Davutlar'dan Haberler
Seçmenlerinize Davutlar.net'ten seslenin
Pazar, 21 Aralık 2008 18:17

 Yerel seçimler yaklaşırken, Davutlar.net ailesi olarak tüm siyasi partileri bekliyoruz. Davutlarlı seçmenlere internet üzerinden yapacaklarınızı, duyularınızı ve hakkınızda her türlü yazıyı sadece sizin yazabileceğiniz bir alanı Davutlar'ın tek internet sitesi davutlar.net üzerinden  alabilirsiniz. Türkiye'de bir ilke imza atan sitemiz beldemizde belediye başkanlığı seçimlerine girecek tüm siyasi partileri bekliyor. Sürekli yenileyebileceğiniz sayfalarınız ile evinde internet bulunan tüm seçmenlere anında ulaşabilme imkanı sunuyor.

yunus@davutlar.net  adresi üzerinden bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.
...

Hepsini Oku, (0)
3 puanı SÖKE SÖKE alacağız!
Cuma, 19 Aralık 2008 20:22

 Haftayı bay olarak geçiren takımımız bu hafta sonu zorlu Söke deplasmanından 3 puanla ayrılmak istiyor. Maçla ilgili düşüncelerini aldığımız takımın antrenörü Selim Alper; ''Bir haftalık aranın ardından lig mücadelesine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Lige verilen arada çalışmalarımızı sürdürdük. Bu verilen ara iyi moral oldu bizim için. Sökespor  karşısında çıkışı sürdürmek, zirve mücadelesinde yolumuza devam etmek istiyoruz.
              
Sökesporda çıkışını sürdürebilmesi için bu maçı mutlak kazanmak istiyor, Pazar günkü maçın kolay geçmeyeceğini biliyoruz. Çok zorlu bir doksan dakika bizi bekliyor. Rakip üst sıralardan kopmamak için can havliyle saldıracak, bunun bilincinde olarak hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Kritik bir maça çıkıyoruz. Kazanırsak hem moralimizi y&uu ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'daki ithal seçmenler
Perşembe, 18 Aralık 2008 17:10

 9.599 nüfuslu beldemizde, 22 Temmuz tarihinden bu yana seçmen sayısının anormal  artması belde insanımızda şaşkınlık yarattı.  Nisan 2004 – Temmuz 2007 arasında oy kullanan sayısı normal artarken, Temmuz 2007 ile Kasım 2008 arasındaki fark abartılı bir artış göstermektedir. Bunun sebebinin ise 2 yıldır listeler üzerinde çalışanların olduğu söylenmekte. 

Eskiden Davutlarda ithal oy yazdırma; seçimlerde aktif olanların akrabalarını burada yazdırılması olur iken bu dönem iş o kadar abartılmış ki sistematik olarak her mahalleye Davutlar ile hiçbir alakası olmayan insanlar yerleştirilmiş.  

Gerçek dışı adres beyanında bulunanlar hakkında 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu’nun 67'nci maddesi gereğince yasal işlem yapılacak.  Yasaya göre yanlış beyanda bulunanlar ve bunlara tanıklık edenler hakkında 6 aydan 4 yıla kadar hapis cezası istenebiliyor. Ayrıca mülki idare amirince 500 YTL idari para cezas ...

Hepsini Oku, (0)
Devlet kapısında kuyruğa son
Perşembe, 18 Aralık 2008 14:06

 Kamu hizmetlerinin elektronik ortamda sunulacağı e-Devlet Kapısı Projesi www.türkiye.gov.tr'nin açılışını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, gerçekleştirdi. Erdoğan, e-devletle ilgili çalışmalarda mevzuattaki engellerin kaldırılması gerektiğini belirterek, "Çalışmalara paralel olarak mevzuatta, bürokratik işlemlerin kağıt ortamında yürütülmesini zorunlu kılan hükümlerin de değiştirilmesi gerekiyor. Bu çerçevede hazırlıkları sürdürdüğümüz "Birinci e-devlet Reform Paketi'ni en kısa sürede tamamlayarak Meclis'e sevk edeceğiz" dedi.

Kamu hizmetlerinin elektronik ortamda sunulacağı ''e-Devlet Kapısı Projesi, www.türkiye.gov.tr'nin açıl ...

Hepsini Oku, (0)
Adem Tuna adaylığını açıkladı.
Çarşamba, 17 Aralık 2008 17:24

 Yaklaşan Belediye Başkanlığı seçimlerinde partiler aday tespitinde sona geldiler. Bunlardan bir tanesi de uzun zamandır sağlık ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle Belediye Başkanlığına aday olmayacağını söyleyen Adem TUNA'nın sevenlerinin ve halkın isteği doğrultusunda tekrar aday olduğunu açıklaması memnuniyet yarattı. Davutlar halkının göstermiş olduğu sevgi ve ilgiye karşılıksız kalamayan Adem Tuna  uzun zamandır Davutlar halkının büyük kısımının beklediği haberi verdi.                      
            
Başta iktidar partisi AKP ile ana muhalefet partisi CHP nin kendi partilerinden aday olması için uzun zamandır peşinde koştukları Adem TUNA tercihini CHP'den yana kullandı. Davutlar'da on yıl belediye başkanlığı yapan TUNA, 2004 seçimlerini çok az bir farkla kaybetmişti. Adaylığı hakında demeç ver ...

Hepsini Oku, (0)
Hedefte sapma yok
Salı, 16 Aralık 2008 14:07

 Geçtiğimiz hafta sonu Nazilli Pamukspor ile oynanması gereken maçta rakip takımın , maç 2-1 lehimize devam ederken sahadan çekilmesi ile maçın 3-0 lehimize tescil edilmesi sonucunda 3 puanı hanemize yazdırdık. Pazar günü de Astaşsporun ligden çekilmesi ile haftayı bay takım olarak geçen takımımız, zorlu Sökespor maçı hazırlıklarına aralıksız devam ediyor.
            
Sökesporun hafta sonu Aydın Belediye ile berabere kalması sonucunda aradaki puan farkı beşe düştü. Söke spor puan farkının artmaması için bu maçı mutlak kazanmak zorunda. Biz de ligdeki istikrarlı çıkışımızı sürdürebilmek için bu maçtan puan almak zorundayız

Hepsini Oku, (0)
Kurban bayramınızı tebrik ederiz
Pazar, 07 Aralık 2008 14:06

 Başta Bizler ve Alem-i İslam’ın, Dini bayramlarımızdan ikincisi olan Kurban Bayramınızı tebrik eder, bizlere bu mübarek günleri hediye eden Yüce Rabbimize hamd eder Resulüne Salat ve Selam’larımızı sunarız. Rabbimizin her emir ve yasaklarının altında yatan esas hikmet cihetlerine baktığımızda o ibadetlerin asıl mana ve değerini anlama ve yaşama şuurununda geliştiğini görüyoruz. Bu emirlerden birisi olan Kurban ve Bayramı’nın hikmetleri ne’de baktığımızda; sevinçlerin paylaşıldığı, gönüllerin sevgi çiçekleriyle donandığı, kalplerin ipek misali yumuşadığı, dargınlıkların, kırgınlıkların bir tarafa itilip, akraba, dost, komşu ziyaretlerinin yapıldığı, yardımlaşma ve paylaşmanın zirveye ulaştığını görürüz.

Bütün bu güzelliklerin bir sevgi yumağı olarak büyüyüp bütün dünyamızı da içerisine alarak, kanın, gözyaşının, vahşetin, zulmün yok olmasına vesile olması i ...

Hepsini Oku, (0)
ZİRVE MÜCADELESİNDE YARA ALDIK
Cuma, 05 Aralık 2008 22:13

 ÖZEL İDARE KÖY HİZMETLERİ:2 - DAVUTLAR BELEDİYESPOR :1
Güvenlik  güçlerinin geç gelmesi nedeniyle ertelenen maçta hak etmediğimiz bir yenilgi aldık. Mukan Perinçek stadında yazdan kalma bir havada oynanan maça takımlar; Köy hizmetleri; Hüseyin, Muhittin, Gökhan, Sercan, Mikail, Hakan(Birkan), Eser(Cemal), Tayfun, İlkay, Oktay, Yusuf(Ahmet) Davutar Belediyespor; Hüseyin, Muharrem, Molla, Murat ÇARK, Zeki, Fatih, Murat ARI(Serkan), Erkan, Osman, Ferhat(Yunus), Güray(Kadir) tertipleri ile maça başladılar.

          
İki namağlup takımın mücadelesinde, her iki takımda maça dengeli başladı. İlk on dakika karşılıklı ataklar ve takımların güç dengelerini tartmakla geçti. Bu arada maçın 6. dakikasında Osman'ın düşürülmesi ile kazanılan serbest vuruşu kullanan Ferhat topu kalec ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04404 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu