Davutlar'dan Haberler
Davutlar Spor Yönetiminin açıklaması
Pazartesi, 17 Aralık 2007 01:04

 05.07.2007 Tarihinden bugüne kadar yani 12.12.2007 tarihine kadar yaptığımız işler ve hatalarımız. 05.05.2007 tarihinde göreve gelen biz yönetim kurulumuz önce lojmanımızı, idare binamızı ve soyunma odalarını ele alarak uygun bir ortam sağladık. Şöyleki lojmanımıza 3 adet klima koyduk, halı döşettik, ranzalarını düzenledik, televizyon, buzdolabı aldık, yönetim odasında rahatça toplantı yapa bilmek için koltuk, masa aldık. Hakem odasını lojmanı boyattık. Ranza oturma yerleri yaptık. Futbolcu soyunma yerlerini tamir edip ilâve ranzalar yaptırdık. Mutfağımızı düzenledik. Aşçı tuttuk. Aşçımız maç Yemekleri ve kahvaltıları hazırlamakta, lojmanımızın temiz tutulmasını sağlamaktadır. Minimini - minik, yıldız, A genç, B genç ve süper takımımıza malzeme aldık. Malzemelerin korunması için malzeme odasına dolap yaptırdık. 180 futbolcumuzun vize ve aktarma işlerini yaptırdık. 180 futbolcumuzun vize işlemleri için fotoğraf vb Masraf yapt ...


Hepsini Oku, (0)
Hangi kanuna, hangi nizama uygun
Pazartesi, 17 Aralık 2007 00:58

Geçtiğimiz günlerde Biliş sokaktaki  inşaatı şikâyete gelen vatandaşımıza hak vermemek elde değil, sağ duyulu, yanlışların hataların üzerine giden halkımızın her zaman yanlarında olduğumuzu belirtirken, vatandaşımızın haklı serzenişini dinliyoruz.

Biliş sokakta, Erdal Oto Yıkama yanında yapılan inşaatın yol katılım payını ayırmadığı ve balkonlarının yola taştığını gördüm. Bu Davutlar hepimizin. Yarın bir gün belki yol çalışması gerekecek, yol genişleyecek nereden alacaksınız, iş işten geçtikten sonra ne olacak, belki ileride buradan alternatif bir cadde açılacak, bırakın açılmasını hiç yakışıyor mu? Diye bir bakın. Bende bunu gördüğüm için ilk başta belediye başkanımız Tuncay Uysal’a bizzat dilekçemi kendim götürüp verdim, burası için bir hayli tartıştım, netice alamadım. Bu işin çok bilmişlikle alâkası yok, bulunduğu yeri sevmekle alâkası var, yarın başkaları da burayı emsal gösterip aynı uygulama ...


Hepsini Oku, (0)
Yağmurda eridik!
Çarşamba, 12 Aralık 2007 21:39

 Kuşadası Spor 4 - Davutlar Belediye Spor 0
Yağışlı bir havada, zaman zaman sağanak zaman zaman çilentili yağmur altında oynanan maçta rakibi karşısında iyi direnen takımımız ikinci yarıda teslim oldu. 4 - 0 Maça Recep (Çağlar) - Ersel - Mahmut - Mehmet - Muharrem - Ferhat (Yunus) - Hakan (Levent) - Selçuk - Remzi - İdris tertibiyle çıktı.

Maçın henüz 3’ncü dakikasında rakibin sol kanattan ceza alanımıza gönderdiği topu Ersel ters vuruşla kendi kalemize gönderince, maçın başında 1- 0 yenik duruma düştük. Lâkin yinede demorilize olamayan çocuklar ilk yarı ellerinden gelen çabayı gösterdiler diyebilirim. Hele maçın 35. Dakikasında Recep müthiş bir refleksle kaleye giden topu çıkarınca tamam dedik. Bu maçın dönüm noktası olur diye düşündük. Orta saha mücadelesi, şeklinde geçen ilk yarıyı 1 - 0 yenik kapadık.

İkinci yarının başmasıyla birlikte belki bir şeyler olur diy ...

Hepsini Oku, (0)
Acaba bizim kadar dürüstler mi?
Salı, 11 Aralık 2007 23:00

 18.11. 2007 Tarihinde sahamızda oynadığımız Sökespor maçından sonra şahsım ben İsmail Enver Tütüncü ve Molla Battal arkadaşımla birlikte maçı sattığımız yönünde çıkan haberlere karşı bu yazıyı yazma gereği duyduk.

Maçın 35. Dakikasında Molla arka adalesinden sakatlandığı için oyuna devam edemedi ki maçtan sonraki çekilen emar da adalesinde yırtık olduğu tespit edilmiştir. Raporlar elimizde mevcuttur. Benim ise sezon başındaki hazırlık maçında sağ diz menisküsün de yırtık oluşmuştu ve ben o yırtığa rağmen arkadaşlarımı yalnız bırakmak istemedim ve tüm maçlarda elimden geleni yaptım. Söke maçında da sahanın ağır olması; sakatlığımın getirdiği kuvvetsizlikten ve düzenli idman yapamamandan dolayı hem dizimde hem de arka adalemde yırtık oluşmuştur raporlarım mevcuttur. Bundan dolayı takımıma zarar vermemek için 2. Yarı devam etmek istemedim ve oyundan çıktım.

Maçın bitiş düdüğünden sonra saha içinde gergi ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Spor'dan Genç Milli Takıma
Pazartesi, 10 Aralık 2007 20:08

 Davutlar Spor'un yetiştirdiği yetenekli futbolcusu piyangocu Mehmet’in oğlu Emre Kızılboğa (Kezo) U 17 milli takıma çağrıldı. Geçtiğimiz yıl Aydın’a oradan Konya’ya transfer olan Emre bu sezon Etimesgut Şekerspor da forma giyiyordu. Gösterdiği üstün performans sonucu Teknik direktör Şenol Ustaömer tarafından milli takıma davet edildi.

Teknik Direktör Şenol Ustaömer yönetimindeki U 17 Milli Takımımızın, 4 ve 6 Aralık’ta Fransa ile oynayacağı iki özel karşılaşmanın aday kadrosu açıklandı. Aday kadroya davet edilen U 17 Milli Takım oyuncuları 2 Aralık 2007 Pazar günü saat 19.00’da, Antalya Sheraton Voyager Hotel’de toplanacak. 4 ve 6 Aralık tarihlerinde oynanacak karşılaşmalar Antalya Atatürk Stadı’nda saat 13.30’da başlayacak.

U17 Milli Takımı aday kadrosuna şu oyuncular davet edildi;
Emrah YOLLU, Emre ÇOLAK, Semih KAYA, Berk NEZİROĞULLARI, Cem SULTAN (Galatasaray A.Ş.), Özgür KARADENİZ (Beşiktaş A.Ş.), Eren ALBAYR ...

Hepsini Oku, (0)
Gençler Karete Şampiyonası Türkiye 3 cüsü Buse Avcu
Cumartesi, 08 Aralık 2007 12:35

Aydın’da düzenlenen Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Karate Federasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen Okullar arası Gençler Türkiye Karate Şampiyonasında Davutlar belediye sporun Lisanslı sporcusu Davutlar Belediyesinin sevilen Veteriner hekimi Hakan Avcu'nun kızı Buse Avcu, +60 kilogramda katıldığı müsabakalar da 32 sporcu arasından üçüncü olarak, Naime Ozan ise +60 kilogram da 6. Olarak Davutlar’ımıza büyük bir başarı, onur kazandırmışlardır.

Son 2 yıldır şampiyonalara katılan kızımız Buse Avcu’nun daha öncede başarılara imza atmış bulunuyor. 2 yıl gibi kısa zamanda madalya avcısı olan Buse’nin milli formayı da sırtına geçireceği günleri bekliyoruz. Yeni yeni desteklenmeye başlanan Davutlarspor Karete ekibinin sürekli gündemde olan diğer spor dallarına gösterilen ilginin artık buraya kayması gerektiğini düşünüyoruz. Bu grupta 1. Ve 2. Olanlar İstanbul ve Sakaryalı sporcular oldu. 3.’lük değil final oynayıp altın m ...


Hepsini Oku, (0)
2007 yılının son meclis toplantısı yapıldı.
Perşembe, 06 Aralık 2007 19:01

 Davutlar Belediye Meclisinin Aralık ayı olağan toplantısı belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. 3 gündem maddesiyle başlayan toplantı Belediye Başkanı Tuncay Uysal’ın Atakent - Aykuştur pazarlarının kaldırılması ve 4 Mart 2008 yılında bitirilmesi planlanan Uzay Çatı Pazar Yeri Yönetmeliği için vermiş olduğu önerge oy birliği ile kabul edildikten sonra 4 gündem maddesinden oluştu. Toplantı 1 saat sürdü.
Belediye meclis toplantısının ilk gündem maddesi İmar komisyonu müzakeresi idi. Bu müzakerenin 1., 2., 3., 4., Maddeleri oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin ikinci maddesi 4 Mart 2008 tarihinde bitirilmesi planlanan Uzay Çatı Pazar Yeri Yönetmeliği idi. Bu gündem maddesi gereği söz alan belediye başkanı Tuncay Uysal “ 480 tezgah, 18 kapalı mekan, 1 çay ocağı, 1 pastaneden oluşan Uzay Çatı Kapalı Pazar Yeri 4 Mart 2008 tarihinde bitecektir. Bu yerlere ait müracaatlar tamamlandıktan sonra bu yerler-le ilgili 2008 yılında noter huzurunda bu mec-liste k ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediye Spor 1 - Astaşspor 1
Salı, 04 Aralık 2007 17:25

Aydın Süper Amatöründe 12. hafta geride kalırken Didim Belediye Sporun Liderliği Devam ediyor. Geçen hafta Davutlar Belediye Spor ve Astaşspor kulüpleri arasında yapılan maç 1-1 berabere kaldı. 12. hafta sonunda Davutlar belediye Spor 8. sırada ve 17 puanda.

Son haftalarda ön izleme yoluna giren takımımız ligin en çok berabere kalan takımı Astaş ilK geleneği bozmadı. İlk yarısı orta sağ mücadelesi şeklinde geçen maçta kaleci Recep’in  çıkması gereken topa çıkmaması neticesinde kalemizde golü gördük. Golden sonra daha organize olmaya çalışan bir takım hürriyetine bürünen çocuklarımız son vuruşlarda noksan kalıyorlar. Rahat yenebileceğimiz bir takım olan Astaş’ı, Tayfun’un golüyle beraberliği sağladık. Golden sonra bu golün arkası gelecek diye bekledik. Gollük pozisyonları beceriksizlik mi? Acemilik mi? Nedense c&oum ...


Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.05148 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu