Davutlar'dan Haberler
Davutlar.net 35 dilde takip edilebilecek.
Pazartesi, 04 May 2009 14:44

Davutlar.net google translate ile artık 35 dilde takip edilebilecek. Web sitemiz başka bir dile çevirilmek istediği zaman tek yapılması gereken sağ menüdeki dillerden birini seçmektir. Sayfanın istediğiniz bir bölümünü, tıklamadan önce o bölümü seçerek çevirebilirsiniz.

Davutlar'ın bir turizm beldesi olması nedeniyle, sitemiz artık 35 dilde takip edilebilecek. Yurtdışından gelen ve Davutlar'dan ev alıp Davutlar'da yaşayan yabancı uyruklu dostlarımızda artık Davutlar'ı internetten takip edebilecek.


...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar böyle bir 23 Nisan görmedi!
Pazartesi, 27 Nisan 2009 18:19

 Davutlar’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Perşembe günü Saat: 09.00’da Cumhuriyet Maydanında bulunan ATATÜRK ANITI’na çelenk konulmasının ardından, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

   
ATATÜRK anıtındaki etkinliğe Belediye Başkanı, Davutlar Karakol Komutan vkl., İl Genel Meclis Üyesi, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, Davutlar Sağlık Ocağı Tabibi, PTT, Bankalar, Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Kamu yararına çalışan kuruluşların temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Her ne hikmetse DP Davutlar Belde Başkanı Mehmet Emekli; ATATÜRK Anıtı’na çelenk koyup, ATA’nın huzurunda saygı duruşunda bulunması gerekirken, mazereti olmadan kendi yerine bir başka kişiyi çelenk koymaya göndermiştir. Davutlar'da Belediye yönetiminde olan bir partinin belde başkanı törene katılmıyarak kime ...

Hepsini Oku, (0)
Dünyanın En Büyük Açık Büfesi Rekoru
Pazar, 19 Nisan 2009 21:57

 Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği tarafından Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen 5. Açık Büfe Yemek Festivali'nde hazırlanan 1028 çeşit yemeğin yer aldığı açık büfe, Guinness Rekorlar Kitabı'na girdi.

Kuşadası'nda düzenlenen festivalde dünyanın en büyük açık büfesini oluşturmak için ilçedeki tüm turistik tesislerin aşçıları hünerlerini gösterdi. Tesis sahiplerinin de destek verdiği rekor için 400 aşçı günler öncesinden hazırlık yaptı ve hazırladıkları yiyecekleri, şehir merkezindeki eski statta kurulan açık büfeye özenle taşıdı.

Festivale rekor tespiti için Londra'dan davet edilen Guinnes Direktörü Kelly Garrett, sabah saatlerinden başlayarak açık büfede yer alan tüm salata, tatlı ve yemek çeşitlerini tek tek kontrol etti.

Büfed ...

Hepsini Oku, (0)
Dünyanın en büyük açık büfesi Kuşadası'nda kurulacak
Cuma, 17 Nisan 2009 11:04

 GUINNESS REKORLAR KİTABINA GİRMEK İÇİN 1001 ÇEŞİT LEZZET SUNULACAK
Dünyanın En Büyük Açık büfesi yarın saat 12:00'de Kaya Aldoğan Lisesi karşısındaki eski Tariş depolarının olduğu şimdilerde otopark olarak kullanılan alanda görücüye çıkıyor.  Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneğince tertiplenen organizasyonda yapacakları rekor denemesiyle ilgili olarak Kuşadası'na davet edilen Ulusal ve uluslararası birçok kuruluş ve Guinness rekorlarının tescili için gelecek olan yetkililerle  ve Japonya'dan Amerika`dan dünyanın her yerinden davet edilen ünlü şeflerin önünde  `Dünyanın En Büyük Açık Büfesi` rekorunu kırmaya çalışacak olan Kuşadası ahçıları rekoru kıracaklarından eminler.
 
Bu dünyanın en büyük açık büfesi komitesinde Kuş-Tur adına kaltılacak olan, Kuşadası Profesyonel Ahçılar Der ...


Hepsini Oku, (0)
Yeni dönem ilk meclis toplantısı yapıldı
Cuma, 10 Nisan 2009 23:10

 29 Mart 2009 Pazar günü yapılan yerel seçimlerinde ithal oy tartışmaları hala devam ediyor.  Nüfusu 9.599 olarak görülen beldemizde 7478 adet seçmen bulunmasındaki mantıksızlık hala çözülmüş değil. Bazı resmi kurumların her yıl yaptığı araştırmalarda Davutlar ve sahil kesiminde yaz kış yaşayan kişi sayısı 7500 olarak verilirken, Davutlar’ın nüfusunun bu günlerde 10.500 olarak görülmesi ve seçmen listeleri hazırlanırken bu nüfusun 9.599 olarak görülmesinin sebebebi olarak yerel seçimler öncesi yapılan nüfus sayımında Davutlar’da yaşamayan insaların Davutlar’da yaşıyormuş gibi gösterilmesi olduğu söyleniyor.

Böyle bir ortamda 7478 kişi seçmen görülen beldemizde ithal seçmen olduğu söylenmekte. Buda yapılan seçim sonuçlarına gölge düşürmekte.

29 Mart 2009 Pazar günü bu şartla altında ...

Hepsini Oku, (0)
RAKİBİNİ DESTEKLEYENİ ÇÖPÇÜ YAPTI
Salı, 07 Nisan 2009 20:03

 Davutlar Belediye Başkanı Uysal'dan ilginç uygulama

Tekrar göreve getirilen DP'li Tuncay Uysal, kendisine oy vermediği iddia edilen 20 çalışanı temizlik işlerine atadı

Kuşadası ilçesine bağlı Davutlar beldesinde, yeniden belediye başkanı seçilen Demokrat Parti'li Tuncay Uysal, seçimden 1 hafta sonra belediyede köklü bir değişim yaptı.

GÖRÜLEN LÜZUM ÜZERİNE
Belediye Başkanı Uysal, çoğu şoför ve iş makinesi operatörü olan 20 belediye çalışanını, "gördüğü lüzum" üzerine temizlik işlerine atadı. Bu çalışanlar da önceki gün sokaklarda çöp toplamaya başladı.

DAHA ÖNCE UYARMIŞ
Çöpçü yapılan 20 çalışanın, seçim öncesi CHP'li Adem Tuna'yı açı ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediye Başkanlığını Demokrat parti Adayı Tuncay Uysal kazandı.
Salı, 31 Mart 2009 20:25

29 Mart 2009 pazar günü yapılan yerel seçimlerde Davutlar Belediye Başkanlığını Demokrat parti Adayı Tuncay Uysal kazandı. Belde merkezi ve sahil dahil 9.599 nüfusu bulunan beldemizde 7478 gibi abartılı bir rakamda seçmen bulunmakta idi. 6592 kişinin oy kullandığı seçimlerde 6354 oy geçerli sayıldı. Seçmenlerin yüzde 88,15 oy kullandı.


Patilere göre oy oranı ve aldıkları oy sayısı;
DP       % 47,86    - 3.041
CHP     % 44,48    - 2.826
AKP     % 5,32      - 338
MHP     % 2,20       - 140
SP       % 0,14       - 9   

...

Hepsini Oku, (0)
AK Parti'den açıklama
Cuma, 20 Mart 2009 18:59

 AK Parti belde başkanı sayın Kemal Koç komuoyuna açıklamalarda bulundu;  

Çok saygıdeğer Davutlar halkı son zamanlarda çeşitli kişi ve kuruluşların seçimi kazanması halinde AK Parti'ye geçeceği ve hükümetin olanaklarını kullanacağı söylentisi halkımızın arasında dolaşmakatadır Ak Parti olarak kendi görüşlerimiz ve ilkelerimiz doğrultusunda sayın Mehmet Ayaz bu görev için genel merkez tarafından görevlendirilmiş olup seçim sonuçları ne olursa olsun herhangi bir başkan arayışı yada şu anda gündemde olan birleşme söylentileri hiç bir şekilde gündemimizde bulunmamaktadır ve bulunmyacaktır. İktidar partisi olarak siz sayın Davutlar halkına en iyi hizmeti verebilmek için tek adayımız sayın Mehmet Ayaz'dır. Halkımızdan ricamız kulaktan dolma yalan beyanlarla ve söylentilere itibar etmemesidir.
Bilgi ve görüşlerinize sunarız. Biz iktidarın her türlü desteği ile projelerimizi uygulmaya ve Davutlar halkının ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04831 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu