Davutlar'dan Haberler
Davutlar PTT yenilendi.
Pazar, 11 May 2008 22:40

 Küçük büyük herkesin kendisine göre anıları olan PTT, postahaneler artık çağa ayak uydurdu sadece mektup, telgraf, telefon üçlemesi olarak bilinen PTT teknolojinin yeniliklerini şubelerinde uygulamaya başladı. Daha anlaşılır anlamda  kabuk değiştirdi ve yeni işlevler kazandırılarak toplumun oldukça geniş kesimine hitap etmeye başladı.
             
Aydın'da 15 PTT şubesi yenilerek hizmete girdi. Bunlar içerisinde beldemizdeki şubede yeni görüntüsü ile hizmet vermeye başladı. Haziran ayı ortalarındada numaratör sistemiyle verilecek hizmet ile kuyruk beklemeden çoğaltılacak olan oturma banklarında oturarak sıralarının gelmesini bekleyecekler. Yine yaz uygulaması ile beraber Haziran ayında Cumartesi günleri de saat 17.30 a kadar hizmet verecek.
       
PTT nin tüm şubelerinde olduğu gibi Davutlar şubesindede gerek cep telefonları faturaları ve gerek kredi kartı öd ...

Hepsini Oku, (1)
Davutlar Jandarma Tansaş soygunu kısa sürede çözdü.
Pazar, 11 May 2008 14:26

 Davutlar Jandarma Komutanı Üsteğmen Emre Önem ve ekibi bir başaralı operasyona daha imza attı.

Davutlar Jandarma Komutanı Üsteğmen Emre Önem ve ekibi  geçtiğimiz hafta beldemiz Tansaş'ın soyulması olayını faillerini bularak çözdüler. Soygunu;  daha önce çeşitli suçlardan 8 sabıkası 3 sabıkalının gerçekleştirdiği tespit edildi. Mağazaya alışveriş yapmak için girmiş gibi görünüp, alışveriş arabasının alabileceği kadar mal alıp ondan sonra da giriş kapısının önünde bulunan suç ortaklarına kapıyı dışarıdan açtırmak süreti ile cihazlara yakalanmadan malları çaldıkları anlaşılmıştır.

Mağazanın güvenlik kamerası kayıtları ile zanlılar teşhiş edilmesi kolaylaşmıştır. Kuşadası’nda ikamet eden 3 sabıkalı HK, KK; GK’nin isim ve adreslerine ulaşılmış ve Davutlar Jandarma ekipleri kişilerin evlerine yaptıkları baskında çok sayıda marketten çalınmış malları da ele geçirmişlerdir.

T ...

Hepsini Oku, (0)
Belediye meclisi Mayıs ayı toplantısını yaptı
Cumartesi, 10 May 2008 12:00

 Davutlar Belediye Meclisinin Mayıs ayı Olağan toplantısı 7 Mayıs 2008 Çarşamba günü Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

Mayıs ayı Olağan Meclis Toplantısına Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Hasan Çoban, Mustafa Yakıt, Mehmet Ali Ateş, Tahir Derya, Hasan Bavik, Muhalefetten; Kerim Hamarat, Ömer Kaplan katıldı, Nurcan Tütüncü ve Mustafa Filiz katılmadı.

Altı gündem maddesiyle başlayan toplantı. Belediye Başkanı Tuncay Uysal'ın  Kasabamız Sahil kesiminde Gençlik Kampı üzerinden geçen Özçelik Sitesi önünden devam eden sokağa kanserden vefat eden 21 yaşındaki Ege Bölgesi Ralli 1. Ozgürcan Gözmen isminin verilmesini teklif etti.  Belediye Başkanı Tuncay Uysal'ın vermiş olduğu teklif oy birliği ile kabul edilerek toplantı 7 gündem maddesiyle olarak son buldu.

Gündemin 1. maddesi 2007 Yılı Kesin Hesabının Müzakeresi idi. Bu maddeye göre 2007 yılı kesin hesabı Belediye Başkanı Tuncay Uysal tarafından okundu. ...

Hepsini Oku, (15)
Transfer Bombaları Patlıyor (mu?)
Perşembe, 08 May 2008 22:45

 Davutlar Belediye spor sezona hızlı başlamış görünüyor. Yeni sezon için Tevfik ATATEKİN'in adı geçmeye başlamış. Aldığımız duyumlara göre de Belediye Başkanı ile bire bir görüşmüşler el sıkışmışlar. Tevfik hoca getireceği futbolcuları bile ayarlamış. 8 futbolcu hazırmış.

Eski bir futbolcumuz vasıtasıyla bana ulaşan birinin söyledikleri böyle. Kulüp Başkanı İbrahim BAŞLIK'a soruyoruz haberim yok diyor acaba bombayı patlatmak mı istiyorlar yoksa bomba birilerinin elinde mi patlayacak. Hayırlı uğurlu olsun. Ne var burada bilemem herkes gelmek için can atıyor. Geçen yıl  ki başarısı neydi bu hocanın unuttum!!!! Gel gel sen de gel kurtarıcımız ol, seni de hep birlikte sahipleniriz. Öbür yanda Selim hoca gelecek yılın programını çıkarmaya çalışıyor. Yoksa bunlar fısıltı restorantın ana menüsü kulaktan dolma mı. Yine de en doğruyu konunun muhatapları açıklar diye düşünüyoruz.
         &nb ...

Hepsini Oku, (1)
Bugün Hıdrelezdi
Salı, 06 May 2008 16:42

 Bugün Hıdrelez, baharın habercisi, bahar bayramı! Hıdrelez Hz.Hızır ile Hz.İlyas'ın yeryüzünde biraraya gelişi nedeniyle kutlanır. Hidrellez artık unutmaya başladığımız bir bayramımız. Aslında öbur bayramlar gibi dini veya resmi bir bayram değil Hidrellez.  Geçmişi  çok eskilere dayanan bir Anadolu geleneği.  Baharın geldiği ilk gunlerde Anadoluda yasayan  her dinden ve dilden insanın kutladığı bir şölen.

Hızrelezin öyküsü çok ama çok eski yıllara ait;  O zamanlarda, belkide  miladi takvimden önce,  çoban takvimi diye bir takvim varmış. Bu takvime göre yıl ikiye bölünürmüş; Kış ve Yaz. Kışın ilk günü 8 Kasım, yazın ilk günı ise 6 mayıs imiş. Hizir ve İlyas peygamberler bu kış ve yaz günlerini ayarlarmış. Hayat suyunu içen bu iki olumsuz, kara ve denizdeki canlıların korunmasını'da aralarında  bölüşmüşler.. İlyas peygamber denizdekileri, Hızır peygamberde karadaki insanların yardımın ...

Hepsini Oku, (0)
DATGES ve KUHEM Türkiye finalleri
Pazartesi, 05 May 2008 19:34

 Milli Eğitim Bakanlığından gelen resmi acıklamaya göre Halk Eğitimler Türkiye Stilize dal finali 21 haziranda Kırıkkale'de , otantik finalleri ise 28 haziranda Hatay'da yapılacaktır. Grubumuz yarışmaya 2 dalda da bölge birinciliği ünvanıyla Kuşadası Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ( KUHEM ) bünyesi altında katılacaktır.


THOF ( türkiye halk oyunlar federasyonu ) resmi sitesinde henüz bir acıklama yapılmamıştır Dernek Başkanımız Selim Alperin THOF başkanıyla bizzat görüşmesi sonucunda finallerin haziran ayı başında yapılacağı konusunda bilgi alınmıştır. Davutlar kültür turizm tanıtma ve gençlik spor kulubu ( DATGES ) yöremizi grup birinciliği ünvanıyla türkiye finallerinde temsil edecek ve Davutların ismini duyuracaktır. THOF Türkiye finalleri tarihleri yakın bir zamanda acıklanacaktır.

...

Hepsini Oku, (0)
AQUA FANTASY su parkı açıldı
Cumartesi, 03 May 2008 23:00

 Ege'de artan hava sıcaklıkları su parklarını da hareketlendirdi. Kuşadası-Selçuk arasında bulunan Aqua Fantasy Su parkı, 26 Nisan Cumartesi günü, 9'uncu sezonunu açtı. Türkiye'nın en önemli tarihi değerlerinden olan Efes Antik Şehrinin yakınında bulunan dev Su Parkı, Kuşadası turizmine de önemli katkı sağlıyor.

Ortaçağ mimarisinin hakim olduğu, kaleler, surlar, şatolar ve bu bölümlerden çıkan kaydırakların yer Aldığı su parkı içerisinde 7 farklı dalga üretebilen dev dalga havuzu, vücut hızının 60 kilometreye kadar ulaşabildiği adrenalin kaydırakları, Türkiye'nin tek başaşağı kaydırağı gibi her yaştan insanın ilgisini çeken aktiviteler ve 400 metre uzunluğunda bir eğlence nehri de bulunuyor. Çocuklar için ayrı bir bölümün de oluşturulduğu su parkında, tamamen yumuşak materyalden yapılmış korsan gemisi, batık denizaltı, yüzen timsah, balina ve kaplumbağa minikleri eğlendiriyor.

İhtiyacı karşılayacak büyüklükte restoran ...

Hepsini Oku, (0)
Atlet kızlarımızın başarısı
Salı, 29 Nisan 2008 23:00

 Vali Kadir Uysal İlköğretim okulu,4 sporcu ile katıldığı Polis Haftası nedeniyle düzenlenen koşuda,yıldız kızlarda: Demet KIZILBOĞA birinci, Gamze GÜNDÜZ üçüncü oldu. 1200 metrelik parkurda yapılan koşuya Kuşadası'ndaki İlköğretim okullarından öğrenim gören 45 kız öğrenci katıldı.
   
Daha öncede futbol, voleybol sporlarında da birçok başarıya imza atan okulumuz sporcu fabrikası, onlarla ne kadar öğünsek azdır, çünkü onlar bizim geleceğimiz. Eğitim ve öğrenimdeki kaliteyi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ilkesiyle sportif başarılarla taçlandıran Vali Kadir UYSAL İlköğretim Okulunu kutluyoruz.
   
Bu arada futbola verilen önem diğer spor dallarına da verilse başarı yakalanacak. Bu konuda özellikle her yarışmada birinciliği kimselere kaptırmayan Demet KIZILBOĞA ve diğerlerinin elinden tutulsa ulusal başarılara imza atacağına ve Davutlar'ımızın adını ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.14514 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu