Davutlar'dan Haberler
Radon termal beni dinlendiriyor!
Çarşamba, 09 Nisan 2008 11:57

 Bu sözlerin sahibi,üretken besteci ve sanatçı Yıldız TİLBE'ye ait.Fırsat bukdukça Radon Termal kaplıcasına gelen ünlü sanatçı, ''İstanbul'un yorgunluğunu burada atıyorum,fırsat buldukça geliyorum. İki gün bile boş vaktim olsa kaçıyorum. Burası insanın zihnim ve vücudumu o kadar sakinleşiyor ki, İstanbul’un karmaşası içinde çok da büyük görünen bir sorun burada dakikalar içinde çözümleniyor. Burada sanki meditasyon yapıyorum. Hayatımın hiç bir döneminde hissetmediğim pozitif enerjiyi burada topluyorum.

Terapist Nurdan hanımın sihirli elleriyle yaptığı masaj negatif enerjimin boşalmasını sağlıyor. Radon Termal de dinleniyorum, deşarj oluyorum, burada rahatlıyorum. Huzur buluyorum 'Bu ortamda insanın zihni de o kadar sakinleşiyor ki, İstanbul’un karmaşası içinde çok da büyük görünen bir sorun burada dakikalar içinde çözümleniyor beynimde. Za ...

Hepsini Oku, (0)
Jandarma Trafik, trafik denetlemelerini aralıksız sürdürüyor
Pazar, 06 Nisan 2008 18:00

 Beldemizde başarılı çalışmaları ile göz dolduran Jandarma Trafik Timi komutanlığı kural tanımayan sürücülere ve tehlikeli, emniyetsiz motorsiklet kullananlara karşı gösterdiği etkin mücadele vatandaşın takdirini kazanıyor.
 
Kontrolunden sorumlu olduğu karayolları üzerindeki araçları ve bu araçlarda bulundurulması zorunlu olan belge ve gereçleri,sürücüleri ve bunlara ait belgeleri,sürücülerin ve karayolunu kullanan diğer kişilerin kural dışı hareketlerini denetleyen Jandarma trafik timi özellikle son günlerde kasksız,gerekli evraklları eksik motorsikletlilere karşı mücadele ediyor.
 
24 saat görev yapan Jandarma Trafik Timleri vatandaşların daha huzurlu ve güvenli olmalarına katkı sağlıyor.
        
Geçmiş yıllarda yaşanan ölümlü ve yaralamalı araç ve motorsiklet kazalarında büyük bir düşme olduğu yadsınamaz bir gerçek.. Jandarm ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Jandarma Karakol Komutanlığı'ndan başarılı operasyon
Cuma, 04 Nisan 2008 12:13

 Kasabamızda, Davutlar Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri tarafından bugün başarılı bir operasyon daha yapıldı. Edinilen bilgiye göre, Davutlar Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, yaptıkları istihbarat çalışmaları neticesinde 32 ev ve iş yerine baskınlar düzenledi. Yapılan baskınlarda 19 kişi göz altına alında.

Opereasyonda çok sayıda silah, uyuşturucu madde, çek, senet ve terör örgütü dökümanı ele geçirildi. Davutlar.net olarak Davutlar karakol komutanı Üsteğmen Emre Önem ve askerlerimizi kutluyoruz. Çok yakında Detaylı açıklama yine Davutlar.net haber bölümüden yer alacak.
...

Hepsini Oku, (0)
Kazım Dirik İlköğretim Okulu 1. oldu!
Salı, 01 Nisan 2008 13:00

 25 Mart 2008 Salı günü Davutlar Belediye Düğün Salonunda düzenlenen bilgi yarışmasının birincisi Kazım Dirik İlköğretim Okulu oldu. Vali Kadir İlköğretim Okulu ikinci, Feriha Ruhi Karakaş İlköğretim Okulu üçüncü oldu.

Feriha - Ruhi Karakaş İlköğretim Okulu Öğretmeni Evrim Celepçi’nin sunuculuğunu yaptığı yarışmada Kazım Dirik İlköğretim Okulunu; 8 nci sınıf öğrencilerinden Buse Ağırbaş, Pelin Gizem Ongun, Ozan Filibeli, Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulunu; Onur Batmaz, Hülya Koç, Feyza Gör, Feriha Ruhi Karakaş İlköğretim Okulunu; Derya Çavuşoğlu, Ebru Beril Yalpı ve Ünal Gök temsil ettiler. Yarışmada Şukufe Cemal Özbaş Çok Proğramlı Lisesi öğretmenleri Cüneyt Sertkol, Nimet Mutlu Çetin, Makbule Elpe, Ülfer Ekren jürisinde yer aldılar.

Bir hayli zevkli ve heyecanlı geçen ve her okulun 3 öğrenci ile katıldığı yarışmada öğrencilere, Türkçe: 5, Fen: 5, ...

Hepsini Oku, (0)
Ligin sonunda!
Pazar, 30 Mart 2008 20:50

 Davutlar Belediye Spor Kulüp Başkanı İbrahim BAŞLIK, günahlarıyla,  sevaplarıyla 2007-2008 lig sezonunun değerlendirmesini  anlattı;
   
''05,07,2007 tarihinde göreve gelen bizler kendimize hedef çizerken ilk önce Davular'ın menfaatlerini düşündük. En az 6-7 futbolcu kardeşimizi takıma kazandırmak,yabancı futbolcu hegemonyasını ortadan kaldırmak istedik. Hedefimiz ligde üst sıralarda olmak düşmemekti. Lig bitti 30 puanla 8’ nci olarak ligi bitirdik.
                 
En kötü günlerimizde bile bize hem maddî hem de manevî olarak destek veren Tuncay UYSAL, bizlere gençleri kazanın gelecek yılların temelini sağlam atın, geleceğin takımında yüzde yüz olmasada yüzde seksen kendi gençlerimiz oynasın dedi. Bulunduğu konum dolayısıyla bütün sorunlar ona gidiyor, çözümü hem maddî hem de manevî olara ...

Hepsini Oku, (0)
Kaplan Ailesi'ne Vergi Dairesinden Teşekkür belgesi
Cumartesi, 29 Mart 2008 20:13

Kuşadası Vergi Dairesi Müdürü Ali İhsan Demiray; cennet beldemiz Davutlar’da 43 yıllık esnaflık yapan İbrahim Kaplan’a Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz imzalı “ Vergi yasaları ile belirlenen beyanname vermek ve bu güne kadar tahakkuk eden vergilerinizi de vadesinde ödemek konusunda gösterdiğiniz hassasiyet nedeniyle sizi tebrik eder, bundan sonraki yaşamanızda sağlık, mutluluk, başarı ve bol kazanç dilerim.” Yazılı teşekkür belgesini İbrahim Kaplan’ın oğullarına taktim etti.

43 yıldır Kuşadası Vergi Dairesi mükellefi olan İbrahim Kaplan, 1965 yılında bakkal işletmeciliği ile başlamış, 1994 yılında nalburiye satışına başlayarak günümüze kadar, halen aynı işe devam etmektedir.

Kuşadası sınırları içerisinde, araştırma sonucu, on esnaftan birisi olarak, vergi yasalarıyla belirlenen beyanname verme veya bugüne kadar tahakkuk eden vergilerinde, vadesinde ödeme konusunda gösterdiği hassasiyet nedeniyle Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz tarafından imzalanan teşekkür belgesini İbrahim Kaplan’ın oğ ...

Hepsini Oku, (0)
Deniz kızı resturant ve kasap açıldı!
Cuma, 28 Mart 2008 11:30

 Beldemizde Tansaş karşısında Erdinç ASKI'nın yönetimindeki  Deniz kızı restaurant ve kasabı açıldı. Davutlar Belediye Başkanı Tuncay UYSAL ve Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram BAYAÖZLÜ'nün birlikte kurdeleyi kesmesiyle hizmete girdi.
    
Kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı açılışta, keşkek, pilav, ayran dağıtıldı. Gazetemize beyanatta bulunan Erdinç ASKI, açılışa katılarak ve çiçek göndererek kendilerini onurlandıran herkese teşekkür eden ASKI, böyle bir tesisi Davutlar'a kazandırdıkları için kendilerinin de ayrı bir mutluluk yaşadıklarını belirtti. Buraya geleceklerin aile ortamında yemek yiyilebileceği nezih bir yer yaptığımıza inanıyorum. Ayrıca ekonomik fiyatları ile cep yakmayacak bir işletmeyi tercih etmelerinin önemli bir nedeni de hijyene büyük bir hassasiyet göstermeleri olduğunu söyledi.
    
''Birbirinden leziz yemeklerin yanısıra günlük balık &ccedi ...

Hepsini Oku, (0)
Garanti bankası şubesi açıldı!
Perşembe, 27 Mart 2008 17:45

 24 Mart 2008 Pazartesi günü Saat: 13.00’te  resmi açılışı gerçekleşen Garanti Bankası’nın Söke Şubesine bağlı Kazım Dirik İlköğretim okulu yanı, Tarım kredi kooperatifi karşısındaki Davutlar Ofisi’nin resepsiyonu görkemli geçti.

Açılışı Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Garanti Bankası Güney Ege Bölge Müdürü Turan Güner ve Garanti Bankası Söke Şubesi Müdürü B. Tekin Dervişoğlu hep birlikte yaptılar.

Garanti Bankası’nın Söke Şubesine bağlı Davutlar Ofisi’nin açılışına Söke Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Garanti Bankası Güney Ege Bölge Müdürü Turan Güner, Garanti Bankası Söke Şube Müdürü B. Tekin Dervişoğlu, Eski Davutlar Belediye Başkanı Adem Tuna, Belediye Meclis Üyeleri Hasan Çoban, Mustafa Yakıt, Hasan Bavik, Tarım konusunda duayen Zeynel Çengel, Davutlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı U ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.06259 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu