlice şarkılara, konuklarımızın söyleceği Giritlice şarkılardan, manilerle devam edecek etkinliğimiz, Giritlice çocuk oyunu oynanması, Hora çekilmesi ile sona erecek diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü şenlik çocuklarınızın yanında getireceği uçurtmaların uçurulması ile sonra erecek. Ayrıca Girit'ten getirilen sandıklardan çıkarılan el dokuması batyenyeler, havlular, kanaviçeler, kanepeler, çoraplar, iğne oyaları sergilenecek.


Şenliğe ...


Hepsini Oku, (0)
Buse Avcu Karete Milli Takımına seçildi
Cuma, 16 Nisan 2010 18:16

 2-3-4 nisan 2010 tarihinde Erzincanda yapılan Üniversiteler arası Karate Türkiye şampiyonasında Davutlar Belediye spor kulubünden Buse Avcu Türkiye ikincisi olmuştur.
      
Sporcumuz bu başarısının ardından Türk milli takımına çağırılmış olup 17-18 nisan Uluslararası Boğaziçi karate turnuvasında klubümüzü ve milli takımımızı temsil edecektir.
      
Milli sporcumuzu ve onu yetiştiren antrenörü Murat Eser'i tebrik ediyoruz.

...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar MHP Türkeş'i andı
Çarşamba, 14 Nisan 2010 21:54

 Davutlar Pazar yerinde yapılan etkinlikte lokma dökülürken, MHP’nin merhum lideri Alparslan Türkeş dualarla anıldı. Alparslan Türkeş’in anma etkinlikleri daha sonra Davutlar Ülkü Ocaklarında devam etti.

Davutlar Beldesi Ülkü Ocakları Başkanı Mustafa Uyar ile çok sayıda partilinin katıldığı anma etkinliklerine ilgi çok fazlaydı. Bu arada, Alparslan Türkeş’in 13. Ölüm yıldönümü nedeniyle Davutlar MHP Belde Başkanı Ahmet Kavak bir açıklama yaptı.

Kavak; “Başbuğumuz Alparslan Türkeş, devlet, siyaset ve fikir hayatında yakın tarihimize damgasını vurmuş, verdiği eşsiz mücadele ile bütünleşmiş, Türkiye’nin güçlü ve lider konumuna gelmesi için yeni ufuklar açarak Türk İslam dünyasına ve bütün mazlum milletlere umut olacak bir davanın abideleşen şahsiyeti olarak bu davanın bayraktarlığını ve liderliğini üstlenmiş ...


Hepsini Oku, (0)
Nisan ayı meclis toplantısı
Çarşamba, 14 Nisan 2010 21:39

 Nisan ayı Olağan Meclis toplantısı geçtiğimiz Çarşamba günü saat: 16.00’da Belediye meclis toplantı salonunda yapıldı. Nisan ayı Olağan Meclis toplantısına DP Belediye Başkanı Tuncay Uysal,  DP meclis üyeleri; Melek Çengel,  Serkan Benli, Mustafa Yakıt, Ahmet Yavuz, Cevdet Kılınçlı, CHP meclis üyeleri; Muhittin Yeşilova, Mustafa Önür ve Umut Şenol, Metin Hekim katıldılar.
 Gündem maddelerine geçilmeden önce Umut Şenol; Öğrenci biletlerinin ve yemekleri hizmetlerinin tekrar verilmesi hakkında, Muhittin Yeşilova birer önerge verdiler. Muhittin Yeşilova ve Umut Şenol’un vermiş olduğu önergeler 5 evet 5 hayır (Başkanın verdiği oy iki oy sayıldığı için) red edilip gündeme alınmadı.
 
Gündemin birinci maddesi 2009 yılı Faaliyet Raporunun okunması idi. Bu gündem maddesine göre; 1. Başkan vekili Mustafa Yakıt Meclis Başkanlığı’na geçti. Meclis, belediye başkan ...


Hepsini Oku, (0)
İmar değişikliği Başkanı yaktı - Hürriyet Ege
Perşembe, 08 Nisan 2010 17:09

 KUŞADASI’na bağlı Davutlar Beldesi’nin DP’li Belediye Başkanı Tuncay Uysal, meclis üyeleri Mustafa Yakıt, Ahmet Yavuz, Serkan Benli, Cevdet Kılınçlı ve şehir plancısı Bülent Coşkun hakkında yargılama izni çıktı. Dosya savcılığa gönderildi.

Geçen aralık ayında 700 bin liralık rüşvet imasıyla gündeme gelen imar değişikliği büyük tartışmalar yaratmıştı. Başkan Uysal’ın listesinden seçilen DP’li Melek Çengel ile CHP’li üyeler, Aydın eski belediye başkanlarından Hüseyin Aksu’nun arazisine yasalara, imar mevzuatına ve imar planlarına aykırı şekilde imar verildiğini savunup karşı çıkmış, arazinin imarı Başkan Uysal ile dört DP’li meclis üyesinin oylarıyla geçmişti.

Müfettişler inceleme yaptı
Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı’na başvuran Melek Çengel, Aksu’ya ait 50 pafta 1732 ...

Hepsini Oku, (0)
Esnaf Odası başkanı Kamil Güler oldu.
Cumartesi, 13 Mart 2010 18:34

 Davutlar Eanaf ve Sanatkarlar Odası olağan Genel kurulu geçen Cumartesi günü Davutlar Belediye Düğün salonunda yapıldı. Oda Başkanlığı için 12 yıldır aralıksız bu görevi sürdüren mevcut başkan Umut ŞENOL, Kamil GÜLER ve Mustafa KAVALCI aday oldular. Davutlar'daki oda seçimlerine Aydın Esnaf Odaları Birliği Başkan Vekili Coşkun OLCAY, Söke Elektrikçiler Odası Başkanı Yalçın PEKTAŞOĞLU, Aydın Tamirciler Odası Başkanı Hasan EYEKÇİ, Söke Demirciler Odası Başkanı Ahmet TOKUÇOĞLU, Aydın Elektrikçiler Odası Genel Sekreteri Hasan ÇÖLLÜ, Aydın Esnaf odalari Birliği Muhasebe Müdürü Ünal SAYDAM, Aydın Esnaf Odaları Birliği Yazı İşleri Müdürü Lütfiye ARICAN'ın yanısıra Kuşadası Belediye Başkanı Esat ALTINGÜN, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay UYSAL, Güzelçamlı Belediye Başkanı Özkal YÜKSEL ve Davutlar Belediyesi Meclis üyelerinden ba ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04806 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu