Davutlar'dan Haberler
Davutlar Meslek Yüksek Okulu'nun temeli atıldı!
Çarşamba, 06 Şubat 2008 12:00

Beldemiz Davutlar'da 2010 yılında kapılarını eğitime açacak olan Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nun temeli Pazar günü atıldı. Davutlar Belediyesi tarafından 20 bin metrekarelik arsa tahsis edilip, Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde eğitim verecek olan Davutlar Meslek Yüksek Okulu’nun yapımını da hayırsever vatandaşımız Emine - Veli Kutlu çifti üstlendi. Üniversite binası iki katlı olacak ve ilk etapta 1000 öğrenci eğitim görecek.

Ne yazık ki tören gelenlerin azlığı nedeniyle sönük geçti. Davutlar için gerçekten güzel bir gelişme olan MYO temel atma törene katılım az olması düşündürücü idi. Adnan Menderes Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu’nun temel atma töreninde inşaat alanına gelen konukları Kuşadası Belediye bandosu marşları karşıladı.
Beldemiz Davutlar - Kuşadası yolu üzeri, Küçük Sanayi Sitesi karşısında yapılmak ta olan; Adnan Menderes ...


Hepsini Oku, (1)
Ege'nin iki yakası'nı birleştirecek Proje, Genelkurmay'ın onayı bekliyor
Pazartesi, 04 Şubat 2008 15:48

 Güzelçamlı Beledesi'nde belediyenin girişimiyle yapılması planlanan liman, marina ve gümrük kapısı için son aşamaya gelindi. Tüm hazırlıkları tamamlanan ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan da onay alınan liman ve marina, gümrük papısı için Genelkurmay'dan izin bekliyor.

Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, liman yapılması için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirterek, ÇED raporu alınan ve zemin etüd çalışması yapılan projenin İstanbul Teknik Üniversite tarafından hazırlandığını ve sadece gümrük kapısı açılması için Genelkurmaydan onay beklediklerini söyledi. Güzelçamlı'da mevcut balıkçı barınağının bulunduğu bölge için hazırlanan projede, 200 yat kapasiteli marina ve feribotların yanaşacağı 3 iskeleli limandan oluştuğunu anlatan Belediye Başkanı Bayaözlü, 45 trilyon keşif bedelli limanın inşası için Avrupa Birliği’ne hibe yardımı talebinde bulunduklarını kaydetti.
< ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Jandarması hırsızlara göz açtırmıyor.
Cuma, 01 Şubat 2008 11:20

 Davutlar halkının, esnafının rahatı, huzuru için gece gündüz demeden görev yapan, beldemiz Jandarma Karakol Komutanı Emre Önem bir başarıya daha imza attı.

Geldiği günden beri bir çok başarılı çalışmalara imza atan Davutlar Jandarma Karakol Komutanı Emre Önem,  Davutlar halkının asayişini sağlayabil-mek için Karakol personeliyle birlikte var gücüyle gece gündüz görev yapıyor.     

Bu başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Davutlar Jandarma Komutanlığı geçtiğimiz günlerde Saat:05.00 sıralarında Osmaniye Mahallesi İbrahim Saka Caddesi üzerinde bulunan Gençlik Kıraathanesine hırsızlık teşebbüsünde bulunan,  Y.Ö. ve M.K. Yakaladı.

Yakalanan Y.Ö. Ve M.K. Kuşadası Adliyesine sevk edildikten sonra tutuklanarak Söke Ceza evine gönderildi.
...

Hepsini Oku, (1)
Aydın Bld Spor: 3 - Davutlar Bld Spor: 0
Pazar, 27 Ocak 2008 23:00

 3 haftalık galibiyet serisinin ardından büyük umutlarla gittiğimiz Aydın deplasmanından elimiz boş döndük. Aydın 2’nolu yansahada oynanan maça takımımız Recep, Hakan (Fatih), Mahmut, Ersel (Güray), Muharrem, Enver, Ferhat, Molla (Yunus), Tayfun, Remzi, Selçuk tertibi ile çıktı. Maçın hemen başında duran toptan, yapılan bariz hatalar sonucu yediğimiz golle 1-0 yenik başladık. Aydın belediye bulduğu bu gol sonucu oyunu daha kontrollü oynamaya başladı. Maçta ilk tehlikeli atağımızı maçın 20’nci dakikasında çalışılmış bir serbest vuruşta Muharrem'in kaleye gönderdiği top direği yalayarak dışarı çıktı. 33’ncü dakikada Remzi'nin ceza sahası içerisinde düşürülmesini es geçen hakem penaltıyı vermedi. İlk yarı sonucu 1-0 sona erdi.

İkinci yarının hemen başında yine duran toptan ceza sahası içerisine ortalanan topa, defansımız ve kaleci seyredince rakibin kafa vuruşu ikinci gol olarak filelerle buluştu. 2-0. Bu gollerden sonra oyu ...

Hepsini Oku, (21)
Merkez camii amamı Fahri Tan beldemizden ayrıldı.
Çarşamba, 23 Ocak 2008 23:00

 Davutlar Beldesinde dört buçuk yıldır. Merkez camiinde görev yapan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Hoca Hasan Fahri Tan tayininin Çanakkale Biga Merkez Teşvikiye Camisine çıkmasından dolayı beldemizden ayrılmıştır.

Bizde Davutlar.net Ailesi olarak, beldemizde Kazım Dirik İlkokulunda bir yıl okul aile birliği başkanlığı yapan ve aynı zamanda üç yıldır Feriha Ruhi Karakaş - Vali Kadir Uysal İlk Öğretim okullarında Din Kültürü Ahlak Bilgisi dersleri veren Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Hasan Fahri Tan’a yeni görev yerinde üstün başarılar dileriz.
...

Hepsini Oku, (1)
Bozdoğan Bld Spor: 1 - Davutlar Bld Spor: 2
Pazartesi, 21 Ocak 2008 23:00

 Geçen hafta köşk maçının galibiyetinin verdiği moral ile Bozdoğan deplasmanından tarihinde ilk kez üç puanla dönen takımımızda yüzler gülmeye başladı. Maça; Recep, Hakan, Mahmut, Mehmet Hekim (Ersel), Muharrem, Enver, Ferhat, Selçuk, Tayfun, Remzi, Güray (Yunus) tertibiyle başladı.

Maçın ilk dakikasında kazanılan serbest vuruşu kullan Ferhat, kalesi sahası içerisine gönderdiği güzel ortayı Tayfun, Enver kombinasyonundan sonra tüm Bozdoğan maçlarında gölü bulunan Remzi şık bir vuruşla kaleye gönderince 1 - 0 öne geçtik. Golümüzün hemen ardından Bozdoğan atağında kaleci Recep’in güzel bir refleksle tokatladığı top direğe çarparak oyun alanına tekrar döndü. Defans bu topu çıkarınca tamamı bu maçın dönüm noktası dedim. Gerçekten de öyle oldu sayılabilir. Vasatın üstüne çıkmayan ilk yarı sonucu bir sıfırla soyunma odasına giden takımız ikinci yarının onuncu dak ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Bld Spor: 3 - Köşk Bld Spor: 0
Cumartesi, 19 Ocak 2008 10:16

 Yazdan kalma bir havada oynanan maçta, Köşk belediye önünde ikinci yarı zorlanmasına rağmen maçı kazanmasını bildi. Geçtiğiz hafta içerisinde İdris ve Engin ile yollarını ayıran ve takımı gençleştirme yönünde karar alan yönetim kurulu kararından sonra takımımız maça: Recep, Muharrem, Mahmut, M.Hekim, Enver, Ferhat, alan takımımız maça: Recep, Muharrem, Mahmut, M.Hekim, Enver, Ferhat, Hakan (Yunus), Molla, Tayfun (Ahmet Köroğlu), Remzi (Levent), Güray tertibi ile başladı.

Maçın ilk dakikalarından itibaren gol yollarını zorlayan bir Davutlar belediye spor karşısında öncelikle gol yememeyi düşünen bir Köşk takımı vardı. Maçın 28’nci dakikasında takımımız arzuladığı golü buldu. Korner atışından gelen topu uzaklaştırmaya çalışan Köşk defans oyuncuları topu ceza sahası dışına taşıdılar, Ceza yayının üzerinde bulunan maçın gizli kahramanlarından Ferhat gelen topu, gelişine düzgün bir vuruşla topu kalecini ...


Hepsini Oku, (0)
Davutlar'dan tavşan yetiştiriciliği
Perşembe, 17 Ocak 2008 09:13

 Günümüzde yetersiz ve dengesiz beslenme büyük bir problem olarak karşımıza çıkar. Sağlıklı güçlü ve zeki insan yapısı ancak dengeli beslenmeyle ortaya çıkar. Bu dengeyi yakalayabilmek için hayvansal kaynaklı proteinlerden daha fazla faydalanmak gerekir. Ülkemiz hayvansal protein kaynağı çeşitliliği açısından çok dar bir pazara sahiptir.

Avrupa ve diğer gelişmiş ülkelerde geniş kitlelere hitap eden Tavşan etinin ülkemizde tadını bile bilmeyen büyük bir kesim vardır. Latin ülkelerinde ise çok revaçta olan, hatta özel zamanlarda yenen bir et türüdür. ABD’de ise Tavşan, eti, tavuk eti tüketimi ile yarışmaktadır. Dinsel açıdan sadece Yahudilik dini Tavşanı yasaklamıştır. İslam’a göre ise yenebilen bir et türüdür. Meksika’da tüketilen etlerin %70’i Tavşan etidir. Türkiye’de hemen hiç bir yerde Tavşan etinin satılmaması  onun sevilmediğinden değil ür ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2014 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 1.99382 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu