Davutlar'dan Haberler
Giritliler Kültür Dostluk ve Yardımlaşma Derneği üye yemeği
Cuma, 12 Mart 2010 08:15

 Giritliler Kültür Dostluk ve Yardımlaşma Derneği'nin ilk etkinliğini üyelerinin bir araya gelip kaynaşması için 27.02.2010 cumartesi akşamı dernek üyelerini ve ailelerini içine alan bir etkinlik düzenledi.

Saat 19:00'da başlayan etkinlik ilk önce Dernek başkanı Yunus Çengel'in slayt eşliğinde yaptığı konuşma ile başladı. Slayt gösterisi sırasında bir çok dernek üyesinin duygulandığı görüldü. Eskilerden bir çok insan ekrandan akıp giderken geceye katılanlarında anıları gözlerindin önünden akıp gitti.

Slayt gösterisinden sonra; Yönetim Kurulu üyelerinin takdimi ve yerel sanatçı Hüseyin Yorulmaz'ın Giritlice ve Türkçe söylediği şarkılar ile devam etti. Derneğin onursal üyelerinden Hüseyin Yıldız (Mavro)nun çoğunluğu Giritlice maniler geceye ayrı bir renk kattı.

Dernek ...

Hepsini Oku, (0)
Mart ayı olağan meclis toplantısı yapıldı
Pazar, 07 Mart 2010 23:35

 Davutlar Belediyesi'nin Mart ayı olağan meclis toplantısı 3 Mart 2010 Çarşamba günü saat: 16.00'da Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda yapıldı. Toplantıya ilginin saat 20:00'de yapılan meclis toplantısına göre oldukça altında olduğu gözlerden kaçmadı. Bu durum akıllara yine Melek Çengel'in; Mustafa Yakıt bana meclis toplantılarını bilerek insanların işi olacağı bir saate yapıyoruz. Böylece bizim geçirdiğimiz kararlardan haberdar olmuyorlar. iddiasının doğru olduğunu düşündürüyor. Belediye Başkanı Tuncay UYSAL, gündeme iki madde eklenmesini teklif etti. Ek gündem maddeleri; Tarihi kentler birliğinden gelen yazı ve Davutlar sahilinde Deli Ali durağının köşesinde bulunan market ve mermercinin kaldırılması için Fen işlerince hazırlanan rapor gündeme alındı.

    Belediye Başkanı Tuncay Uysal sanırız geçirdi ...

Hepsini Oku, (0)
Kuşadası'nda Mübadelenin 87. Yıldönümü Etkinlikleri
Salı, 09 Şubat 2010 18:56

 Mübadelenin 87. Yıldönümü, 30 Ocak 2010 Cumartesi günü Kuşadası'nda Kuşadası Selanik Mübadilleri ve Rumeli Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen etkinliklerle anıldı.

İzmir Mekedonya Göçmenleri Derneği'nden Beyami Uzun ile Samsun Mübadele Derneği Aydın Temsilcisi Hüseyin Yılmaz ve beldemiz Davutlar'dan Giritliler Kültür, Dostluk ve Yardımlaşma Derneği, Güzelçamlı Belediye Başkanı Özkal Yüksel ve Meclis üyeleri, TRT sanatçısı Hüseyin Yaltırık'ın Kuşadası'ndaki etkinliğe katılarak destek verdiği Mübadelenin 87. Yıldönümünde ilk olarak Kuşadası sahilindeki el heykelinin önünden denize çiçek bırakılarak "Savaşlarda, mübadelede yaşamını yitirenler" için saygı duruşunda bulunuldu.

Saygı duruşunun ardından Kuşadası'ndaki mübadelenin son tanıklarından biri olan 1916 Kavala d ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediyesi Şubat ayı meclis toplantısı
Salı, 09 Şubat 2010 18:27

 Davutlar Belediyesi'nin Şubat ayı olağan meclis toplantısı 3 Şubat 2010 Çarşamba günü saat: 16.00'da Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda yapıldı. Saat 20:00'de yapılan meclis toplantısına göre hakın katılımın oldukça azaldığı görüldü. Bu durum bir önceki meclis toplantsında Melek Çengel'in; Mustafa Yakıt bana meclis toplantılarını bilerek insanların işi olacağı bir saate yapıyoruz. Böylece bizim geçirdiğimiz kararlaradan haberdar olmuyorlar. iddiasında bulunmuştu. Meclis toplantısının saatinin 20:00 yapılmasına evet diyen DP Meclis Üyesi Serkan Benli bir önceki meclis toplantısında evet dediği meclis saatinin tekrar saat 16:00 alınmasına evet demesi akılları karıştırmıştı.

Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysalın başkanlığında yapılan toplantıya; DP'den
Melek Çengel, Ahmet Yavuz, Cevdet Kılıçlı, Mustafa Yakıt, Serkan Benli CHP'den; Tamer Yeşilova, Mustafa Önür, Metin He ...

Hepsini Oku, (0)
Başkan böyle uygun görmüş!
Perşembe, 14 Ocak 2010 14:33

 Anti demokratik uygulamalarla yasaların verdiği haklarımı kullanamıyorum diyen Çengel, kimse kanunların ötesinde hareket edemez diyerek bu uygulamayı yapanlar için suç duyurusunda bulunacağını belirtti.

Davutlar Belediye Meclis Üyesi Melek Çengel'e istediği Meclis tutanaklarının bir örneği verilmesi Başkan Uysal in talimatıyla, görevliler tarafından engellendi. Çengel incelemek için istediği Aralık Ayı Meclis toplantı tutanaklarının kendine verilmemesinin gerekçesini öğrenmek istediğinde, aldığı yanıt şaşırtıcıydı. "Başkan böyle uygun gördü."

Çengel; "yazı ile kayıt altına alınan tutanaklarda eksik ya da farklı ifadeler yazılabilir, Başkan sürekli olarak Meclis toplantılarının kayıt altına alınma istemine karşı çıkıyor bu da beni kaygılandırıyor" dedi.

OLAYLAR NASIL GELİŞTİ.
Geçtiğimiz ...

Hepsini Oku, (0)
Başkan Uysal bakanlık genelgesine niçin uymuyor
Perşembe, 14 Ocak 2010 10:18

 11 AĞUSTOS 2009 TARİHLİ İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN YAYINLANAN VE BELEDİYELERE TEBLİĞ EDİLEN GENELGEDE BELEDİYE MECLİS TUTANAKLARININ TÜM HALKIN OKUYUP İNCELEYEBİLECEĞİ ŞEKİLDE YAYINLANMASI BELİRTİLMİŞTİR.

DAVUTLAR'DA BIRAKIN HALKI SEÇİLMİŞ BİR MECLİS ÜYESİ İÇ İŞLERİ BAKANLIĞI'NIN GENELGESİNE RAĞMEN TUTANAKLARA ULAŞAMIYOR.

BAŞKAN UYSAL'IN HALKIN DENETİMİNDEN KAÇMAK İSTERCESİNE MECLİS TUTANAKLARINI MUHALİF GÖRDÜĞÜ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNDEN SAKLAMAYA ÇALIŞMASI ŞAŞKINLIKLA KARŞILANIYOR

BAŞKAN UYSALIN MECLİS TUTANAKLARINI HER MECLİS SONRASI TÜM MECLİS ÜYELERİNE DAĞITMASI GEREKİRKEN OLDU BİTTİYE GETİREREK DAĞITMAMASI MECLİS TOPLANTISINDA GERGİNLİĞE YOL AÇTI.


GÖRÜŞLERİNİ BAŞVURDUĞUMUZ DAVUTLAR HALKI BAŞKAN TUNCAY UYSALA SORUYOR: "MECLİS T ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar pazar yeri videosu
Pazartesi, 11 Ocak 2010 14:50

 Geçen ay bir TV programında Belediye Başkanı Tuncay Uysal; "İller bankasında borç alarak bir pazar yeri yaptık (Davutlar'ı 10 yıl borçlandılar ve 1'e yapılması gereken bir işi 3'e mal ederek) bölgede olmayan bir pazar Davutlar'da oldu (Haklısınız bölgede bu kadar kötü bir pazar yeri yok. Aksaklıkları bir yıl önce söyledik ama hala düzelen bir şey yok. Peki açılışta en kısa sürede hizmete girecek dediğiniz güvenlik kameraları nerde?) Ama buna biliyorsunuz seçim öncesi çingene çadırı dediler, gaztelerde boy boy resim çektiler."  Neden çingene çadırı dedim aşağıdaki video'da görüntüleri ile anlattım. 2009'un Şubat ayı ve ben Davutlar Pazar yeri için; " ... Yanınıza almanız gereken bir şey de, yağmurlu havalarda şemsiye. Pazarda alışveriş yapanlar sular içinde geziyor! Pazarcı esnafı, yağmurdan malını koruma ...

Hepsini Oku, (0)
Başkan Tuncay Uysal; Hani Devre Mülk olmayacaktı
Salı, 29 Aralık 2009 01:14

 -  Davutlarda Hüseyin Aksu'nun arazisi hakkındaki imar tartışmaları bitmiyor
- DP'li Meclis üyesi Melek Çengel, belediye yönetiminin imar yasalarına aykırı uygulamalarını Davutlar'a noter getirerek tespit ettirdi
-  Durumun noter tarafından tespit edildiğini Fas gezisinde öğrenen Belediye Başkanı Tuncay Uysalın "Kesinlikle Melek Çengel'e belge ve bilgi verilmeyecek" diye talimat verdiği Melek Çengel tarafından belirtildi.
-   Melek Çengel, Başkan Tuncay Uysal hakkında resmi evrakta sahtecilik ve meclis üyelerinden izin almadan şehir plancısı Bülent Coşkunun konuşmasına izin vermesi nedeniyle görevi kötüye kullanmaktan iki ayrı suç duyurusunda bulundu
-  Söz konusu arazide gerçekleştirilmesi için Hüseyin Aksu tarafından hazır ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.05166 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu