Davutlar'dan Haberler
Dün sabah Ege denizi 4,3 ile sallandı
Cumartesi, 01 Mart 2008 23:09

 Dün sabah saat 09.01'de Ege Denizi'nde 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden edinilen bilgiye göre, saat 09.01'de merkez üssü Ege Denizi olan 4.3 büyüklüğünde hafif şiddette deprem meydana geldi.

İzmir, Manisa'nın yanı sıra Beldemizde de hissedilen depremin, yerin 5 kilometre derinliğinde oluştuğu bildirildi. Dün sabah meydana gelen 4.3 şiddetindeki deprem beldemizde can ve mal kaybına neden olmamıştır.
...

Hepsini Oku, (0)
Millipark sınırlarında kaçak avcılık
Cumartesi, 01 Mart 2008 13:19

 Türkiye'nin en önemli doğal mirasları arasında yer alan Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı, kaçak avcıların hedefi haline geldi. Flora ve faunasıyla dünya çapında üne sahip milli parkta, nesli tükenmekte olan hayvan çeşitlerinin korunması için büyük çok sıkı önlemler alındı.

Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Güzelçamlı Beldesindeki Dilek Yarımadası Milli Parkı'ndaki doğal hayatın devamı için bir yandan önemli çalışmalar yaptıklarını, bir yandan da bu doğa harikasına karşı birçok tehdide karşı mücadele verdiklerini söyledi. Kaymakam Esen, Kara Avcılığı Kanunu'nda hangi aylarda, hangi bölgelerde ve hangi kurallarla avlanılacağının açıkça yazıldığını belirterek, "Buna rağmen kaçak avcılık yapanlarla mücadelemiz sürüyor. Çok etkili önlemler aldık. Özellikle Büyük Menderes Deltası'nda av yapan kaçak avcılar, Doğa Koruma ve Milli Park görevlileri tarafından yaka ...

Hepsini Oku, (0)
Sökwspor 5 - Davutlar Bld Spor 0
Perşembe, 28 Şubat 2008 13:18

 Davutlar Belediye spor hafta sonunda Söke’deki yerel derbiyi farklı kaybetti. İlk yarıda sahamızda oynadığımız maçta çıkan olaylar nedeniyle sıkı güvenlik önlemleri, büyük bir stres altında oynanan maç takımımızın sondan bir önce ki deplasmandı.

Ligde düşmemesi kesinleşen ve kendine orta sıralarda yer arayan takımımız, yeni sezon için çalışmalara da başladı. Takım içinde revizyona giden yönetim;,gelecek yıl özümüze dönerek çoğunluğu kendi çocuklarımızı takım içerisine monte etmek istiyoruz. Bundan sonraki maçlarda kendi çocuklarımızla oynayıp takıma adapte olmalarını sağlamak içinde çaba gösteriyoruz.

Bu hafta sonu evimizde oynayacağımız Didim Belediye maçında tüm seyircilerimizi tribünde görmek istiyoruz. dedi.
...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediyesi memur olacak.
Cuma, 22 Şubat 2008 10:20

 Davutlar Belediyesi 5 adet  memur alacaktır. 28/02/2008 Perşembe ve 29/02/2008 Cuma günü mesai bitimi saat 17:00'ye kadar başvuru yapılması gerekmektedir.  Başvurular, Davutlar Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne (Remzi Çengel) şahsen yapılası gerekiyor. Davutlar Belediyesinin başvuru  ilgili vermiş olduğu bilgileri aşağıda yer almaktadır.


657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrası şartlarını taşımak koşuluyla ; 11 Nisan 2007 Tarih ve 26490 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13, 14 ve 15 inci Maddelerine göre , Belediyemizde boş kadrosu bulunan aşağıda; Sınıfı,Unvanı, Derecesi, Sayıları, Cinsiyeti, Eğitim Durumu ve KPSS Puanı belirtilen, Zabıta Memuru Kadrolarına, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalıştırılmak üzere personel alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI:

1- Türk vatandaşı olmak,

2- Sınav günü itibariyle ( Sözlü Sınav tarihi 19 /03/ 2008 ...

Hepsini Oku, (0)
Bu belgesel buralarda geçenleri anlatıyor..
Cuma, 15 Şubat 2008 16:19

 Sisam'dan Davutlar ve Güzelçamlı'ya kaçan yunanlıları anlatan "Asya Minor… Yeniden” adlı belgesel film çalışması, 15 Şubat Cuma günü saat 22.00’da Haber Türk televizyonunda yayınlanacak. Filme ilişkin ayrıntıları www.asyaminor.com adresinden edinebilirsiniz. İkinci Dünya Savaşı akıllarda, dünyada gaz odaları, katliamlar, Türkiye’de de yokluk ve ekmek karneleri olarak kalmıştır. Ancak savaşın çok karanlık bir yüzü daha vardır; göç. Farklı yüzleriyle, çok sayıda insanın yerini yurdunu terk edip göçmen olarak yollara düşmesine neden olmuştur savaş. İşte bu göç dalgalarından biri de, Yunanistan’dan Anadolu’ya yönelen göç dalgasıdır.

Yunanistan faşistler tarafından işgal edildiğinde, başlıca üç nedenle Yunanlılar ...


Hepsini Oku, (0)
Zorlu hafta başlıyor!
Pazartesi, 11 Şubat 2008 17:00

 Yenihisarın ligden çekilmesi ile, haftayı bay takım olarak geçiren Davutlar Belediye spor son 5 maçlık zorlu maratona hazırlanıyor.Bu hafta sonu pazar günü evimizde oynayacağımız S.H.Ç.E.K.spor maçına 3 puan ve averaj düzeltmek için çıkacak.Ligden düşmesi kesinleşen S.H.Ç.E.K.süper ligde prestij maçlarına çıkıyor.Geçtiğimiz hafta sonu evinde oynadığı Bozdoğan Belediye spor maçını farklı kaybetmesi takımın üzerinde motivasyon eksikliği yaratmasın,sonra Dimyat'a pirince giderken elindeki bulgurdan olmayalım.Bunun en canlı örneği de 2 hafta önce çantada keklik görerek çıktığımız İsabeyli maçını unutmayalım.Ligden düşecek üçüncü takım henüz daha belli değil,Güzelçamlı spor geçtiğimiz hafta sonu Astaş maçını kaybetmesine rağmen kendisine en yakın rakiplerininde kaybetmesi Güzelçamlı için henüz herşeyin bittiği anlamında bir sonuç olmadı.Davutlar Belediy ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Bld Spor: 1 - İsabeyli Şırlan Spor: 3
Cumartesi, 09 Şubat 2008 15:00

 İlk yarıda deplasmanda 2-0 mağlûp ettiğimiz İsabeyli Şırlan'ı hafife almamızın bedelini ağır ödedik. Çantada keklik gördüğümüz maçta şoka uğradık diyebilirim. Maça: Ahmet, Murat Arı (Şahin), Mahmut, Mehmet Hekim, Muharrem, Enver, Ferhat, Yunus (Gökhan), Tayfun, Remzi, Güray (Selçuk) tertibiyle başlayan maçta tam bir kaleci faciasına uğradık.İlk yarıda orta saha mücadelesi şeklinde rakip kaleyi yoklamadan geçen bu yarının ardından belki ikinci yarı düzelmeyi ümit ederken maçın 59’ncu dakikasında kalemizde golü gördük. Bu golden oniki dakika sonra Tayfun'un golüyle beraberliği yakaladık. Tamam maç şimdi başlıyor derken maça kaleci damgasını vurdu. Arka arkaya yediğimiz iki gol oyuncu ve seyircilerde şok etkisi yarattı. Maçta 3-1 yenilgimizle bitti.

Bu maçın anlatılacak yanını göremiyorum,Bu sezon izlediğim en kötü maçtı diyebilirim.İlk yarı rakip kaleye tek bir atak yok. Belli ki bu maç ...

Hepsini Oku, (0)
Belediye meclisi Şubat ayı toplantısını yaptı
Perşembe, 07 Şubat 2008 09:00

 Davutlar Belediye Meclisinin Şubat Ayı olağan toplantısı belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. 3 gündem maddesiyle başlayan toplantı Belediye Başkanı Tuncay Uysal’ın İller Bankası Kredisiyle 8 tonluk bir adet büyük itfaiye alımı ile ilgili vermiş olduğu önerge oy birliği ile kabul edildikten sonra 4 gündem maddesinden oluştu toplantı yarım saat sürdü.

Belediye Meclis toplantısının ilk gündem maddesi Disiplin Amirliği Yönetmeliği hakkında idi. Bu maddeye göre Disiplin Amirliği Yönetmeliği okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. Maddesi Sicil Amirleri Yönetmeliği hakkında idi. Bu maddeye göre sicil Amirleri Yönetmeliği okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesi Zabıta Personeli fazla çalışma ücreti tespiti idi. Bu maddeye göre zabıta personelinin fazla mesaisi ( saat ) 141 YTL bürüt olması oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. Ve son maddesi ise İller Bank ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.70835 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu