Davutlar'dan Haberler
Aydın Valisi Hüseyin Avni Çoş Davutlar'daydı
Perşembe, 17 Şubat 2011 21:05

 İlimiz Valisi Hüseyin Avni COŞ, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim AKTEMUR, Tarım İl Müdürü Muhsin TEMEL, Kaymakam Mustafa ESEN, VE bazı daire müdürleri ile beldemizde halkla iç içe oldu. Bu ziyarette eşi kaza geçiren ve hastanede tedavi gördükten sonra evinde tedavisi devam eden AKP Davutlar Belde Başkanı Zeynel ÇENGEL'i iş yerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sunan Vali COŞ burada oturup vatandaşlarla çay içerek sohbet etti. Davutlar Giritliler Kültür, Dostluk ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yunus ÇENGEL dernek faaliyetleri ve çıkarılan Giritliler Gazetesi hakkında bilgi verdi. Gazetenin içeriğini inceleyen ve beğenisini belirterek gazeteyi alan Vali COŞ çarşıda bir süre yürüyerek esnaflarla sohbet etti hayırlı işler diledi.

          Davutlar Belediyesine uğramadan Davutlar Şukufe Cemal ÖZBAŞ &Cce ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediye Spor Gol Oldu Yağdı
Perşembe, 27 Ocak 2011 17:16

 U -17 LİGİ    Davutlar Belediye Spor:6 - Sağlıkspor:1
U -19 LİGİ    Davutlar Belediye Spor:3 - Kuşadasıspor:1
SÜPER AMATÖR LİG Davutlar Belediye Spor: 8 - Tuğlaspor: 0

U 17 LİG ŞAMPİYONU DAVUTLAR BELEDİYESPOR
     Pazar günü şampiyonlukta iddaalı Sağlıksporu gole doyuran Davutlar Belediyespor, Grubun şampiyonlukta diğer iddaalı takımı Yıldız fenerin kendi evinde Sökespora 3-1 yenilmesiyle maçların bitmesine bir hafta kala Aydın ili birinci grubunda şampiyonluğunu ilan etti.
       

Maça : Ferdi*****, Yasin ****, Kaan ***(Cemal**), İbrahim ****, Mustafa Gelir ***, Burak ****(Mustafa Arıcı **), B ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar B.Spor U-19 yenmeden yapamıyor.
Perşembe, 27 Ocak 2011 15:29

 DAVUTLAR BELEDİYESPOR: 3 - KUŞADASISPOR: 1

Maça; Ferdi ****, Yasin ****, İbrahim ****, Ahmet ***, Ladik ****, Bünyamin ****(Dak. 64 Devran***), Burak ****, Gökhan ***, Oktay ***, Semih ****, Tunç ****(Dak 63 Davut**)

Maçın 5. dakikasında  bu grubun iddialı takımlarından Kuşadasıspor bulmasına rağmen gençlerimiz inanmışlığın verdiği güçle maçı bırakmadı. Oktay hırsıyla kaleciye yaptğı sert müdahaleden sarı kart gördü. Maçın 13. dakikasında kazanılan serbest vuruşu Ladik alda at dercesine ceza sahasına gönderdi, Bünyamin bu güzel ortada topu ağlarla buluşturunca durum 1-1 oldu. Maçta ağırlığını hissettiren gençlerimiz rakibine kolay kolay top göstermedi.  Oktay 36. dakikada müsait bir pozisyonu harcasa bile bu kimsenin moralini bozmadı. İlk yarı 1-1 sona erdi.


Hepsini Oku, (0)
Kuşadası / Davutlar'da bir göçmen köyü "Osmaniye"
Pazar, 16 Ocak 2011 12:02

 Yeni kurulan ve bugün ilk genel kurulunu yapan  Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneğinin düzenlediği etkinlik davetini alınca yolumuz yine Kuşadası’na düştü.Hem güzel bir panel izleyeceğimizi hem de değerli dostlarımızla bir araya gelip sohbet imkanı bulacağım için çok sevindim.Gerçekten de tam düşündüğüm gibi oldu. Panelin yapılacağı otel girişinde Necat Çetin hocam ile karşılaşacağımızı hiç aklıma getiremezdim.O da bizim gibi panel davetini alınca Torbalıdan çıkıp gelmişti. Samsun’da düzenlenen Kongremizde de bir bildiri sunan  değerli araştırmacı ve Mübadil dostu hocamızın sohbeti gene çok eğlenceli ve bir o kadar etkileyiciydi. Panelin başlayacağı haberi gelince, salona geçtik.
                         &nb ...

Hepsini Oku, (0)
Kuşadası - Davutlar'a İskan Edilen Girit Göçmenleri
Cumartesi, 15 Ocak 2011 22:49

 (KUYETAD) Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneği 15 Ocak Cumartesi günü “Kuşadası- Davutlar’a İskan Edilen Girit Göçmenleri” konu başlıklı bir etkinlik gerçekleştirdi. 1. Olağan Genel Kurulu’nu yapan Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneği, kongreyi bir etkinlik ile taçlandırmak amacıyla ADÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Görevlisi Tuncay Ercan Sepetçioğlu’nun sunumu ile bir tarih sohbeti gerçekleştirdi. Saat 16.oo’da  Atınç Otel’de gerçekleştirilen etkinliğin konu başlığı; “Kuşadası- Davutlar’a İskan Edilen Girit Göçmenleri” idi. Yaklaşık 60 kişinin katıldığı etkinlik sonrası bir de Kuyetad Kokteyli yapıldı.

Sepetçioğlu: “Her Göç Acılı ve Sancılı Olmuştur”

(ADÜ) Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma Gö ...

Hepsini Oku, (0)
KUYETAD yönetiminde 1 Davutlar'lı
Cumartesi, 15 Ocak 2011 22:42

 (KUYETAD) Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneği 1.Olağan Genel Kurulu, 15 Ocak Cumartesi günü Saat 14.oo’de yapıldı. Seçilen Yönetim Kurulu önümüzdeki günlerde toplanarak görev bölüşümü yapacak.Saat 14.oo’de Kuşadası Selanik Mübadilleri Derneği Salonu’nda yapılan genel kurulda açılış ve saygı duruşundan sonra divanın seçimi yapıldı. Divana; Nurettin Öztürk (başkan) Cenk Cengiz (yazman) ve Yunus Çengel (üye) seçildi. Nurettin Öztürk genel kurulu açtı.

“Yerel Tarih Çalışmalarını Daha Nitelikli Hale Getireceğiz”
Gündemin 4. maddesi olarak “Geçici Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu” Şenol Eskin tarafından okundu.
21 Temmuz 2010 tarihinde kurulan Kuyetad Faaliyet Raporu’nu Şenol Eskin okudu. Raporda; “2000 yılından bu yana (KUYETA) Kuşadası Yerel Tarih Araştırmala ...

Hepsini Oku, (0)
ELİNİZE NE GEÇTİ!!!!
Salı, 28 Aralık 2010 18:28

 Geçtiğimiz günlerde İslamşanlı Mahallesi, Feriha Ruhi Karakaş İlköğretim okulunun önündeki Namık Kemal Caddesinden Ağaçlı istikametine doğru, insanlar gördükleri manzara karşısında ne diyeceklerini bilemediler. Özellikle okula giden küçük yaştaki öğrenciler bile gözyaşlarını tutamadılar. Yol boyundaki dikili turunç ağaçlarını kendini bilmez ya da bilmezler acımadan kesmişler. İslamşanlı mezarlığında da bir kara selviyi kökünden kesmişler bazı ağaçlara çentikler atarak onları yaralamışlar.
      
Evet, bu bir cinayet… Bu cinayeti işleyen kişinin yada kişilerin esas düşmanlığı sadece kırdığı ağaca değildir bunu bilelim. Bu düşmanlık  bu yoldan gelen geçen, her yaştan aklı başında normal insanlara, bu insanların temsil ettiği eğitim, ahlak ve inanca, devlet düzenine, uygarlık anlayışına karşıdır. Bunu yapan insana ne ...

Hepsini Oku, (0)
KUŞ-ATAK BÖLGESEL ATIKSU ALT YAPI ÇALISMASI BAŞLADI
Salı, 28 Aralık 2010 18:23

 Kuşadası, Söke, Davutlar ve Güzelçamlı Belediyeleri için, Türkiye Yasaları ve Avrupa Birliği normlarına uygun, fonksiyonel ve çevreci bir katı atık yönetimi sistemiyle, yeniden kullanım ve geri dönüşüm oranlarını yükseltmek, Kuşadası çevresi ve komşu belediyeler sınırları içinde yeraltı sularının kirlenme oranlarını düşürmek, Kuşadası körfezinin kirlenmekten kurtulmasına bağlı olarak halkın sağlığının korunması ve bölgenin turistik önemini kaybetmemesi için Kuş-atak Belediyeler Birliğ kapsamında planlanan Bölgesel Atıksu alt yapı çalışmaları başladı..
         
Davutlar sahilinde yüklenici firma tarafından kiralanan Atakentteki eski Gençlik kampında konuşlanan firmada 35 işçi çalışıyor. Her biri konusunda uzman olan ekibin şantiye sefi yardımcısı Ufuk Merter'den aldığımız bilgiler göre, G ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04551 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu