Davutlar'dan Haberler
10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programı
Pazar, 09 Kasım 2008 13:17

 Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 70. yıl dönümünde tüm Türkiye'de olduğu gibi Davutlar’da da anılacak. Cumhuriyet Meydanı’ndaki anma törenine, Belediye Başkanı, Jandarma Komutanı,  beldemizde bulunan siyasi parti başkanları, beldemiz okulları, tüm resmi ve sivil kuruluşlar Atatürk Anıtı’na çelenk koyacaklar ve saygılarını ifade edecekler.  Ardından vefat ettiği saat olan saat 09.05’de sirenler çalacak.   İki dakikalık saygı duruşunda bulunulacak. 

...

Hepsini Oku, (1644)
Zorlu rakip Aydın Belediyespor
Cumartesi, 08 Kasım 2008 09:46

 Bu hafta sonu evimizde oynayacağımız Aydın Belediye Spor maçına hazırlanan takımımız hazırlıklarını sürdürüyor. Dört haftada aldığı dört galibiyetle tüm dikkatleri üzerinde toplayan ve rakiplerini hırslandıran takımımız bu maçtan da gailp çıkacağına inanıyor. Teknik sorumlu Selim ALPER; "Ligde artık hiç kolay rakip yok, tüm rakipler bize bilenmiş olarak geliyorlar. Geçtiğimiz yıl dört maçta alınan dört puan bile başarı sayılırken ve geçtiğimiz yılın ikinci yarısındaki takım tertibindeki kendi çocuklarımızda bir eksilme var mı? Fazlamız bile var, kaleci Hüseyin. Bu yıl başarı takıma monte ettiğimiz akılcı transferler ve takıma aşıladığımız arkadaşlık birlik beraberlik ruhu ve disiplin ile başarıyı yakaldık. Daha iyi olmak için çalışıyoruz" dedi.
 
Selim hocanın sözlerini destekleyen yönetim kurulu başkanı İbrahim BAŞLIK'da "Biz hedefimizde ...

Hepsini Oku, (0)
Kimsenin CHP'yi bölmeye ve parçalamaya gücü yetmeyecek.
Cuma, 07 Kasım 2008 17:12

 Kuşadası Cemevi Yaptırma Komitesi tarafından düzenlenen “Adımız: Türkiye, Yolumuz: Cumhuriyet “ isimli etkinlik, Kuşadası Sealight Otel’de gerçekleştirildi. Ünlü şarkıcı Işın Karaca’nın sahne aldığı ve büyük ilgi gören yemeğe, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek,  Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan, Kuşadası Belediye Başkanı Fuat Akdoğan, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Davutlar Esnaf ve Sanatkarlar Başkanı Umut Şenol, Davutlar Belediye Meclis Üyesi Mustafa Yakıt, CHP İl Başkanı Tunç Aytur, CHP Kuşadası İlçe Başkanı Esat Altıngün, Davutlar CHP Belde Başkanı Nejat Yaşatan ile birlikte çok sayıda davetli katıldı.
    
Işın Karaca’nın şarkılarıyla çoşan davetliler, hemen hemen tüm şarkılarında eşlik ettiler. Yaklaşık olarak 2 saat süren konser, Işın Karaca’nın seslendir diği 10. Yıl Marşı ile daha da büyük anlam kazandı. Davetliler, ellerinde ...

Hepsini Oku, (1)
Sağlıkspor: 0 - Davutlar Belediyespor: 2
Salı, 04 Kasım 2008 23:00

 Pazar günü Aydın Mukan PERİNÇEK stadında oynanan maçta rakibini her iki yarıda bulduğu gollerle 2-0 yendi. Takımımız maça Hüseyin, Muharrem, Molla, Murat, Zeki, Yunus, Murat ARI, Fatih(Serkan), Osman(Erkan), Ferhat, Güray(Levent) tertibi ile başladı. Oyuna iyi başlayan takımımız maçın henüz ikinci dakikasında golü buldu. Bu dakikada rakip defansı presle bunaltan takımımız rakibi hata yapmaya zorladı. Kaleciye atılan geri pası kaleci acemice ve üzerine gelen Güray£ın baskısıyla vurduğu top kısa düştü, bu topa yetişen Osman kaleci ile karşı kaldığı pozisyonda soğukkanlılıkla topu kalecinin altından ağlarla buluşturdu. 1-0. Bu gol rakibi demorilize etmeye yetti. Golden sonra atak oynayan pres yapan top çalan bir Davutlar Belediye Spor sahadaydı. Rakip Sağlık spor da ligdeki yenilgisiz takımlardan biriydi ve bunu evinde korumak istiyor şuursuzca bastırmaya çalışıyordu. Bu yarıda Osman, Güray ve Ferhat rakip kaleyi şutlarla bol bol yokladılar. Neticede başka gol ol ...

Hepsini Oku, (1)
CHP'nin Davutlar Belediye Başkan aday adayı Nejat Yaşatan'ın açıklamaları
Cuma, 31 Ekim 2008 18:30

 Davutlar CHP’den Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan M. Nejat Yaşatan sağda solda konuşulanların gerçeği yansıtmadığını belirterek "Davutlar’da CHP’nin belediye başkanlığı için bir tek aday var o da benim, başka bir aday yok olması da mümkün değildir" diyen M. Nejat Yaşatan Davutlar Ekspres gazetesinin  sorduğu soruları cevapladı.

Uzun zamandır belde başkanlığı yaptığınız CHP’den belediye başkanlığı için aday mısınız?
M. Nejat Yaşatan: Sizin de belirttiğiniz gibi, yaklaşık 7 yıldan beri Cumhuriyet Halk Partisi’nin Davutlar belde başkanlığını büyük bir onur ile yapıyorum. 28 Mart 2009 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde partimden belediye başkan aday adayıyım.

Beldenin sorunlarını ve şayet beldenin sorunları var ise çözüm yollarını biliyor musunuz?
M. Nejat Yaşatan: Uzun yıllardır si ...

Hepsini Oku, (0)
Takımızı bu hafta Mukan Perinçek stadında Sağlık Spor ile oynayacak
Cuma, 31 Ekim 2008 18:21

 Pazar günü oynanacak maçla ilgili olarak yönetim kurulu başkanı İbrahim Başlık’ın oynanacak maçla ilgili olarak şu açıklamaları;

Bu hafta sonu oynayacağımız sağlık spor maçı bizim için çok önem taşıyor.  Sağlık spor da ligin yenilgisi olmayan takımlarından, bu açıdan büyük önem taşıyor. Biz futbolcularımıza güveniyoruz ve iyi bir takım olduğumuza da inanıyoruz. Ligde iyi takım kötü takım yok, bütün takımlar zirveyi hedefliyor. Bizde her geçen hafta daha iyi olmak zorundayız.Bu ligi hak ettiğimiz yerde bitireceğimize de inancımız sonsuz.Takım olmaya başladık,arkadaşlık takım içerisinde çok iyi ben yok biz varız felsefesini yerleştirmeye çalıştık,bunda da başarılı olduğumuza inanıyoruz.

Her zaman şunu söylüyorum,  takımda formayı hak eden giyer. Takımı yabancı futbolcularla doldurulacağını iddia edenlere karşı en iyi yanıtı verdik. Takımda kendi çocuklarımız formayı hak ederek  gi ...

Hepsini Oku, (0)
Bu kadarda olmaz!
Perşembe, 30 Ekim 2008 18:58

 Feriha - Ruhi Karakaş İlköğretim Okulu'nun önünde bulunan eketrik direğinden sarkan Türktelekoma ait telefon kablosu tehlike saçtı.

Beldemiz Davutlar'da ikametgah eden Feridun Uzun geçen hafta Cuma günü, Cuma namazından çıktıktan sonra Feriha - Ruhi Karakaş İlköğretim okulu'nun önünde bulunan kaldırımdaki elektrik direğinden sarkan Türktelekoma ait telefon kablosunun boynuna dolanmasından sonra büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldı.

Feridun Uzun, ne olduğunu anlamak için yukanya doğru baktığmda elektrik direğinden uzun bir telefon kablosunun aşağıya doğru sarktığını görüp korkuya kapıldı. Çünkü o an elektrik direğinden sarkan kabloda elektrik akımı olsa idi vahim bir olayla karşı karşıya kalabilirdi.

Şimdi yetkililere sormak istiyorum; böylesine hayati tehlikesi olan ihmallerin giderilmesi için veya daha temkinli olunması için vahim bir olayın yaşanması mı gerekiyor? Kaldı ki o okulda her anne ve ...

Hepsini Oku, (22)
Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri
Salı, 28 Ekim 2008 10:42

Beldemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama programı aşağıdaki gibidir.

Yer   : Davutlar Cumhuriyet Meydanı Tarih : 28 Ekim 2008 Salı Saat  : 13.00
Çelenk sunma tören programı 28 Ekim 2008 Salı günü Saat: 13.00'te başlayacaktır.
Program Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz adına çelenklerin sunulmasıyla başlayacak akabinde 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla bitecektir. Davutlar belde halkıyla birlikte okullarımızın bayrak ve flamaları eşliğinde çelenk sunan ve sunmayacak olan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının amir ve müdürleri, siyasi partilerin belde başkanları, meslek odalarının belde temsilcileri, özel ve resmi banka müdürleri, kamu yararına çalışan dernek ve başkanları ve yerel basın proğrama katılacaktır.
Kamu kuruluşları, siyasi partiler ve kamu veya özel hukuk tüzel kişilerince sunulacak çelenkler ilgili yönetmelik hükümlerine uygun olarak hazır-lattırıl ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.82814 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu