Davutlar'dan Haberler
Cumhiryet Bayramı çoşkusu
Çarşamba, 31 Ekim 2007 22:28

 Şirin beldemiz Davutlarda 84. yılını kutladığımız 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı çoşku ile kutlanmıştır. 28 Ekim günü saat 13:00’de Atatürk büstüne Davutlar Belediye Başkanlığı, Davutlar Jandarma Komutanlığı, siyasi partiler, resmi kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütlerinin çelenk koyması ile ölen şehitlerimiz anısına 1 dakikalık saygı duruşunun ardından, istiklal marşı okunarak Cumhuriyet Bayramı kutlanmaya başlanmıştır.

29 Ekim günü Davutlar Cumhuriyet meydanı sabahtan kutlanacak bayramın ön hazırlıkları yapılmış, kasabamızın okul öğrencileri, Çok Programlı Şukufe Cemal Özbaş Lisesi, Kazım Dirik İlköğretim Okulu, Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu, Feriha Ruhi Karakaş ilköğretim okulu öğrencileri Cumhuriyet meydanında yerlerini almışlardır.
Tüm katılımcı öğrencilerimizin Cumhuriyet bayramının önemini kavradıkları gözlerinden okunmaktaydı.

Çok Programlı Şukufe Cemal Özbaş Lisesi bando takımı eşliğinde belde halk ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediye Spor teknik direktörü görevden alındı
Çarşamba, 31 Ekim 2007 22:21

 Davutlar belediye Spor Kulübü başkanı İbrahim Başlık, A takım teknik direktörü Kral Yavuz’un takımla ilişkisinin kesildiğini belirterek gazetemize aşağıdaki açıklamaları yaptı; “05.07.2007 tarihinde yapılan alağan üstü genel kurulda yönetime gelen bizler Belediye Başkanımız Tuncay Uysal’ın maddi ve manevi desteği ile bugüne kadar geldik. Yönetim kurulumuzun ilkesi Aydın Amatör Süper liginde oynayan futbol takımımıza Davutlar’lı futbolcu kardeşlerimizi zaman içersinde takıma kazandırmaktı. Basında olumlu olumsuz eleştiriler oldu, bunlar normaldir. Daha öncede gazetenize verdiğim beyanatta da söyledim. Hata yaptığımızda özür dilemesini bilen insanlarız. Bizim amacımız futbolu sevdirmek, küstürmemektir. Davutlar Belediye Spor kimsenin tapulu malı değildir. Yönetimler gider, yenisi gelir. Bizler de yarın gidebiliriz. Hocamız Kral Yavuz yıllardan beri Davutlar’da çalışmakta ve geçmişte de başarılar kazanmıştır. Bunu kimse inkar edemez. Bunun i&cc ...

Hepsini Oku, (0)
Salih Çelepçi AKP Belediye Başkan aday adayı
Perşembe, 25 Ekim 2007 22:11

 AKP kuruldu kurulalı partinin fanatik asil üyesi olduğunu beyan eden, Davutlar’ın tanınmış müteahhitlerinden Salih Celepçi, partisine belediye başkan aday adayı olduğunu beyan etti.

Parti çalışmalarına ara vermeden sürdüren Salih Celepçi “Beni bu partiden hiç bir güç ve kuvvet men edemeyecektir” dedi. İktidar partisi olan bu partinin ne denli güçlü olduğunu, aldığı oylar ile kanıt lamıştır.

Davutlar AKP’nin daha güçlü olması için, parti çalışmalarının, yaklaşan yerel seçimler üzerine artırılması gerektiğine inanan Salih Celepçi, parti için elinden gelen tüm imkanlarını seferber edeceğini beyan etmiştir.

Davutlar AKP belde başkanı İbrahim Öztürk, belediye başkan aday adayı Salih Celepçi’nin yaptığı siyasi çalışmalarının dozunu kaçırdığı, parti yönetimince de inandıkları, Celepci’nin ulu orta konuşmaları, parti yi ve mevcut yönetimi yıprattığı ...

Hepsini Oku, (0)
İpten döndün mü?
Çarşamba, 24 Ekim 2007 22:33

Davutlar Belediyespor 2 - Aydın Belediye Spor 1
Yönetim ve antrenörün açısından büyük bir önem taşıyan maçta lejyonerler kralı kurtardı. Yavan ve vasat geçen maçta 1-0 yenik durumda düşmemize rağmen Tayfun ve Selçuk’un golleri haftayı kayıpsız atlatmamızı sağladı. Sedat ve Tayfun’un oyundan atılmasına rağmen galip gelen takımımızda sular duruldu mu bilinmez ama primlerini ikiye katladığını biliyoruz. Ayrıca tüm spor kamuoyununmerak ettiği bir konuda. Köşk maçında cebinden galibiyete 50 ytl prim vereceğini söyleyen bu maçta da kurtuluşu şerefine yine cebinden ekstra prim teklif etti mi bilinmez.Yavan, taktiği ve ne olduğu bilinmeyen bir maç sonucu galip gelen lejyonerler takımlarının yanı sıra Kral'ıda şimdilik kurtarmış benziyor. Pardon şimdilik demiyorum. Sonuna kadar kalacak kimse kendini üzmesin diyorum...


Hepsini Oku, (0)
Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu
Çarşamba, 24 Ekim 2007 20:53

 Geçtğimiz yıl kurulan Davutlar Kültür Turizm Tanıtma ve Gençlik Spor Klubü bünyesinde kurulan foklor grubumuz Türkiye finalleri için bugün akşam İstanbul’a doğru yola çıktı. Aydın ve Ege Bölge şampiyonu olmasının ardından çalışmalarına aralıksız devam eden grubumuz buradan da derece alarak ayrılacaklarına inanıyorlar.

Takımımızın rakipleri ise şunlar:
1- ANKARA Fouged Gençlik Spor Kulübü Hakkari Yöresi
2- ADIYAMAN Kahta Lisesi G.S.K. Adıyaman yöresi
3- ANKARA Kara Kuvvetleri Gücü G.S.K. İzmir Yöresi
4- KÜTAHYA Foklor Araştırma Derneği Kütahya Yöresi
5- GAZİANTEP Büyük Şehir Belediyesi G.S.K. Gaziantep Yöresi
6- KARABÜK Şirin Evler Lisesi G.S.K. Karabük Yöresi
7- SAMSUN 19 Mayıs Atabarı FEM G.S.K. Artvin Yöresi
8- VAN Belediyesi G.S.K. Van Yöresi
9- MUĞLA MUFAD G.S.K. Muğla Yöresi
10- ISPARTA Bölge Spor Kulübü Burdur Yör ...

Hepsini Oku, (0)
Sahil Siteleri Dayanışma Derneği kuruldu.
Salı, 23 Ekim 2007 19:39

 Davutlar'da sivil toplum örgütü daha kuruldu.Kısa adıyla DAVSADER (Davutlar Sahil Siteleri Dayanışma Derneği) resmen faaliyete geçti.
Müteahhit Metin Altunbaş Başkanlığında Kurulan DAVSADER'yönetim kurulunda tamamı sahil sitelerinde ikamet eden:
Emeklli SSK müfettişi Hami Şişman Başkan Yardımcılığına,
Emekli Karabük Demir Çelik Fabrikaları İşletme Müdürü Celal ÇALIŞ, sekreterliğe,
Emekli Astsubay Servet KEBAPÇILAR, saymanlığa,
Emekli Emniyet Müdürü İbrahim ÇOBAN, Makina Mühendisi Attila FUNDALAR, Emekli Gümrük Müşaviri Meliha FİŞEKLER ve Emekli Kemal ÖNER yönetim kurulu üyeliklerine,
Emekli Edebibiyat Öğretmeni Oğuz CENGİ,Danışma Kurulu Başkanığı'na getirildiler..

Yıllardır büyük sorunlarla boğuşan sahil sitelerinin sorunlarını çözmek ve Davutlanmızı yaşanabilir sahil beldesi haline getirmek için özveri ile yola çıktıklarını belirte ...

Hepsini Oku, (0)
Kuşadası Kipa Açıldı
Pazar, 21 Ekim 2007 12:30

 Kipa (Kitle  İletişim  Pazarlama A.Ş.) 2/B hiper-market, 29 ekspres mağazasına ilaveten 24’ncü hipermarketini Uydukent  altında Dülger petrol karşısında 5 bin metre karelik kapalı alana sahip olarak  geçen hafta hizmete açıldı. Açılışı Aydın Valisi Mustafa MALAY, Kuşadası Kaymakamı A. Ali BARIŞ ile birlikte gerçekleştirdi.    Vali  MALAY  burada  yaptığı  konuş-mada iş olanağı yaratacak bu   tür   yerlerin   açılışlarında bulunmaktan   mutluluk   duyduğunu, Kuşadası ekonomisi  ve çevresini   değiştirecek olan   bu mağazanın yöreye hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Hipermarketin  yanı sıra özel hizmet mağazaları, restoranları, 7  salonlu sineması (sinemaların kurban bayramına   yetiştirilmesine çalışılıyor, Kasım ayında da hizmete   girebilir  deniyor) ve çocuk oyun alanları ile yeni bir yaşam   alanı yaratan KİPA’da ...

Hepsini Oku, (0)
Ekim ayı meclis toplantısı
Pazartesi, 15 Ekim 2007 14:32

 Davutlar belediye meclisinin Ekim ayı olağan toplantısı belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. 4 gündem maddesi ile başlayan toplantı belediye Başkanı Tuncay Uysal’ın İngiltere’deki 12-15 Kasım 2007 tarihlerinde düzenlenecek fuara Davutlar belediyesinin katılması ve belediyeyi temsilen Ergün Çengel’in görevlendirilmesi önergesi oybirliği ile kabul edilirek 5 gündem maddesi ile meclis toplantısı 30 dakika sürdü.

Belediye meclis toplantısının ilk gündem maddesi 2008 yılı bütçesi müzakeresi idi. Bu maddeye göre 2008 yılı bütçe müzakeresi oy birliği ile daha sonra görüşülmek üzere bütçe tetkik komisyonuna havale edildi.

Gündemin 2. Maddesi ise 2008 yılı gelir tarife cetveli müzakeresi idi. Bu maddeye göre 2008 yılı gelir tarife cetveli müzakeresi oy birliği ile daha sonra görüşülmek üzere bütçe tetkik komisyonuna havale edildi.

...


Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.1689 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu