Davutlar'dan Haberler
Beldemizde 23 Nisan kutlamaları
Cumartesi, 26 Nisan 2008 23:00

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurt genelinde olduğu gibi Beldemiz Davutlar’da da törenlerle kutlandı.

Beldemiz Davutlar’da 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı 88.yılı kutlama programı saat: 09.00 ‘da Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı. Çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla buradaki tören sona erdi.

Daha sonra Mustafa Kemal ATATÜRK’ün çocuklara armağan ettiği dünyada ilk ve tek olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları yapılmak üzere saat: 10.00’da Davutlar Stadyumun da öğrenciler yerlerini aldılar.

Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Davutlar Jandarma Komutanı Emre Önem ve Davutlar Şüfüke Cemal Özbaş Çok Programlı Lise Müdürü Ahmet Kar öğrencilerin bayramını kutlamış. Daha sonra stada gelerek bayram kutlamalarını yerinden izlemek isteyen Davutlar halkının da 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramını ku ...

Hepsini Oku, (4785)
Derneklerimiz üzerinden siyaset yapılmasın
Cumartesi, 26 Nisan 2008 08:34

 Karadenizliler ve Sahil siteleri dayanışma dernekleri başkanı Müteahhit Metin Altunbaş'ın yaptığı açıklama; “Yerel seçimlerin yaklaştığı ve partilerin aday telâşını yoğunlaştığı günler artık beldemiz de de yaşanmaktadır. Bazı kişiler partilerin adayları olmak için çalışmalar yaparken bazı kişiler de siyasîlerin ,milletvekillerinin, eski ve yeni bakanların kapılarını adaylık uğruna aşındırdığı günleri yaşamaktayız. Bu hareket zamanlama olarak demokratik ülkelerde olması gerekenlerdir diyelim. Beldemiz açısından düşündüğümüzde en verimli hizmetleri yapacak olan Kişi ve parti adayına şans dilemek bizim birey olarak görevimizdir. Çalışkan ve dürüst ,becerikli kişilerin yaptıkları görevler yaşadıkları bölgeleri her zaman ön plâna çıkarmıştır. Dileğimiz beldemiz içinde aynı duygulardır. Bu anlamda herkese başarılar dileriz.

Seçimin henüz yaşanmadığı sadece heyecanını hissedildiği bu günlerde de ...

Hepsini Oku, (6)
Davutlar'da 23 Nisan Kutlama Programı
Salı, 22 Nisan 2008 14:53

 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 88. yıl dönümü beldemizde aşağıda belirtilen programa göre kutlanacaktır.
    
ÇELENK SUNMA TÖREN PROGRAMI

Yer: Davutlar Beldesi Atatürk Anıtı
Tarih: 23 Nisan 2008
Saat: 09.00

1- Çelenk sunma Tören Programı 23 Nisan 2008 Çarşamba günü saat 09.00’da başlayacaktır.
2- Program Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve şehitlerimiz anısına toplumda tüm kesimlerin temsil edileceği şekilde yapılacaktır. Davutlar Belde halkıyla birlikte okullarımızın bayrak ve flâmaları eşliğinde çelenk sunan ve sunmayacak olan Kamu kurum ve kuruluşlarının âmir ve müdürleri, siyasî partilerin belde başkanları, meslek odalarının belde temsilcileri, özel ve resmi banka müdürleri, Kamu yararına çalışan dernek başkanları ve yerel basın programa katılacaklardır.
3- Kamu Kuruluşları, Siyasî Partiler ve kamu veya &o ...

Hepsini Oku, (2034)
Zıpkınla Balık avı sona erdi!
Salı, 15 Nisan 2008 12:54

 Davutlar beldemizin iyi bir misafirperverlik örneği gösterdiği, Türkiye Sualtısporları Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Şampiyonası Zıpkınla Balık Avı yarışmasında ilk gün 52 kulübün katıldığı müsabakalar da Birinciliği Gökçeada Balıkadamlar kulübü aldı. İskenderun Sualtı Sporları kulübü ikinci, Sinop Sualtıaltı sporları üçüncülüğü elde etti. İlk gün ve ikinci gün yarışmacıların avladıkları 57 kilogram çeşitli türdeki balık Davutlar Belediyesi öğrenci yemekhanesine bağışlandı.

Cumartesi günü yapılan müsabakalarda ilk 20 ye giren yarışmacılar Pazar günü Milli Takıma girecek ilk altı için mücadele ettiler. Çekişmeli geçen bu yarışmada birinciliği İskenderun Susporları Kulübünden Kemal Akgüner kazandı. ikincik ve üçüncülüğü Gökçeada Susporları Kulübü sporcuları Selim Konya ve Hakan Gençer paylaştı.< ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da Türkiye Zıpkınla Balık Avı yarışması
Cuma, 11 Nisan 2008 12:58

 Davutlar'ımız Türkiye Sualtısporları Federasyonu tarafından her yıl düzenlenen Türkiye Zıpkınla Balık Avı yarışmasına ev sahipliği etmenin heyecanını yaşıyor. 11 Nisan - 13 Nisan tarihleri arasında sahilimizde gerçekleştirilecek organizasyonda Bugün yarışmaya katılacak kulüpler Beldemizde kortej yürüyüşü eşliğinde meydandaki Atatürk anıtına çelenk koyacaklar, şehitlerimiz anısına yapılacak bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal marşının okunmasıyla tören sona erecek. 12 Nisan Cumartesi günü takım yarışmaları ve derecelendirmeler gerçekleştirelecek. Puanlamalar belli olacak. Puan sıralamasına göre ilk 20 ye giren sporcular 13 Nisan Pazar günü ferdi olarak yarışacaklar.Yarışmalarda ilk kez yeni kurallar uygulanacak. Sonuçlara göre ilk 6 ya giren sporcular milli takım aday kadrosuna alınacağı söylendi.

Avlanan balıklar kulüp temsilcileri önünde ve halka a&cced ...

Hepsini Oku, (1)
Operesyonda yakalananlar mahkemeye çıktı
Çarşamba, 09 Nisan 2008 13:37

 Geçen gün Davutlar Jandarma Karakol Komutanlığı'nın yaptığı oprasyonla; zorla çek ve senet imzalatarak, bunları tahsil ettiği belirlenen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 16 kişiden 8'i tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Davutlar Jandarma Karakol Komutanlığı'nın yürüttüğü operasyon kapsamında gözaltına alınan 16 kişinin nöbetçi mahkeme tarafından sorgulanmalarının ardından K.Ö, Z.Ç, E.Ö, V.B, D.Y, M.K, V.A ile İ.E. tutuklanarak Söke cezaevine gönderildi.

Tutuklanan V.A, D.Y ve V.B'nin evlerinde yapılan aralamalarda PKK terör örgütüne ait doküman, pankart ve örgütsel bildirilerin bulunduğu bildirildi. Operasyon kapsamında B.C'nin de yakalanması için çalışmalara devam edildiği öğrenildi.

Davutlar'da jandarma ekiplerinin suç örgütüne yönelik düzenlediği operasyonda 17 ev ve 5 iş yerinde arama yapılmış,aramalarda 226 ...

Hepsini Oku, (22)
Radon termal beni dinlendiriyor!
Çarşamba, 09 Nisan 2008 11:57

 Bu sözlerin sahibi,üretken besteci ve sanatçı Yıldız TİLBE'ye ait.Fırsat bukdukça Radon Termal kaplıcasına gelen ünlü sanatçı, ''İstanbul'un yorgunluğunu burada atıyorum,fırsat buldukça geliyorum. İki gün bile boş vaktim olsa kaçıyorum. Burası insanın zihnim ve vücudumu o kadar sakinleşiyor ki, İstanbul’un karmaşası içinde çok da büyük görünen bir sorun burada dakikalar içinde çözümleniyor. Burada sanki meditasyon yapıyorum. Hayatımın hiç bir döneminde hissetmediğim pozitif enerjiyi burada topluyorum.

Terapist Nurdan hanımın sihirli elleriyle yaptığı masaj negatif enerjimin boşalmasını sağlıyor. Radon Termal de dinleniyorum, deşarj oluyorum, burada rahatlıyorum. Huzur buluyorum 'Bu ortamda insanın zihni de o kadar sakinleşiyor ki, İstanbul’un karmaşası içinde çok da büyük görünen bir sorun burada dakikalar içinde çözümleniyor beynimde. Za ...

Hepsini Oku, (22)
Jandarma Trafik, trafik denetlemelerini aralıksız sürdürüyor
Pazar, 06 Nisan 2008 18:00

 Beldemizde başarılı çalışmaları ile göz dolduran Jandarma Trafik Timi komutanlığı kural tanımayan sürücülere ve tehlikeli, emniyetsiz motorsiklet kullananlara karşı gösterdiği etkin mücadele vatandaşın takdirini kazanıyor.
 
Kontrolunden sorumlu olduğu karayolları üzerindeki araçları ve bu araçlarda bulundurulması zorunlu olan belge ve gereçleri,sürücüleri ve bunlara ait belgeleri,sürücülerin ve karayolunu kullanan diğer kişilerin kural dışı hareketlerini denetleyen Jandarma trafik timi özellikle son günlerde kasksız,gerekli evraklları eksik motorsikletlilere karşı mücadele ediyor.
 
24 saat görev yapan Jandarma Trafik Timleri vatandaşların daha huzurlu ve güvenli olmalarına katkı sağlıyor.
        
Geçmiş yıllarda yaşanan ölümlü ve yaralamalı araç ve motorsiklet kazalarında büyük bir düşme olduğu yadsınamaz bir gerçek.. Jandarm ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 2.00492 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu