Davutlar'dan Haberler
AQUA FANTASY su parkı açıldı
Cumartesi, 03 May 2008 23:00

 Ege'de artan hava sıcaklıkları su parklarını da hareketlendirdi. Kuşadası-Selçuk arasında bulunan Aqua Fantasy Su parkı, 26 Nisan Cumartesi günü, 9'uncu sezonunu açtı. Türkiye'nın en önemli tarihi değerlerinden olan Efes Antik Şehrinin yakınında bulunan dev Su Parkı, Kuşadası turizmine de önemli katkı sağlıyor.

Ortaçağ mimarisinin hakim olduğu, kaleler, surlar, şatolar ve bu bölümlerden çıkan kaydırakların yer Aldığı su parkı içerisinde 7 farklı dalga üretebilen dev dalga havuzu, vücut hızının 60 kilometreye kadar ulaşabildiği adrenalin kaydırakları, Türkiye'nin tek başaşağı kaydırağı gibi her yaştan insanın ilgisini çeken aktiviteler ve 400 metre uzunluğunda bir eğlence nehri de bulunuyor. Çocuklar için ayrı bir bölümün de oluşturulduğu su parkında, tamamen yumuşak materyalden yapılmış korsan gemisi, batık denizaltı, yüzen timsah, balina ve kaplumbağa minikleri eğlendiriyor.

İhtiyacı karşılayacak büyüklükte restoran ...

Hepsini Oku, (0)
Atlet kızlarımızın başarısı
Salı, 29 Nisan 2008 23:00

 Vali Kadir Uysal İlköğretim okulu,4 sporcu ile katıldığı Polis Haftası nedeniyle düzenlenen koşuda,yıldız kızlarda: Demet KIZILBOĞA birinci, Gamze GÜNDÜZ üçüncü oldu. 1200 metrelik parkurda yapılan koşuya Kuşadası'ndaki İlköğretim okullarından öğrenim gören 45 kız öğrenci katıldı.
   
Daha öncede futbol, voleybol sporlarında da birçok başarıya imza atan okulumuz sporcu fabrikası, onlarla ne kadar öğünsek azdır, çünkü onlar bizim geleceğimiz. Eğitim ve öğrenimdeki kaliteyi sağlam kafa sağlam vücutta bulunur ilkesiyle sportif başarılarla taçlandıran Vali Kadir UYSAL İlköğretim Okulunu kutluyoruz.
   
Bu arada futbola verilen önem diğer spor dallarına da verilse başarı yakalanacak. Bu konuda özellikle her yarışmada birinciliği kimselere kaptırmayan Demet KIZILBOĞA ve diğerlerinin elinden tutulsa ulusal başarılara imza atacağına ve Davutlar'ımızın adını ...

Hepsini Oku, (0)
Beldemizde 23 Nisan kutlamaları
Cumartesi, 26 Nisan 2008 23:00

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurt genelinde olduğu gibi Beldemiz Davutlar’da da törenlerle kutlandı.

Beldemiz Davutlar’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı 88.yılı kutlama programı saat: 09.00 ‘da Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla buradaki tören sona erdi.

Daha sonra Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çocuklara armağan ettiği dünyada ilk ve tek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları yapılmak üzere saat: 10.00’da Davutlar Stadyumun da öğrenciler yerlerini aldılar.

Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Davutlar Jandarma Komutanı Emre Önem ve Davutlar Şüfüke Cemal Özbaş Çok Programlı Lise Müdürü Ahmet Kar öğrencilerin bayramını kutlamış. Daha sonra stada gelerek bayram kutlamalarını yerinden izlemek isteyen Davutlar halkının da 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını ku ...

Hepsini Oku, (0)
Derneklerimiz üzerinden siyaset yapılmasın
Cumartesi, 26 Nisan 2008 08:34

 Karadenizliler ve Sahil siteleri dayanışma dernekleri başkanı Müteahhit Metin Altunbaş'ın yaptığı açıklama; “Yerel seçimlerin yaklaştığı ve partilerin aday telâşını yoğunlaştığı günler artık beldemiz de de yaşanmaktadır. Bazı kişiler partilerin adayları olmak için çalışmalar yaparken bazı kişiler de siyasîlerin ,milletvekillerinin, eski ve yeni bakanların kapılarını adaylık uğruna aşındırdığı günleri yaşamaktayız. Bu hareket zamanlama olarak demokratik ülkelerde olması gerekenlerdir diyelim. Beldemiz açısından düşündüğümüzde en verimli hizmetleri yapacak olan Kişi ve parti adayına şans dilemek bizim birey olarak görevimizdir. Çalışkan ve dürüst ,becerikli kişilerin yaptıkları görevler yaşadıkları bölgeleri her zaman ön plâna çıkarmıştır. Dileğimiz beldemiz içinde aynı duygulardır. Bu anlamda herkese başarılar dileriz.

Seçimin henüz yaşanmadığı sadece heyecanını hissedildiği bu günlerde de ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da 23 Nisan Kutlama Programı
Salı, 22 Nisan 2008 14:53

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 88. yıl dönümü beldemizde aşağıda belirtilen programa göre kutlanacaktır.
    
ÇELENK SUNMA TÖREN PROGRAMI

Yer: Davutlar Beldesi Atatürk Anıtı
Tarih: 23 Nisan 2008
Saat: 09.00

1- Çelenk sunma Tören Programı 23 Nisan 2008 Çarşamba günü saat 09.00’da başlayacaktır.
2- Program Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve şehitlerimiz anısına toplumda tüm kesimlerin temsil edileceği şekilde yapılacaktır. Davutlar Belde halkıyla birlikte okullarımızın bayrak ve flâmaları eşliğinde çelenk sunan ve sunmayacak olan Kamu kurum ve kuruluşlarının âmir ve müdürleri, siyasî partilerin belde başkanları, meslek odalarının belde temsilcileri, özel ve resmi banka müdürleri, Kamu yararına çalışan dernek başkanları ve yerel basın programa katılacaklardır.
3- Kamu Kuruluşları, Siyasî Partiler ve kamu veya &o ...

Hepsini Oku, (0)
Zıpkınla Balık avı sona erdi!
Salı, 15 Nisan 2008 12:54

 Davutlar beldemizin iyi bir misafirperverlik örneği gösterdiği, Türkiye Sualtısporları Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Şampiyonası Zıpkınla Balık Avı yarışmasında ilk gün 52 kulübün katıldığı müsabakalar da Birinciliği Gökçeada Balıkadamlar kulübü aldı. İskenderun Sualtı Sporları kulübü ikinci, Sinop Sualtıaltı sporları üçüncülüğü elde etti. İlk gün ve ikinci gün yarışmacıların avladıkları 57 kilogram çeşitli türdeki balık Davutlar Belediyesi öğrenci yemekhanesine bağışlandı.

Cumartesi günü yapılan müsabakalarda ilk 20 ye giren yarışmacılar Pazar günü Milli Takıma girecek ilk altı için mücadele ettiler. Çekişmeli geçen bu yarışmada birinciliği İskenderun Susporları Kulübünden Kemal Akgüner kazandı. ikincik ve üçüncülüğü Gökçeada Susporları Kulübü sporcuları Selim Konya ve Hakan Gençer paylaştı.< ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da Türkiye Zıpkınla Balık Avı yarışması
Cuma, 11 Nisan 2008 12:58

 Davutlar'ımız Türkiye Sualtısporları Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Zıpkınla Balık Avı yarışmasına ev sahipliği etmenin heyecanını yaşıyor. 11 Nisan - 13 Nisan tarihleri arasında sahilimizde gerçekleştirilecek organizasyonda Bugün yarışmaya katılacak kulüpler Beldemizde kortej yürüyüşü eşliğinde meydandaki Atatürk anıtına çelenk koyacaklar, şehitlerimiz anısına yapılacak bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal marşının okunmasıyla tören sona erecek. 12 Nisan Cumartesi günü takım yarışmaları ve derecelendirmeler gerçekleştirelecek. Puanlamalar belli olacak. Puan sıralamasına göre ilk 20 ye giren sporcular 13 Nisan Pazar günü ferdi olarak yarışacaklar.Yarışmalarda ilk kez yeni kurallar uygulanacak. Sonuçlara göre ilk 6 ya giren sporcular milli takım aday kadrosuna alınacağı söylendi.

Avlanan balıklar kulüp temsilcileri önünde ve halka a&cced ...

Hepsini Oku, (0)
Operesyonda yakalananlar mahkemeye çıktı
Çarşamba, 09 Nisan 2008 13:37

 Geçen gün Davutlar Jandarma Karakol Komutanlığı'nın yaptığı oprasyonla; zorla çek ve senet imzalatarak, bunları tahsil ettiği belirlenen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 16 kişiden 8'i tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Davutlar Jandarma Karakol Komutanlığı'nın yürüttüğü operasyon kapsamında gözaltına alınan 16 kişinin nöbetçi mahkeme tarafından sorgulanmalarının ardından K.Ö, Z.Ç, E.Ö, V.B, D.Y, M.K, V.A ile İ.E. tutuklanarak Söke cezaevine gönderildi.

Tutuklanan V.A, D.Y ve V.B'nin evlerinde yapılan aralamalarda PKK terör örgütüne ait doküman, pankart ve örgütsel bildirilerin bulunduğu bildirildi. Operasyon kapsamında B.C'nin de yakalanması için çalışmalara devam edildiği öğrenildi.

Davutlar'da jandarma ekiplerinin suç örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda 17 ev ve 5 iş yerinde arama yapılmış,aramalarda 226 ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.14276 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu