Davutlar'dan Haberler
Kurtlar Vadisi'nde sürpriz: İskender'e iki kurşun
Çarşamba, 27 May 2009 21:35

 Kurtlar Vadisi Pusu, bu akşam yine nefes kesecek bir bölümle ekranlara geliyor. İskender Büyük hangi sürpriz ismin kurşunlarına hedef olacak?

Kurtlar Vadisi Pusunun bu akşam yayınlanacak 61. bölümün fragmanını haberimizin altında görebilirsiniz.

Kurtlar Vadisi Pusu, bu hafta yine nefes kesecek bir bölümle ekranlara geliyor. Polat Alemdar'ın kurşunlarına hedef olan Cevat, sağ kurtulmayı başaracak mı?

Aynı baskında ele geçen İskender'in kurmayları Hoca ve Kumandan, Polat Alemdar'a neler anlatacak?

İskender, konseyindeki adamları Polat'ın eline geçince, ne yapacak?

Hoca ve Kumandan'ın, hem Polat'ı ve hem de İskender'i şaşırtacak şok itirafı ne olacak?Ve İskender Büyük, sonunda hangi sürpriz ismin kurşunlarına hedef olacak? İskender ölecek mi?Tüm bu soruların yanıtları ve çok daha fazlası, 28 Mayıs Perşembe akşamı yayınlanacak Kurtlar Vadisi Pusu'nun 61. bölümünde olacak?Hepsini Oku, (31)
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor bayramı
Cuma, 22 May 2009 08:36

 19 Mayıs günü Gençlik ve Spor Bayramımız yurdun her yanında olduğu gibi beldemizde de spor gösterileri ve törenlerle kutlandı. Beldemizdeki gösterileri Şukufe Cemal ÖZBAŞ,çok programlı lisesi öğretmenleri ve öğrencileri ortaklaşa hazırladılar. Gösterilere bu yıl işlevi sadece bayram kutlamalarında yer almak ( ! ) olan DATGES'in geçmiş yıllarda büyük başarılara imza atmış olan halk oyunları ekibi destek verdi. Bayram kutlamaları ve gösteriler halkın büyük beğenisini kazandı.

Beldemizdeki kutlamalar önce 09.00 da meydandaki Atatürk heykeli önünde İstiklal Marşımızın eşliğinde Türk Bayrağının göndere çekilmesi ve saygı duruşunda bulunulması ile süren tören Atatürk anıtına çelenklerin konulmasından sonra Davutlar Yalçın BERBER stadyumunda yapılan tören takip etti.

Davutlar Belediye Başkanı, Davutlar Jandarma Karakol Komutanı Üstteğmen Emre ÖNEM ...

Hepsini Oku, (1)
Davutlar Ölümsüz kahramanını uğurladı
Cumartesi, 16 May 2009 08:30

 1989 doğumlu, Kıbrıs’ta askerliğini yaparken şehit olan Alp AKYIL göz yaşları içerisinde toprağa verildi.
   
Şehit erimiz Alp AKYIL’ın cenazesi yakınları, Davutlarlılar ve askeri konvoy eşliğinde Davutlar merkez camiine getirildi. Kılınan öğle namazına müteakip şehidimizin cenaze namazını Kuşadası İlçe Müftüsü İbrahim TÜREDİOĞLU kıldırdı. Daha sonra askerlerin ve sevenlerinin omuzlarında İslamşanlı mezarlığına götürüldü. Merasim mangasının saygı atışları eşliğinde şehit erimiz toprağa verildi.

   
Türk bayrağına ve oğullarının resmine sarılan şehidimizin yakınları “ Vatan Sağolsun” dediler.

   
Cenazeye, şehidimizin Kıbrıs’taki birliğinden, Aydın İl Jandarma Komutanı Murat ÇELEBİ, Kuşadası İlçe Jandarma Komutanlığı’na vekaleten Davutlar Jandarma Karakol Komutanı Emre ÖNEM, Aydın Vali Vekili Celal ULU ...

Hepsini Oku, (32)
Anneler Günü
Pazar, 10 May 2009 17:00

 ...

Hepsini Oku, (0)
Olağanüstü meclis toplantısı yapıldı
Salı, 05 May 2009 20:45

 Davutlar Belediyesi Olağan üstü Meclis toplantısı 29 Nisan 2009 Çarşamba günü Saat: 15,00’te Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Her ayın ilk Çarşamba günü yapılan Belediye Meclis toplantısı Nisan ayının ilk haftası Çarşamba günü yapılmıştı. Ancak 2008 yılı Faaliyet Raporu Müzakeresi için olağanüstü toplanan meclis üyeleri  2008 yılı faaliyet müzakeresi için bir araya geldiler.
   
Belediye Meclis toplantı salonunda yapılan olağanüstü meclis toplantısına, Tuncay Uysal, Melek Çengel, Serkan Benli, Ahmet Yavuz, Mustafa Yakıt, Muhalefetten; Tamer Yeşilova, Umut Şenol, Metin Hekim, Mustafa Önür katıldılar. Belediye başkanı Saat: 15.00’te oturumu açtı. Diyarbakır Nice’de şehit düşen 9 askerimiz için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından, belediye başkanı meclis başkanlığındaki yerini Meclis Başkan Vekili Mustafa Yakıt’ ...

Hepsini Oku, (0)
KGB Olağan Genel Kurul yapıldı
Salı, 05 May 2009 19:27

 Kuşadası Gazeteciler Birliği (KGB) olağan genel kurulunu yaptı. Akdoğan pasajındaki birlik bürosunda yapılan genel kurulda, üç yıldan bu yana başkanlığı yürüten DHA Muhabiri latif Sansür tekrar başkanlığa seçildi. Tek listeyle girilen seçimlerde dernek yönetimi Can Tekmen ( Kuşadası 105FM), Eşber Okayer (AA), Atilla Çınar (Güncel), ile Mehmet Öztürk (Davutlar Ekspres)’ ten oluştu.
   
Birlik Başkanı Latif Sansür “Kuaşdası’ndaki basın mensubu arkadaşlarımızla mesleki sorunlarımızın çözümü için oluşturduğumuz birlik ile güçlerimizi de birleştirdik. Arkadaşlarımın güven desteği ile bir dönem daha başkanlığı yürüteceğim. Tüzüğümüzde iki dönemden fazla aynı başkanın seçilemeyeceği yer aldığından önümüzdeki dönem bayrağı başka bir arkadaşıma devir edinceye kadar meslektaşlarıma hizmete ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar.net 35 dilde takip edilebilecek.
Pazartesi, 04 May 2009 14:44

Davutlar.net google translate ile artık 35 dilde takip edilebilecek. Web sitemiz başka bir dile çevirilmek istediği zaman tek yapılması gereken sağ menüdeki dillerden birini seçmektir. Sayfanın istediğiniz bir bölümünü, tıklamadan önce o bölümü seçerek çevirebilirsiniz.

Davutlar'ın bir turizm beldesi olması nedeniyle, sitemiz artık 35 dilde takip edilebilecek. Yurtdışından gelen ve Davutlar'dan ev alıp Davutlar'da yaşayan yabancı uyruklu dostlarımızda artık Davutlar'ı internetten takip edebilecek.


...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar böyle bir 23 Nisan görmedi!
Pazartesi, 27 Nisan 2009 18:19

 Davutlar’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Perşembe günü Saat: 09.00’da Cumhuriyet Maydanında bulunan ATATÜRK ANITI’na çelenk konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

   
ATATÜRK anıtındaki etkinliğe Belediye Başkanı, Davutlar Karakol Komutan vkl., İl Genel Meclis Üyesi, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Davutlar Sağlık Ocağı Tabibi, PTT, Bankalar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Kamu yararına çalışan kuruluşların temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Her ne hikmetse DP Davutlar Belde Başkanı Mehmet Emekli; ATATÜRK Anıtı’na çelenk koyup, ATA’nın huzurunda saygı duruşunda bulunması gerekirken, mazereti olmadan kendi yerine bir başka kişiyi çelenk koymaya göndermiştir. Davutlar'da Belediye yönetiminde olan bir partinin belde başkanı törene katılmıyarak kime ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.88769 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu