Davutlar'dan Haberler
Davutlar Belediye Meclisinde kavga
Cuma, 04 Aralık 2009 15:17


Davutlar Belediye Meclisinde kavga gösteren videoyu   buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediye meclisi karıştı
Perşembe, 03 Aralık 2009 22:19

 Belediye meclisi toplantısında ortalık karıştı. Eski Aydın Belediye Başkanı DP'li Hüseyin Aksu'nun arazisinin imar durumu görüşüldüğü sırada kavga çıktı. DP'li Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal'ın koruması, CHP'li meclis üyesi Metin Nakim'e yumruk attı. Korumanın silahını da çekmek istediği olay, jandarmaların müdahalesiyle yatıştırıldı.

Davutlar Belediye Meclisi'nin tek maddelik oturumunda, Aksu'nun arazisinin imar değişikliği görüşüldü. Dört CHP'li ve bir DP'li meclis üyesi, beldenin yeşil kalan tek bölgesi olan dağ eteklerinin, bu değişiklikle betonlaştırılmak istendiğini söyledi. Bu üyelerin, Başkan Uysal'ın koruması Hakim Ekelik ve yandaşlarının sözlü ve fiziki saldırısına uğradığı iddia edildi.

Toplantıda konuyan CHP sözcüsü Umut Şenol, sözkonusu arazinin sahibi olan Aksu'nun, bazı belediye meclis üyelerine kapalı kapılar ardında brifing verdiğini söyledi. Şenol, "Bir meclis üyesi olarak ben neden davet edilmedim? Kapalı kapılar ardında karar alıp bizim önümüze getirdi ...

Hepsini Oku, (2)
Kurban Bayramanız mübarek olsun!
Perşembe, 26 Kasım 2009 22:44

 Tüm Müslümanlara eşiyle, dostuyla, sevdikleriyle, yakınlarıyla, akrabalarıyla iç içe, gönül gönüle, acı tatlı her şeylerini paylaşacakları bir bayram temennî ederiz.

Kurban Bayramının; tüm İslâm âlemine, tüm insanlığa, ülkemizin her karış toprağına, taşına, milletimizin her ferdine, her kuşağına ve hâssaten saygıdeğer üyelerimize hayırlara vesîle olmasını niyaz ederiz.

Bayramınızı gönülden tebrik ederiz.
...

Hepsini Oku, (0)
Bir çınar daha devrildi.
Pazartesi, 16 Kasım 2009 22:17

 Davutlar’da bir çınar daha devrildi. Ailesi Giritli Vasalos sülalesinden olan ve 1925 yılında Söke’de doğan Lamboraki  sülalesinden (Ersin) Necmiye Ersin 84 yaşında vefat etti. Osmaniye mahallesinde Giritlice konuşan ve bu kültürü hala yaşayan bir kuşak yavaş yavaş sonsuzluğa intikal ediyor. Necmiye Teyzeye Allah’tan gani gani rahmet diliyoruz. Kendisi ile ölümünden birkaç ay önce yaptığımız söyleşinden ufak bir bölüm aktarmak istedik;
 
“Babamların sülalesine Vasalos'lar derledir. 1944 yılında 16 yaşında halamın oğlu ile evlenip Davutlar’a geldim. Evlenirken Söke’den buraya faytonla geldim. Düğünümde Giritlice Türküler ve maniler okunmuştu. Düğünlerde erkekler ayrı kadınlar ayrı yerde eğlenirdi….
Ben geldiğimde Osmaniye mahallesinin hepsi Giritli idi ve hep Giritlice konuşulurdu. Kayınvalidem ...

Hepsini Oku, (1)
DAVUTLAR'da RANT KAVGASI
Cuma, 13 Kasım 2009 10:46

 Meclis üyelerine sunulan planlarda yetkili odanın olur imzasının bulunmadığı ve eğer yetkili İzmir Şehir Plancıları Odası’nın imzası olmadan Belediye Meclis kararı alınma yoluna gidiliyorsa bunun büyük bir suç oluşturduğu”  iddia ediliyor.

 *Aydın eski Belediye Başkanı Hüseyin Aksu’nun 80 dönümlük tarım arazisinin, ilave 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planı’nda Bülent Coşkun’un tarafından plan tadilatı yapılarak turizm alanı haline dönüştürülmesi ile Davutlar, “Aksu’ya büyük rant sağlandı” iddialarıyla çalkalanıyor.

*Davutlar Beldesi 1732 parsel, 50 pafta’da kayıtlı bulunan 80 dönümlük arazi için yapılan 1/ 5 000 Ölçekli Nazım Planı’nda, yetkili İzmir Şehir Plancıları Odası’nın “olur” imzasının bulunmadığı belirtildi. Konunun uzmanları; “Meclis üyelerine sunulan planlarda yetkili odanın olur imzasının ...

Hepsini Oku, (0)
Belediye Başkanı kimin haklarını savunuyor!
Çarşamba, 11 Kasım 2009 00:27

 4 Kasım Çarşamba günü 6 meclis üyesinin gelmemesi nedeni ile yapılamayan meclis toplantısı 6 Kasım Cuma günü saat 16:00’da yapıldı. Toplantıya Belediye Başkanı Tuncay Uysal, DP’li Mustafa Yakıt, Cevdet Kılınçlı, Ahmet Yavuz, Melek Çengel, Serkan Benli ile CHP’li Muhittin Yeşilova, Mustafa Önür ve Umut Şenol katıldı. CHP’li Metin Hekim toplantıya katılmadı.  

Gündem maddeleri;  
1- İmar Komisyon Raporunun müzakeresi (2 Madde)
2 – Tarihi Kentler Birliğinin yazısı


Melek Çengel gündeme geçilmeden önce 2 önerge verdi;
3 – Meclis toplantı saatinin çalışanların da meclisi izleyebilmesi için saat 16.00 dan,akşam saat 20:00’de yapılması. Önergenin meclis gündemine alınması oy birliği ile kabul edildi.

4- İmar Komisyonunda görüşülüp meclise sevk edilen Hüseyin Aksu’nu ...

Hepsini Oku, (4)
Söke Geçlikspor: 0 - Davutlar Belediyespor: 3
Pazartesi, 09 Kasım 2009 21:48

 Ligin yeni ekibi karşısında ikinci yarıda bulduğu gollerle galip gelen Davutlar Belediyespor, maça; Hüseyin, Muharrem, Molla, Halit, Mustafa, Ozan, Ersin (Cemal), Adnan, Tarık (?)(B.Fatih), Ferhat, Şuayip( K.Fatih) dizilişi ile çıktı. Genel kaptan Erdoğan Alimoğlu,''Rakip genç ve tecrübesizdi, ikinci yarıda yapılan olumlu değişikliklerle Adnan, Ferhat ve Küçük Fatih ile golleri bulduk. Ligde iddalı durumdayız, fikstür avantajımızla bundan sonraki maçlarımızı kazanmak istiyoruz. Bir çok oyuncumuz daha henüz kendilerini kanıtlamadılar. Bir an önce düzelmelerini bekliyoruz''dedi.

U - 17 liginde takımımız sahamızda Cumartesi günü Yıldız fenere 3-2 yenildi. Gençlerimiz 3 maçta topladıkları 3 puanla 5. sıradalar.Hepsini Oku, (5)
Belediye Başkanı ile Meclis üyeleri karşı karşıya
Cuma, 06 Kasım 2009 00:00

 Çarşamba günü yapılan Kasım ayı meclis toplantısında Belediye başkanı Tuncay Uysal, Mustafa Yakıt, Cevdet Kılınçlı ve Ahmet Yavuz hazır bulundu. Belediye başkanı toplantıda bulunmayan DP’li Serkan Benli, Melek Çengel ile ile CHP’li Muhittin Yeşilova, Mustafa Önür, Metin Hekim ve Umut  Şenol’un 10 dakika beklenmesini teklif etti. 15 - 20 dakika geçti ama kimse gelmedi. Her kapı açılışta gözleri ışıldayarak Meclis üyeleri geldi mi diye baktı kapıya... Daha sonra acaba gelen meclis üyesi var mı diye arkasındaki camdan caddeye baktı. Her geçen dakika aleyhlerine idi. Gerekli çoğunluk sağlanıp gündem maddeleri mutlaka meclisten geçmeliydi.  Ama gelen kimse yoktu. Bu durum karşında Belediye başkanı ve toplantıya hazır bulunan DP meclis üyeleri; Mustafa Yakıt, Ahmet Yavuz ve Cevdet Kılınçlı’nın morallerinin bozulduğu yüzlerinden belli oluyordu. Son dakikaya kadar umutla meclis üyelerinin oturama katılmala ...

Hepsini Oku, (4)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.05471 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu