Davutlar'dan Haberler
Haziran ayı meclis toplantısı yapıldı.
Çarşamba, 10 Haziran 2009 23:36

 Haziran ayı olağan meclis toplantısı 3 Haziran 2009 Çarşamba günü Saat: 16.00’da Belediye Meclis toplantı salonunda yapıldı.
   
Haziran ayı olağan meclis toplantısına belediye başkanı Tuncay Uysal, Mustafa Yakıt, Ahmet Yavuz, Melek Çengel, Cevdet Kılınçlı, Serkan Benli, Muhalefetten; Tamer Yeşilova, Mustafa Önür, Metin Hekim ve Umut Şenol katıldılar.
   
Gündem gereği 4 maddeden oluşan meclis toptantısı belediye başkannın mahkeme kararı gereği beldemizde bulunan taş ocağı ruhsatının iptali ile ilgili önerge vermesiyle ve bu önerge oy çokluğuyla kabul edildikten sonra meclis toplantısı 5 gündem maddesinden oluştu. Belediye başkanının meclis klasiği her meclise gündem maddesi eletmesi bu mecliste tekrar etti.
   
Gündemin birinci maddesi; Tarihi Kentler Birliğine Üye Seçimi idi. Bu gündem maddesine göre Cevdet Kılınçlı Tuncay Uysal ( Asil ), Melek Çengel ( Asil ), Mustafa ...

Hepsini Oku, (0)
7. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları
Perşembe, 28 May 2009 08:59

 7. Türkçe Olimpiyatları Basını Bilgilendirme Toplantısı, 27.05.2009 tarihinde 115 Ülkeden Türkçe Sevdalısı 700 Öğrencinin Katılmıyla Düzenlendi. Kırgız Öğrencilerin Kolbastı Oynadığı Toplantıya Tertip Heyeti Başkanı Prof.dr. Mehmet Sağlam, Sanatçılar Erhan Güleryüz, Hasan Kaçan ve Serdar Ortaç da katıldı.
 

Türkçe bayramına dönüşen 7. Türkçe Olimpiyatları'nda geri sayım başladı. Ankara Kızıcahamam'da 28 Mayıs'ta başlayacak yarışmaların basın bilgilendirme toplantısı saat 11:00'da Sütlüce'de bulunan Haliç Kongre Merkezi Eyüp 2 Salonu'nda yapılacak. Toplantıda ayrıca öğrenciler sahne gösterisi yapacak. Kırgız öğrenciler kolbastı oynayacak, ABD'de okuyan bir öğrenci Kıraç'ın Karahisar Kalesi ve Tacikistanlı bir öğrenci ise Candan Erçetin'in Melek şarkılarını söyleyecek, Afrikalı öğrenciler Ekmek Teknesi dizinin sevilen harekteri Heradot Cevdet'i taklit edecek. Öğrenciler daha sonra Miniatürk'ü gezecek.

Gençlerin kendi ülkelerini tanıtacağı 'Kültür Şöl ...

Hepsini Oku, (0)
Kurtlar Vadisi'nde sürpriz: İskender'e iki kurşun
Çarşamba, 27 May 2009 21:35

 Kurtlar Vadisi Pusu, bu akşam yine nefes kesecek bir bölümle ekranlara geliyor. İskender Büyük hangi sürpriz ismin kurşunlarına hedef olacak?

Kurtlar Vadisi Pusunun bu akşam yayınlanacak 61. bölümün fragmanını haberimizin altında görebilirsiniz.

Kurtlar Vadisi Pusu, bu hafta yine nefes kesecek bir bölümle ekranlara geliyor. Polat Alemdar'ın kurşunlarına hedef olan Cevat, sağ kurtulmayı başaracak mı?

Aynı baskında ele geçen İskender'in kurmayları Hoca ve Kumandan, Polat Alemdar'a neler anlatacak?

İskender, konseyindeki adamları Polat'ın eline geçince, ne yapacak?

Hoca ve Kumandan'ın, hem Polat'ı ve hem de İskender'i şaşırtacak şok itirafı ne olacak?Ve İskender Büyük, sonunda hangi sürpriz ismin kurşunlarına hedef olacak? İskender ölecek mi?Tüm bu soruların yanıtları ve çok daha fazlası, 28 Mayıs Perşembe akşamı yayınlanacak Kurtlar Vadisi Pusu'nun 61. bölümünde olacak?


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor bayramı
Cuma, 22 May 2009 08:36

 19 Mayıs günü Gençlik ve Spor Bayramımız yurdun her yanında olduğu gibi beldemizde de spor gösterileri ve törenlerle kutlandı. Beldemizdeki gösterileri Şukufe Cemal ÖZBAŞ,çok programlı lisesi öğretmenleri ve öğrencileri ortaklaşa hazırladılar. Gösterilere bu yıl işlevi sadece bayram kutlamalarında yer almak ( ! ) olan DATGES'in geçmiş yıllarda büyük başarılara imza atmış olan halk oyunları ekibi destek verdi. Bayram kutlamaları ve gösteriler halkın büyük beğenisini kazandı.

Beldemizdeki kutlamalar önce 09.00 da meydandaki Atatürk heykeli önünde İstiklal Marşımızın eşliğinde Türk Bayrağının göndere çekilmesi ve saygı duruşunda bulunulması ile süren tören Atatürk anıtına çelenklerin konulmasından sonra Davutlar Yalçın BERBER stadyumunda yapılan tören takip etti.

Davutlar Belediye Başkanı, Davutlar Jandarma Karakol Komutanı Üstteğmen Emre ÖNEM ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Ölümsüz kahramanını uğurladı
Cumartesi, 16 May 2009 08:30

 1989 doğumlu, Kıbrıs’ta askerliğini yaparken şehit olan Alp AKYIL göz yaşları içerisinde toprağa verildi.
   
Şehit erimiz Alp AKYIL’ın cenazesi yakınları, Davutlarlılar ve askeri konvoy eşliğinde Davutlar merkez camiine getirildi. Kılınan öğle namazına müteakip şehidimizin cenaze namazını Kuşadası İlçe Müftüsü İbrahim TÜREDİOĞLU kıldırdı. Daha sonra askerlerin ve sevenlerinin omuzlarında İslamşanlı mezarlığına götürüldü. Merasim mangasının saygı atışları eşliğinde şehit erimiz toprağa verildi.

   
Türk bayrağına ve oğullarının resmine sarılan şehidimizin yakınları “ Vatan Sağolsun” dediler.

   
Cenazeye, şehidimizin Kıbrıs’taki birliğinden, Aydın İl Jandarma Komutanı Murat ÇELEBİ, Kuşadası İlçe Jandarma Komutanlığı’na vekaleten Davutlar Jandarma Karakol Komutanı Emre ÖNEM, Aydın Vali Vekili Celal ULU ...

Hepsini Oku, (0)
Anneler Günü
Pazar, 10 May 2009 17:00

 ...

Hepsini Oku, (0)
Olağanüstü meclis toplantısı yapıldı
Salı, 05 May 2009 20:45

 Davutlar Belediyesi Olağan üstü Meclis toplantısı 29 Nisan 2009 Çarşamba günü Saat: 15,00’te Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Her ayın ilk Çarşamba günü yapılan Belediye Meclis toplantısı Nisan ayının ilk haftası Çarşamba günü yapılmıştı. Ancak 2008 yılı Faaliyet Raporu Müzakeresi için olağanüstü toplanan meclis üyeleri  2008 yılı faaliyet müzakeresi için bir araya geldiler.
   
Belediye Meclis toplantı salonunda yapılan olağanüstü meclis toplantısına, Tuncay Uysal, Melek Çengel, Serkan Benli, Ahmet Yavuz, Mustafa Yakıt, Muhalefetten; Tamer Yeşilova, Umut Şenol, Metin Hekim, Mustafa Önür katıldılar. Belediye başkanı Saat: 15.00’te oturumu açtı. Diyarbakır Nice’de şehit düşen 9 askerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından, belediye başkanı meclis başkanlığındaki yerini Meclis Başkan Vekili Mustafa Yakıt’ ...

Hepsini Oku, (0)
KGB Olağan Genel Kurul yapıldı
Salı, 05 May 2009 19:27

 Kuşadası Gazeteciler Birliği (KGB) olağan genel kurulunu yaptı. Akdoğan pasajındaki birlik bürosunda yapılan genel kurulda, üç yıldan bu yana başkanlığı yürüten DHA Muhabiri latif Sansür tekrar başkanlığa seçildi. Tek listeyle girilen seçimlerde dernek yönetimi Can Tekmen ( Kuşadası 105FM), Eşber Okayer (AA), Atilla Çınar (Güncel), ile Mehmet Öztürk (Davutlar Ekspres)’ ten oluştu.
   
Birlik Başkanı Latif Sansür “Kuaşdası’ndaki basın mensubu arkadaşlarımızla mesleki sorunlarımızın çözümü için oluşturduğumuz birlik ile güçlerimizi de birleştirdik. Arkadaşlarımın güven desteği ile bir dönem daha başkanlığı yürüteceğim. Tüzüğümüzde iki dönemden fazla aynı başkanın seçilemeyeceği yer aldığından önümüzdeki dönem bayrağı başka bir arkadaşıma devir edinceye kadar meslektaşlarıma hizmete ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04291 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu