Davutlar'dan Haberler
Adem Tuna aday değil mi?
Çarşamba, 26 Mart 2008 16:41

 Davutlar eski Belediye Başkanı Adem Tuna kendisine adaylık konusunu soran Davutlar Ekspres gazetesine önümüzdeki seçimlerde aday olmayacağını açıkladı.

Yerel seçimlere bir yıl gibi kısa bir süre kala partiler ve aday adayları çalışmalarına hız verirken, Davutlar’da iki dönem Belediye Başkanlığı yapan Adem Tuna’nın aday olmayacağını açıklaması şaşkınlık yarattı.

Adem Tuna adaylığı düşünmeme gerekçesi olarak; “Özel işlerim çok yoğun, şimdi daha huzurluyum her şeyden önemlisi kalp sağlığım yerinde, ayrıca ailece aldığımız bir karar bu sebeblerden dolayı kesinlikle aday olmayı düşünmüyorum. Aday’da olmayacağım” dedi.

Önümüzdeki yerel seçimde kesinlikle aday olmayacağını açıklayan Adem Tuna, seçimde kime destek vereceksiniz sorusuna; Şimdilik kimseye destek sözü vermediğini belirterek, günü ve saati geldiğinde kendisinin de bir adayı destekleyeceğini söyledi.< ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da ahşap boyama kursu
Pazartesi, 24 Mart 2008 09:08

 Ekim ayından bu yana beldemiz Davutlar' da İbrahim Saka Gündüz Çocuk Bakım Kreşinin karşısındaki belediye lojmanında sürdürülen Ahşap Boyama Kursuna 15 kursiyer katıldı. Kurs boyunca 15 kursiyer hanımımız hem boş zamanlarını değerlendirmekte hem de sanat öğretmekte.

Kuşadası Halk Eğitim Merkezi tarafından kurs öğretmenliği görevi verilen El Sanatları Öğretmeni Fatma Sacide Aldemir kursiyerleriy le tek tek ilgilenmekte, bütün bildiklerini kursi yerlerine öğretmekte.

Haziran ayında bitmesi plânlanan Ahşap Boyama Kursunun öğretmeni Fatma Sacide Aldemir geçtiğimiz günlerde İzmir Bölgesi Artdeco temsilcisi Meryem Girgin'i kurs yerinde konuk etti.

1 gün boyunca misafir olan Meryem Girgin yeni çıkan ahşap ve cam boyaları tanıtarak Ahşap boyma kursuna katkıda bulundu.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Halk Eğitim Merkezi El Sanatları Öğretmeni Fatma Sacide Aldemir; "Ekim ayında başlayan Ahşap Boyama Kursu, Haziran ayında s ...

Hepsini Oku, (0)
İlköğretim 8. sınıflar arası bilgi yarışması
Cuma, 21 Mart 2008 09:15

 Davutlar Ekspres gazetesinin girişimleri, Davutlar Belediye'sinin katkıları ile  İlköğretim okullar arası bilgi yarışması 25 Mart 2008 Salı günü Belediye Düğün Salonunda Saat: 13.30'da yapılacak.

Beldemizde bulunan 3 ilköğretim okulunun 8 nci sınıflarının yarışacağı bilgi yarışmasında heyecan dorukta görülüyor. Tüm Davutlar halkı ve velilerin bu heyecana ortak olması için herkesi 25 Mart 2008 Salı günü Saal 13.30'da Belediye Düğün Salonuna bekliyoruz.

Buradan birinci çıkacak okul beldemizi Kuşadası'nda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenleyeceği okullar arası yarışmada temsil edecektir. Öğrenci velileri, öğretmenler, Davutlar'ımızın güzel insanları çocuklarımızı bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayın. Çocuklarımızın bu tatlı heyecanına ortak olun.

UNUTMAYALIM: Burada birinci gelen okulumuz İlçemizde de bizi temsil ederek Beldemiz okullarını en iyi ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Bld spor: 0 - Kuşadası spor: 2
Salı, 18 Mart 2008 13:51

 Yazdan kalma bir havada oynanan ligin son maçında Davutlar Belediye spor Kuşadası spor karşısında tecrübesizliğine yenildi. Seyirciler,TV'de Fener-bahçenin maçı olmasına rağmen tribünü doldurdu. Misafir takımın seyircilerinin yanı sıra çok sayıda Davutlar'lı maçtaydı. Bunun nedeni takımda Davutlar'ın gençlerinin yer almasıydı.

Maça; Ali, Levent, Mahmut (Yunus), Mehmet, Muharrem, Enver, Molla, Murat Arı (Cemal),Tayfun, Ferhat, Güray (Gökhan) tertibiyle çıkan takımımız, grup maçlarına katılmak için bizi yenmek zorunda olan Kuşadası spor karşısında ezilmedi. Golü bulan taraf biz olsaydık sonuç farklı olurdu diye düşünüyorum. Bu maçın Kuşadası için de büyük bir önemi vardı,kazandıkları taktirde 3 lige yükselme grubunun biletini cebine koyacaktı. Onlarda stres bizde tecrübesizlik sahaya yansıdı. Buna rağmen ezilmedik, gençlerimiz gelecek yıl için ümit vaat ettiler. Tecrübeli futbolculard ...


Hepsini Oku, (0)
Datges folklör ekibi ödüle doymuyor
Cumartesi, 15 Mart 2008 13:00

 Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı'nca düzenlenen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Arası Geleneksel Halk Oyunları Yarışması Grup Birin ciliği yarışmaları Uşak'ta yapıldı. Stilize ve geleneksel dalda yapılan yarışmalara toplam 36 ekip katıldı.

Atatürk Spor Salonu'nda yapılan halkoyunları yarışmalarına Aydın, Denizli, İzmir, Manisa ve Muğla İlleri katıldı. Renkli görüntülerin sahne olduğu yarışmalar büyük bir çekişmeyle geçti. Davutlar Kültür Turizm Tanıtma ve Gençlik Spor Kulübünün halk oyunları ekibinin geçen yıl kazandığı Türkiye ikinciliğinin ardından İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlan Arası Geleneksel Halk Oyunları Yarışması Grup Birinciliği yarışmalarında Kuşadası Halk Eğitim müdürlüğünün bünyesinde Yaygın Eğitim Kurumları adına katıldığı, Uşak'taki yarışmalarda da bölge birincisi oldu.

Davutlar.net olarak DATGES ekibini kutlar başarılarının de ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Jandarma Sapık Masör'ü yakaladı!
Salı, 11 Mart 2008 13:35

 Kuşadası’nda kendini masör olarak tanıtıp, kandırdığı erkek çocuklarını evine götürerek cinsel tacizde bulunup, çocuklara porno Cd’ler izlettiren F.S. (53) yakalandı.

Olay, geçen hafta içinde F.S.’nin evine götürdüğü çocuklardan birinin durumu ailesine anlatmasıyla ortaya çıktı. Çılgına dönen aile, Davutlar Jandarma Komutanlığı’nı arayıp ihbarda bulundu. Ayrıca F.S.’nin çocuğa  vermiş olduğu, kendisini “en iyi” olarak tanıtan ve İngilizce olarak  “We are the Best Öğretmen, Terapist, Masör” ve telefon numaraları ile adres yazılı F.S.’ye ait kartviziti de Davutlar Jandarma komutanlığına iletti.

Harekete geçen Davutlar Jandarma Karakol Komutanlığı, F.S.’yi gizlice çocuklara  teşhis ettirdik-ten sonra takibe aldı. Çarşamba günü öğle saatlerinde iki çocuğun F.S.’nin evine gitmesinden hemen sonra Davutlar Jandarma ...

Hepsini Oku, (0)
Yangın ucuz atlatıldı.
Pazar, 09 Mart 2008 18:38

Bugün saat 15:30 sıralarında Beldemiz Yeni mahallede Tunalar Marangozhanesi arkasında bulunan bahçede yangın çıktı.Bahçe içinde bulunan eski ev tamamen yanarken, bahçe içinde bulunan villa zarar görmeden yangın söndürüldü. Can kaybının olmadığı yangından görüntüleri Çerkez Mert, davutlar.net takipçileri için çekti. Aşağıdaki resimlerin büyük hallerini görmek için üstlerine tıklayınız.

 

 Hepsini Oku, (0)
Kemal felçi yeniyor..
Pazar, 09 Mart 2008 11:59

 Amatör lig takımlarından Aydın Belediyespor'un 16-18 genç takımında forma giyerken yüzmek için atladığı denizde boynunu kuma çarparak felç olan Anıl pastanesi sahibi Göksel Kılıç'ın oğlu Kemal Kılıç, "uzay terapisi" ile 8 ay sonra tekrar yürümeye başladı.

Beldemizde oturan Aydın Efeler Lisesi son sınıf öğrencisi Kemal Kılıç, forvet olarak forma giydiği Aydın Belediyespor'da hocalarından izin alarak tatil yapmak için Kuşadası'na gitti. 2 Haziran 2007'de denize girmek için sahile inen genç futbolcu, denize atladığı esnada başını kuma çarptı. Suda çırpınan Kemal'in yanında olan 7 yaşındaki kardeşi Kağan Kılıç, sahilde bulunan diğer tatilcilerden yardım istedi. Çevredeki tatilcilerin yardımıyla deniz kenarına taşınan Kılıç'a ilk müdahaleyi sahilde bulunan bir doktor yaptı. Söke Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kemal Kılıç'ın boynunda kırıklar oluştuğu ve buna bağlı olarak genel felç geç ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04994 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu