Davutlar'dan Haberler
Davutlar Bld Spor: 1 - İsabeyli Şırlan Spor: 3
Cumartesi, 09 Şubat 2008 15:00

 İlk yarıda deplasmanda 2-0 mağlûp ettiğimiz İsabeyli Şırlan'ı hafife almamızın bedelini ağır ödedik. Çantada keklik gördüğümüz maçta şoka uğradık diyebilirim. Maça: Ahmet, Murat Arı (Şahin), Mahmut, Mehmet Hekim, Muharrem, Enver, Ferhat, Yunus (Gökhan), Tayfun, Remzi, Güray (Selçuk) tertibiyle başlayan maçta tam bir kaleci faciasına uğradık.İlk yarıda orta saha mücadelesi şeklinde rakip kaleyi yoklamadan geçen bu yarının ardından belki ikinci yarı düzelmeyi ümit ederken maçın 59’ncu dakikasında kalemizde golü gördük. Bu golden oniki dakika sonra Tayfun'un golüyle beraberliği yakaladık. Tamam maç şimdi başlıyor derken maça kaleci damgasını vurdu. Arka arkaya yediğimiz iki gol oyuncu ve seyircilerde şok etkisi yarattı. Maçta 3-1 yenilgimizle bitti.

Bu maçın anlatılacak yanını göremiyorum,Bu sezon izlediğim en kötü maçtı diyebilirim.İlk yarı rakip kaleye tek bir atak yok. Belli ki bu maç ...

Hepsini Oku, (0)
Belediye meclisi Şubat ayı toplantısını yaptı
Perşembe, 07 Şubat 2008 09:00

 Davutlar Belediye Meclisinin Şubat Ayı olağan toplantısı belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. 3 gündem maddesiyle başlayan toplantı Belediye Başkanı Tuncay Uysal’ın İller Bankası Kredisiyle 8 tonluk bir adet büyük itfaiye alımı ile ilgili vermiş olduğu önerge oy birliği ile kabul edildikten sonra 4 gündem maddesinden oluştu toplantı yarım saat sürdü.

Belediye Meclis toplantısının ilk gündem maddesi Disiplin Amirliği Yönetmeliği hakkında idi. Bu maddeye göre Disiplin Amirliği Yönetmeliği okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 2. Maddesi Sicil Amirleri Yönetmeliği hakkında idi. Bu maddeye göre sicil Amirleri Yönetmeliği okunarak oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 3. Maddesi Zabıta Personeli fazla çalışma ücreti tespiti idi. Bu maddeye göre zabıta personelinin fazla mesaisi ( saat ) 141 YTL bürüt olması oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. Ve son maddesi ise İller Bank ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Meslek Yüksek Okulu'nun temeli atıldı!
Çarşamba, 06 Şubat 2008 12:00

Beldemiz Davutlar'da 2010 yılında kapılarını eğitime açacak olan Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nun temeli Pazar günü atıldı. Davutlar Belediyesi tarafından 20 bin metrekarelik arsa tahsis edilip, Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde eğitim verecek olan Davutlar Meslek Yüksek Okulu’nun yapımını da hayırsever vatandaşımız Emine - Veli Kutlu çifti üstlendi. Üniversite binası iki katlı olacak ve ilk etapta 1000 öğrenci eğitim görecek.

Ne yazık ki tören gelenlerin azlığı nedeniyle sönük geçti. Davutlar için gerçekten güzel bir gelişme olan MYO temel atma törene katılım az olması düşündürücü idi. Adnan Menderes Üniversitesi, Meslek Yüksek Okulu’nun temel atma töreninde inşaat alanına gelen konukları Kuşadası Belediye bandosu marşları karşıladı.
Beldemiz Davutlar - Kuşadası yolu üzeri, Küçük Sanayi Sitesi karşısında yapılmak ta olan; Adnan Menderes ...


Hepsini Oku, (0)
Ege'nin iki yakası'nı birleştirecek Proje, Genelkurmay'ın onayı bekliyor
Pazartesi, 04 Şubat 2008 15:48

 Güzelçamlı Beledesi'nde belediyenin girişimiyle yapılması planlanan liman, marina ve gümrük kapısı için son aşamaya gelindi. Tüm hazırlıkları tamamlanan ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan da onay alınan liman ve marina, gümrük papısı için Genelkurmay'dan izin bekliyor.

Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, liman yapılması için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirterek, ÇED raporu alınan ve zemin etüd çalışması yapılan projenin İstanbul Teknik Üniversite tarafından hazırlandığını ve sadece gümrük kapısı açılması için Genelkurmaydan onay beklediklerini söyledi. Güzelçamlı'da mevcut balıkçı barınağının bulunduğu bölge için hazırlanan projede, 200 yat kapasiteli marina ve feribotların yanaşacağı 3 iskeleli limandan oluştuğunu anlatan Belediye Başkanı Bayaözlü, 45 trilyon keşif bedelli limanın inşası için Avrupa Birliği’ne hibe yardımı talebinde bulunduklarını kaydetti.
< ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Jandarması hırsızlara göz açtırmıyor.
Cuma, 01 Şubat 2008 11:20

 Davutlar halkının, esnafının rahatı, huzuru için gece gündüz demeden görev yapan, beldemiz Jandarma Karakol Komutanı Emre Önem bir başarıya daha imza attı.

Geldiği günden beri bir çok başarılı çalışmalara imza atan Davutlar Jandarma Karakol Komutanı Emre Önem,  Davutlar halkının asayişini sağlayabil-mek için Karakol personeliyle birlikte var gücüyle gece gündüz görev yapıyor.     

Bu başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen Davutlar Jandarma Komutanlığı geçtiğimiz günlerde Saat:05.00 sıralarında Osmaniye Mahallesi İbrahim Saka Caddesi üzerinde bulunan Gençlik Kıraathanesine hırsızlık teşebbüsünde bulunan,  Y.Ö. ve M.K. Yakaladı.

Yakalanan Y.Ö. Ve M.K. Kuşadası Adliyesine sevk edildikten sonra tutuklanarak Söke Ceza evine gönderildi.
...

Hepsini Oku, (0)
Aydın Bld Spor: 3 - Davutlar Bld Spor: 0
Pazar, 27 Ocak 2008 23:00

 3 haftalık galibiyet serisinin ardından büyük umutlarla gittiğimiz Aydın deplasmanından elimiz boş döndük. Aydın 2’nolu yansahada oynanan maça takımımız Recep, Hakan (Fatih), Mahmut, Ersel (Güray), Muharrem, Enver, Ferhat, Molla (Yunus), Tayfun, Remzi, Selçuk tertibi ile çıktı. Maçın hemen başında duran toptan, yapılan bariz hatalar sonucu yediğimiz golle 1-0 yenik başladık. Aydın belediye bulduğu bu gol sonucu oyunu daha kontrollü oynamaya başladı. Maçta ilk tehlikeli atağımızı maçın 20’nci dakikasında çalışılmış bir serbest vuruşta Muharrem'in kaleye gönderdiği top direği yalayarak dışarı çıktı. 33’ncü dakikada Remzi'nin ceza sahası içerisinde düşürülmesini es geçen hakem penaltıyı vermedi. İlk yarı sonucu 1-0 sona erdi.

İkinci yarının hemen başında yine duran toptan ceza sahası içerisine ortalanan topa, defansımız ve kaleci seyredince rakibin kafa vuruşu ikinci gol olarak filelerle buluştu. 2-0. Bu gollerden sonra oyu ...

Hepsini Oku, (0)
Merkez camii amamı Fahri Tan beldemizden ayrıldı.
Çarşamba, 23 Ocak 2008 23:00

 Davutlar Beldesinde dört buçuk yıldır. Merkez camiinde görev yapan Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Hoca Hasan Fahri Tan tayininin Çanakkale Biga Merkez Teşvikiye Camisine çıkmasından dolayı beldemizden ayrılmıştır.

Bizde Davutlar.net Ailesi olarak, beldemizde Kazım Dirik İlkokulunda bir yıl okul aile birliği başkanlığı yapan ve aynı zamanda üç yıldır Feriha Ruhi Karakaş - Vali Kadir Uysal İlk Öğretim okullarında Din Kültürü Ahlak Bilgisi dersleri veren Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu Hasan Fahri Tan’a yeni görev yerinde üstün başarılar dileriz.
...

Hepsini Oku, (0)
Bozdoğan Bld Spor: 1 - Davutlar Bld Spor: 2
Pazartesi, 21 Ocak 2008 23:00

 Geçen hafta köşk maçının galibiyetinin verdiği moral ile Bozdoğan deplasmanından tarihinde ilk kez üç puanla dönen takımımızda yüzler gülmeye başladı. Maça; Recep, Hakan, Mahmut, Mehmet Hekim (Ersel), Muharrem, Enver, Ferhat, Selçuk, Tayfun, Remzi, Güray (Yunus) tertibiyle başladı.

Maçın ilk dakikasında kazanılan serbest vuruşu kullan Ferhat, kalesi sahası içerisine gönderdiği güzel ortayı Tayfun, Enver kombinasyonundan sonra tüm Bozdoğan maçlarında gölü bulunan Remzi şık bir vuruşla kaleye gönderince 1 - 0 öne geçtik. Golümüzün hemen ardından Bozdoğan atağında kaleci Recep’in güzel bir refleksle tokatladığı top direğe çarparak oyun alanına tekrar döndü. Defans bu topu çıkarınca tamamı bu maçın dönüm noktası dedim. Gerçekten de öyle oldu sayılabilir. Vasatın üstüne çıkmayan ilk yarı sonucu bir sıfırla soyunma odasına giden takımız ikinci yarının onuncu dak ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.0502 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu