Davutlar'dan Haberler
Söke izcileri Kurşunlu Manastırı'nı keşfetti
Çarşamba, 05 Mart 2008 23:00

 Sökeli izciler geçtiğimiz cumartesi günü Davutlar sırtlarına doğa yürüyüşü gerçekleştirirlerken, burada bulunan Kurşunlu Manastırı'nda da incelemelerde bulundular.

Söke İzci Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Ertuğrul başkanlığında yürüyüşe izci liderleri ve izcilerden oluşan 54 kişi katılırken, izciler hem doğayı hem de Kurşunlu Manastırı'nı görmüş olmaktan mutluluk duyduklarını belirttiler. Gezi ile ilgili değerlendirmede bulunan Söke İzci Kurulu Başkanı H. Hüseyin Ertuğrul, "İlçe İzci Kurulu Yıllık çalışma programında yer alan dağ yürüyüşlerinden 5. sini de yaptık. Yürüyüşe İlçe İzci Kurulu üyesi Rasim Yavuzyılmaz, Rehber Cevdet Üzüm, gazeteci Necati Maldar, Sadullah Kuşada İzci lideri Selma Ertuğrul ve izcileri, Söke Lisesi İzci Lideri İsmail Acar ve izcileri, Endüstri Meslek Lisesi İzci lideri Ali keskin ve izcileri, Sazlıköy Hacı Halil Paşa İlköğretim Okulu İzci Lideri Ramazan Çal ve i ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da 2 araç kundaklandı
Pazartesi, 03 Mart 2008 12:57

 Geçen gece saat 01:00 civarında Beldemizde iki aracı yakan bölücü terör örgütü üyesi 6 kişiden 5'i jandarma ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.

Geçen gece 15'er dakika arayla biri yolcu minibüsü, diğeri kamyonet iki araç kundaklanmıştı. Bölücü terör örgütü üyesi kişiler ilk olarak İlker Zeytin'e ait 09.M.4105 plakalı Kuşadası-Davutlar arasında çalışan yolcu minibüsünü yakmış, aynı kişiler bu olaydan 15 dakika sonra da bu kez Raif Gültekin'e ait bir kamyoneti ateşe vermişti. 2 aracın kundaklanmasının ardından Kuşadası Jandarma Bölük Komutanlığı'na bağlı ekipler görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda Beldemizde kapsamlı bir operasyon başlattı. Yaklaşık 20 eve baskın yapan jandarma ekipleri, 30 kişiyi gözaltına aldı. jandarmanın operasyonu sırasında baskın yapılan evlerden çok sayıda örgütsel doküman, eylem yapılacak yerlerin notları, bölücü ter&ou ...

Hepsini Oku, (0)
Dün sabah Ege denizi 4,3 ile sallandı
Cumartesi, 01 Mart 2008 23:09

 Dün sabah saat 09.01'de Ege Denizi'nde 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden edinilen bilgiye göre, saat 09.01'de merkez üssü Ege Denizi olan 4.3 büyüklüğünde hafif şiddette deprem meydana geldi.

İzmir, Manisa'nın yanı sıra Beldemizde de hissedilen depremin, yerin 5 kilometre derinliğinde oluştuğu bildirildi. Dün sabah meydana gelen 4.3 şiddetindeki deprem beldemizde can ve mal kaybına neden olmamıştır.
...

Hepsini Oku, (0)
Millipark sınırlarında kaçak avcılık
Cumartesi, 01 Mart 2008 13:19

 Türkiye'nin en önemli doğal mirasları arasında yer alan Kuşadası Dilek Yarımadası Milli Parkı, kaçak avcıların hedefi haline geldi. Flora ve faunasıyla dünya çapında üne sahip milli parkta, nesli tükenmekte olan hayvan çeşitlerinin korunması için büyük çok sıkı önlemler alındı.

Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Güzelçamlı Beldesindeki Dilek Yarımadası Milli Parkı'ndaki doğal hayatın devamı için bir yandan önemli çalışmalar yaptıklarını, bir yandan da bu doğa harikasına karşı birçok tehdide karşı mücadele verdiklerini söyledi. Kaymakam Esen, Kara Avcılığı Kanunu'nda hangi aylarda, hangi bölgelerde ve hangi kurallarla avlanılacağının açıkça yazıldığını belirterek, "Buna rağmen kaçak avcılık yapanlarla mücadelemiz sürüyor. Çok etkili önlemler aldık. Özellikle Büyük Menderes Deltası'nda av yapan kaçak avcılar, Doğa Koruma ve Milli Park görevlileri tarafından yaka ...

Hepsini Oku, (0)
Sökwspor 5 - Davutlar Bld Spor 0
Perşembe, 28 Şubat 2008 13:18

 Davutlar Belediye spor hafta sonunda Söke’deki yerel derbiyi farklı kaybetti. İlk yarıda sahamızda oynadığımız maçta çıkan olaylar nedeniyle sıkı güvenlik önlemleri, büyük bir stres altında oynanan maç takımımızın sondan bir önce ki deplasmandı.

Ligde düşmemesi kesinleşen ve kendine orta sıralarda yer arayan takımımız, yeni sezon için çalışmalara da başladı. Takım içinde revizyona giden yönetim;,gelecek yıl özümüze dönerek çoğunluğu kendi çocuklarımızı takım içerisine monte etmek istiyoruz. Bundan sonraki maçlarda kendi çocuklarımızla oynayıp takıma adapte olmalarını sağlamak içinde çaba gösteriyoruz.

Bu hafta sonu evimizde oynayacağımız Didim Belediye maçında tüm seyircilerimizi tribünde görmek istiyoruz. dedi.
...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediyesi memur olacak.
Cuma, 22 Şubat 2008 10:20

 Davutlar Belediyesi 5 adet  memur alacaktır. 28/02/2008 Perşembe ve 29/02/2008 Cuma günü mesai bitimi saat 17:00'ye kadar başvuru yapılması gerekmektedir.  Başvurular, Davutlar Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne (Remzi Çengel) şahsen yapılası gerekiyor. Davutlar Belediyesinin başvuru  ilgili vermiş olduğu bilgileri aşağıda yer almaktadır.


657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrası şartlarını taşımak koşuluyla ; 11 Nisan 2007 Tarih ve 26490 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13, 14 ve 15 inci Maddelerine göre , Belediyemizde boş kadrosu bulunan aşağıda; Sınıfı,Unvanı, Derecesi, Sayıları, Cinsiyeti, Eğitim Durumu ve KPSS Puanı belirtilen, Zabıta Memuru Kadrolarına, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak çalıştırılmak üzere personel alınacaktır.

BAŞVURU ŞARTLARI:

1- Türk vatandaşı olmak,

2- Sınav günü itibariyle ( Sözlü Sınav tarihi 19 /03/ 2008 ...

Hepsini Oku, (0)
Bu belgesel buralarda geçenleri anlatıyor..
Cuma, 15 Şubat 2008 16:19

 Sisam'dan Davutlar ve Güzelçamlı'ya kaçan yunanlıları anlatan "Asya Minor… Yeniden” adlı belgesel film çalışması, 15 Şubat Cuma günü saat 22.00’da Haber Türk televizyonunda yayınlanacak. Filme ilişkin ayrıntıları www.asyaminor.com adresinden edinebilirsiniz. İkinci Dünya Savaşı akıllarda, dünyada gaz odaları, katliamlar, Türkiye’de de yokluk ve ekmek karneleri olarak kalmıştır. Ancak savaşın çok karanlık bir yüzü daha vardır; göç. Farklı yüzleriyle, çok sayıda insanın yerini yurdunu terk edip göçmen olarak yollara düşmesine neden olmuştur savaş. İşte bu göç dalgalarından biri de, Yunanistan’dan Anadolu’ya yönelen göç dalgasıdır.

Yunanistan faşistler tarafından işgal edildiğinde, başlıca üç nedenle Yunanlılar ...


Hepsini Oku, (0)
Zorlu hafta başlıyor!
Pazartesi, 11 Şubat 2008 17:00

 Yenihisarın ligden çekilmesi ile, haftayı bay takım olarak geçiren Davutlar Belediye spor son 5 maçlık zorlu maratona hazırlanıyor.Bu hafta sonu pazar günü evimizde oynayacağımız S.H.Ç.E.K.spor maçına 3 puan ve averaj düzeltmek için çıkacak.Ligden düşmesi kesinleşen S.H.Ç.E.K.süper ligde prestij maçlarına çıkıyor.Geçtiğimiz hafta sonu evinde oynadığı Bozdoğan Belediye spor maçını farklı kaybetmesi takımın üzerinde motivasyon eksikliği yaratmasın,sonra Dimyat'a pirince giderken elindeki bulgurdan olmayalım.Bunun en canlı örneği de 2 hafta önce çantada keklik görerek çıktığımız İsabeyli maçını unutmayalım.Ligden düşecek üçüncü takım henüz daha belli değil,Güzelçamlı spor geçtiğimiz hafta sonu Astaş maçını kaybetmesine rağmen kendisine en yakın rakiplerininde kaybetmesi Güzelçamlı için henüz herşeyin bittiği anlamında bir sonuç olmadı.Davutlar Belediy ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.05976 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu