Davutlar'dan Haberler
Mimarlar Odasından uyarı: Davutlar Belediyesi imarda yanlış yapıyor!
Perşembe, 19 Ağustos 2010 20:19

 Mimarlar Odası Kuşadası Temsilciliği Temmuz Ayı içerisinde yayınladığı bültende Başkan Tuncay Uysal'ın yapmış olduğu imar uygulamalarını sert bir dille eleştirdi.

*  Mimarlar Odası Temsilcileri; "Davutlar Belediyesi'nin Yasa ve mantık dışı bu uygulamalarının devam etmesi halinde odamız gerekli yasal işlemlere başlama kararı almıştır." dediler.

Mimarlar Odası Kuşadası Temsilciliği Temmuz Ayı içerisinde çıkardığı bültende Başkan Tuncay Uysal'ın yapmış olduğu imar uygulamaları nedeniyle Davutlar Beldesi'nin olumsuz gelişime örnek gösterecek yerleşim yerleri arasında yer aldığını yayınladı.

Bültende Davutlar Beldesi, son bir yıldır aynı mantıkla gelişimine devam etmektedir. Geçen yıl Davutlar Belediyesi'ni, yıllarca uyguladığı, binaların yola çekme mesafelerinin, sıfır, 0.5 metre, 1,00 metre olarak uygulanmasının kente büy&uum ...

Hepsini Oku, (0)
Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneği Kuruldu
Cuma, 06 Ağustos 2010 22:06

 Kuşadası'nda 2000 yılından bu yana (KUYETA) Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Grubu olarak çalışmalarını sürdüren yerel tarihçiler dernekleşti. “Uzun süredir kent tarihi çalışmalarını bir kurumsal kimlik üzerinden sürdürme çabası içinde idik” diyen yerel tarihçiler, 10. yılda (KUYETAD) Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneği’nin kuruluşu için 14 Haziran Pazartesi günü Kaymakamlık Dernekler Masası’na evrakları ile başvurdular.

(KUYETAD) Kuşadası Yerel Tarih Araştırmaları Derneği’nin 8 kişilik kurucuları şu isimlerden oluştu. Şenol ESKİN, Ahmet ALTUNSOY, Ali Hadi KARAPINAR, Selver SAVRAN, Emine FIRAT, Gürsel ŞAMİLOĞLU, Yunus ÇENGEL ve Ahme ...


Hepsini Oku, (0)
Essahı tükenmiş başkan
Salı, 20 Temmuz 2010 22:35

 Davutlar, Davutlar olalı böyle yönetilmedi, parayı veren düdüğü çalıyor, başkan para gelsin de nasıl gelirse gelsin düşüncesi ile sahilimizin hali yürekler acısı her taraf yerden bitme büfe, mana, seyyar satıcı ne ararsanız var. Belediye başkanı da herkesi salak sanıyor sanki aldığı yeni araçları belediye binası önünde sergiledi.  Eski bir aracını boyatıp yeni vidanjör diye kapının önüne koymuş ama ne yazık ki kabak lastiklerini değiştirmeyi unutmuş.
        
Şimdi size bu konu hakkında bay başkanın geçen yıl sahil sitelerinin DAVSADER in toplantısında yaptığı konuşmayı Davutlar.net’ten aldım bazı bölümlerini aynen yayınlıyorum. Kendisi ile çelişen bay başkan neler vaat etmiş ne yapmış bir bakın......
                 ...

Hepsini Oku, (0)
Gelen turistleri kaçırmayalım
Cumartesi, 10 Temmuz 2010 20:22

Davutlar’a turist çekmek ve Davutları canlandırmak için ne yapılıyor diye soruyorum kendi kendime. Çevreme bakıyorum herhangi bir şey göremiyorum. Geçmiş yıllarda Turizm bakanının katkıları ile bir süre yurt dışı turizm fuarlarına katılmıştı belediyemiz. Sanırım ciddiye alan olmamış ki (nasıl olsun gelene turistleri karşılayacak kaç tane tesisimiz var?) turist patlaması olmadı.

Peki Davutlar’a gelen turistler için ne yapılıyor, kısaca hiçbir şey bunun yanında gelenleri kaçırmak içinde belediye yönetimimiz elinden geleni yapıyor. Hafta sonları Samsun dağlarını gezmek için yürüyüş grupları beldemize gelmekte ve sabah kahvaltılarını Davutlar çarşısında yapmaya çalışmaktadırlar. Yapmaya çalışmaktadırlar diyorum çünkü her hafta sonu onların kahvaltı yapacağı saate vidanjörler çarşıda arı gibi çalışmakta. Foseptik kokuları arasında yürüyüş için gelen yerli turistler kahvaltı yapmakta.  Çarşı esnafı defalarca belediye m& ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Belediyesine imar şoku
Pazartesi, 28 Haziran 2010 21:58

 Beldemizde görüşüldüğü meclis toplantısında olaylar çıkan, CHP’li meclis üyeleri tartaklanan ve 700 bin lira bağışla gündeme gelen imar değişikliğine Aydın 1. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı verdi. Aydın eski  belediye başkanı Hüseyin Aksu’ya ait 80 dönümlük arazinin imar düzenlemesinin görüşülmesi sırasında CHP'li meclis üyesi  Muhittin (Tamer) Yeşilova'nın Aydın 1. İdare Mahkemesi'ne müracatı  ile beldenin 1/5000 lik imar planının aynı mahkemece daha önceden yürütülmesinin durdurulduğu ortaya çıktı.

Aydın eski belediye başkanı Hüseyin Aksu’nun Davutlar’daki  arazisinin imar değişikliğini mahkeme iptal etti. Geçtiğimiz yıl Aralık ayında yapılan belediye meclisinde CHP’li meclis üyeleri ...

Hepsini Oku, (0)
Kuşadası SGK Merkez Müdürlüğü açıldı
Cumartesi, 26 Haziran 2010 22:32

 Sigorta ile ilgili işlemlerini yaptırabilmek için yıllardır Aydın’a gitmek zorunda kalan hemşehrilerimiz, büyük bir dertten kurtuldu. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Kuşadası’na merkez açtı. Kuşadası Ticaret Odası hizmet binasının zemin katına açılan SGK merkezinde SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı işlemlerinin tamamı yapılacak.

Açılış törenine İlimiz Valisi Hüseyin Avni COŞ, İlimiz Milletvekilleri Atilla KOÇ, Ahmet ERTÜRK, Kuşadası Kaymakamı Mustafa ESEN, Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat ALTUNGÜN, SGK Başkan Yardımcısı Fatih ACAR, SGK Aydın İl Müdürü Yavuz POYRAZ, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar AKDOĞAN, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasına müteakip, açış konuşmasını yapan SGK İl Müdürü Yavuz POYRAZ, önemli bir ticaret hacmine sahip Kuşadası ilç ...

Hepsini Oku, (0)
SGK Söke Merkez Müdürlüğü açıldı
Cumartesi, 26 Haziran 2010 22:29

 Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Aydın İl Müdürlüğü’ne bağlı SGK Söke Merkezi, hizmete açıldı. SGK Söke Merkez Müdürlüğü Söke Ticaret Odası tarafından tahsis edilen Yıldırım Sokak’ta bulunan binasında hizmet verecek.

Açılış törenine Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Aydın Milletvekilleri Atilla Koç ve Ahmet Ertürk, Söke İlçe Kaymakamı Mehmet Demirezer, SGK Başkan Vekili Fatih Acar, SGK Aydın İl Müdürü yavuz Poyraz, Söke Belediye Başkan Yardımcıları Enver Helvacı ve Levent Tuna, Ak Parti İlçe Başkanı Namık Yıldırım, Ak Parti İl Genel Meclis Üyeleri Kenan Özcan ve Metin Akar, Söke Ticaret Odası başta olmak üzere Söke’nin çeşitli kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kurumlarının 5502 sayılı ya ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar'da inşaat yasağı yok!
Salı, 22 Haziran 2010 22:26

 Davutlar'ı turistik bir belde diye bahseder yöneticilerimiz fakat ne yazık ki bir turistik beldeye yakışmayan bir çok uygulama bizim beldemizde vardır. Bunlardan en çirkini ve rahatsız edeni ise yaz aylarında bile ana yol üzerinde devam eden inşaatlar. Davutlar içinde ana yol üzerinde devam eden inşaatlarda çevre ve görüntü kirliğinin yanı sıra ayrıca inşaat mahallinde toz, toprak, moloz, kereste, demir gibi malzemelerin yolun üzerinde yer alması özellikle hafta sonu araçların yollardan geçmesinde sorun yaratıyor.

Tüm kıyı yerleşim yerlerinde 15 Mayıs ile 15 Ekim arasında uygulanan inşaat yasağı ne hikmektirki Davutlar'a uğramamış görünüyor. Üstelik bu konu hakkında Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın genelgesi olması rağmen yasak uygulanmıyor.

Belediye yönetiminin gözünden kaçmış diyelim. Belediye'nin karşında İbrahim Saka parkının yanında yapılan inşa ...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.04935 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu