Davutlar'dan Haberler
Davutlar yangın müdahale binası yenilendi.
Pazartesi, 13 Ağustos 2007 22:17

 Beldemiz Davutlar’da Orman   Yangında İlk Müdehale Ekibinin binası  restore edildi. Tadilat aşamaları tamamlanan  bina düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Yeni   binanın    açılmasıyla    nedeniyle düzenlenen törene Kuşadası Kaymakamı A. Ali Barış, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, Muğla   Orman   Bölge    Müdürü İbrahim   Aydın,  Aydın Orman İşletme Mü-dürü Hüseyin Yalçın, Aydın İşletme   Müdür Yardımcısı   Abit   Baca,    Kuşadası  Orman İşletme Şefi Çetin Akkaya,   Söke    Orman İşletme Şefi Koray Aşık ile orman görevlileri ve kalabalık bir davetli topluluğu   katıldı.

Açılışta konuşan Hüseyin  Yalçın,  Muğla Orman Bölge Müdürü İbr ...

Hepsini Oku, (0)
Atlı Jandarma Timi
Pazar, 12 Ağustos 2007 22:41

 1. Derece Turizm bölgesi olan Kuşadası Davutlar, Güzelçamlı ve Milli park yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrar. Güneyde geçit vermez Samson sıra dağları, esen rüzgarları engellemesi gibi. Üzerinde çeşit çeşit ağaçların renk renk çiçekleri ilk baharda görmek bir başka güzelliktir.
O çiçeklerin kokusu buram buram tüm çevreye yayılır. İşte bu sebepten dolayı bu yerler ve yöreler cennetten sayılır. Temiz hava, bol oksijen, altın kum, berrak mavi deniz, verimli ova, meyve verir kasa kasa, kova kova.
İşte burasıdır, insanların neşeli, mutlu, yaşadığı temiz doğa.
Sahil dinlenceciler birlikte 250 bin nüfusu, barındıran cennet beldeler Davutlar ve Güzelçamlı’da yaşayanlar, ve mevcut olan doğa, ihanet, hıyanet, dalalet, husumet, gasp, hırsızlık vb. Gibi tehlikelere maruz kalmayacağını kim ve kimler iddia edebilir.
Sık sık yanan ormanlarımız neden yanmak-ta? Niçin yakılmakta? Sebep ve neden ne olursa ...


Hepsini Oku, (0)
Festivalin şeftali Güzelleri
Cumartesi, 11 Ağustos 2007 22:02

 Bu yıl 3. Düzenlenen geleneksel Davutlar şeftali ve kültür-sanat festivalinin ikinci gününde şeftali güzellik yarışması düzenlendi. Onüç güzel kızın katıldığı güzellik yarışmasında jüri üyeleri ilk üçü belirlerken oldukça zorlandılar. Onüç yarışmacının heyecanlı oldukları gözlerden kaçmadı.

Jüri üyelerinin puanlamaları ardından on yedi yaşındaki üniversite öğrencisi Sinem GÖKDEMİR birinci
Onyedi yaşındaki lise öğrencisi Fulya Ecem SEVİM ikinci
Yirmi yaşındaki üniversite öğrencisi Meral UYAR üçüncü oldu.
Meslek lisesi öğrencisi olan Gülşen DOLU ise sempati güzeli seçildi.
Davutlar 3. Geleneksel Şeftali Festivali güzellerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

İlk üçe giren güzellere pelüşleri giydirildi. Şefta ...


Hepsini Oku, (0)
3. Geleneksel Davutlar Şeftali ve Kültür Festivali kutlandı
Cumartesi, 11 Ağustos 2007 21:56

 Geçen hafta gerçekleşen; 3. Geleneksel Davutlar Şeftali ve Kültür Festivali 3 Ağustos 2007 Cuma günü Saat 16.00’da Aydın Belediyesi Bando Takımı Şehir Turu gösterileri ile start aldı. Festival, Aydın Belediyesi Bando Takımı, Bursa Mehter Takımı ve Sirk Grubunun kasaba turu gösterilerinin ardından Festival komitesi adına Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış ve Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal’ın ATATÜRK anıtına çelenk koyması ile törenler başladı.

Festivalin açılışına Aydın Valisi Mustafa Malay, Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Dağlı, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Abdullah Sarı, Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, Aydın eski Valisi Muharrem Göktayoğlu, Eski Bakanlardan Nahit Menteşe ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Sunuculuğunu Esra Ceyhan’ın yaptı ...


Hepsini Oku, (0)
Davutlar Geleneksel 3. Şeftali ve Kültür ve Sanat Festivali
Cumartesi, 28 Temmuz 2007 23:33

Bu yıl 3. düzenlenecek olan Davutlar Geleneksel 3. Şeftali ve Kültür ve Sanat Festivali 3 - 4 - 5 Ağustos 2007 tarihleri arasında düzenleniyor. Bu yıl geçen 2 yılda olduğu gibi En güzel şeftali ve şeftali güzeli yarışmaları düzenlenecek.

Festival Programı;

3 Ağustos 2007 Cuma
16.00 Aydın Belediyesi Bando Takımı Şehir Turu Gösterisi
16.30 Bursa Mehter Takımının Şehir Turu Gösterisi
17.00 Festival Sirk Grubunun Şehir Gösterisi
17.30 Festival Kortejinin Belediye Binası Önünden Cumhuriyet Meydanına
Gelişi ve Açılış ( Sunucu: Esra CEYHAN ) 18.00 Atatürk Anıtına Çelenk Konulması
- Saygı Duruşu
- İstiklal Marşı 18.30 Açılış Konuşmaları ve Plaket Töreni
- Belediye Başkanı
- Vali
- Bakan
18.45 Plaket Töreni
- Dereceye Giren Şeftali Üreticilerine Ödüllerinin Verilmesi
- Okullar Arası Şiir, Resim ve Ko ...


Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da Genel Seçim
Pazartesi, 23 Temmuz 2007 18:12

 Davutlar; pazar günü yapılan ve AKP'nin tarihi zaferi ile sonuçlanan genel seçimlerden bir hafta öncesinde siyasi yönden oldukça hareketli geçti. AKP, CHP ve MHP milletvekili adayları beledimize geldiler. 22 Temmuz 2007 Pazar günü yapılan genel seçimde Davutlar'da partilerin oy dağılımı:
1 - CHP ............. 1397
2 - MHP ............. 1332
3 - AKP ............... 994
4 - DP ................ 602
5 - Bağımsız ........ 429
6 - Genç Parti ...... 134

şeklinde gerçekleşti. Seçilecekler gün geçmede ki kasabamız Davutları mesken tutmasınlar. Aşağıda kasabamız ziyaret eden siyasi parti temsilcilerine değiidik.  

Bakan Koç'un Davutlar ziyareti
DAVUTLAR AK parti belde teşkilatı 11.07.2007 Çarşamba günü akşamı saat: 22.07'de turizm bakanı Atilla Koç, Mehmet Erdem,  Semiha Öğüş ve Metin Akar kasabamıza gelerek. Da ...


Hepsini Oku, (0)
Tıkla nerede oy kullanacağını öğren
Çarşamba, 18 Temmuz 2007 15:03

 Vatandaşlar, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) internet sitesinde belirtilen alana TC Kimlik Numaralarını girerek nerede oy kullanacaklarını öğrenebiliyor.

NEREDE OY KULLANACAĞINIZI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Oluşturulan ''Bilgisayar Destekli Seçmen Kütüğü Sistemi (SEÇSİS)'' ile Türkiye genelindeki seçmenleri bilgisayar ortamına kaydeden YSK, internet sitesi aracılığıyla da vatandaşların muhtarlıklara gitmeden de bilgilerini kontrol edebilmelerini sağlıyor.

Seçmen bilgilerini, belirlenen süre içinde muhtarlıkların yanı sıra YSK'nın www.ysk.gov.tr internet adresinden kontrol edilebilen vatandaşlar, nerede oy kullanacaklarını da aynı siteden görebilecek.

YSK internet sitesindeki ''Nerede oy kullanacağım'' yazılı bölüme gir ...


Hepsini Oku, (0)
Emrah-Esra Uysal
Çarşamba, 18 Temmuz 2007 09:10

 Tuncay-Resmiye Uysal'ın büyük oğlu Emrah Uysal ile Esat-Nuray Demirbaş ailesinin güzel kızı Esra Demirbaş'ın muhteşem düğünleri 7 Temmuz Cumartesi akşamı Adakule Otel ve  8 Temmuz 2007 Pazar akşamı saat: 19.30'da Davutlar Futbol sahasında Davutlar halkının katılımı, Türk Sanat Müziği Sanatçısı Pelin,  Davutlar'ın gururu Aydın İl Birincisi DATGES Folklor Ekibi ve büyük sanatçı Coşkun Sabah'ın da güzel şarkılarıyla beldemiz görkemli bir düğüne şahit oldu.

Genç çiftin nikahlarını damadın babası Davutlar Belediye başkanı Tuncay Uysal kıyarken nikah şahitleri eski dışişleri Bakanı Nahit Menteşe ve ve eski Kuşadası Belediye Başkanı Engin Berberoğlu oldu. Nikah kıyılırken yapılan havai fişek gösterisi görülmeye değerdi.

...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04552 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu