Davutlar'dan Haberler
Davutlar Tarım Kredi Kooperatifin'den çiftçilere uyarı
Pazar, 13 Haziran 2010 22:38

 Davutlar Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ekrem Çetin, kooperatife vadesi geçmiş borçları bulunan çiftçilere borçlarını erteleme imkanı sağlandığını hatırlatarak, tüm çiftçileri uyardı.
   
Davutlar Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ekrem Çetin, “Davutlar Tarım Kredi Kooperatifi olarak, Davutlar merkez, Güzelçamlı ve Caferli köyündeki tüm ortaklarımıza ve çiftçilerimize başta kooperatif Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Ersin, tüm yönetim kurulu üyelerimiz ve Ziraat Mühendisimiz Mustafa Kocabaş ile birlikte hizmet vermekteyiz.
   
Kooperatifimize çeşitli nedenlerden dolayı borçlarını ödemekte zorlanan, ödeyemeyen, vadesi geçen borçlu tüm ortaklarımız için Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ...

Hepsini Oku, (0)
Davutlar Vali Kadir Uysal İÖO Mezuniyet Gecesi 16 Haziran'da
Pazar, 13 Haziran 2010 22:35

 Davutlar Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu 8'nci sınıf öğrencileri için düzenlenecek “Mezuniyet Gecesi” 16 Haziran Çarşamba günü akşamı saat; 19.00'dan itibaren Sevgi Plajı yanındaki Liman Restoran'da yapılacak.
   
Bir anlamda “Mezuniyet Balosu” da denilen bu gecede 2009-2010 eğitim öğretim yılında temel eğitimi tamamlayan 60 civarında öğrenci, canlı müzik eşriğinde gönüllerince eğlenerek, okullarından mezun oluyor olmanın mutluluğunu hep beraber yaşayacaklar.

   
YILSONU BAHAR ŞENLİĞİ İSE 17 HAZİRAN'DA…

Vali Kadir Uysal İÖO Okul Aile Birliği ayrıca 17 Haziran Perşembe günü akşamı tüm öğrenci ailelerinin katılabileceği “Bahar Şenliği, Çay Partisi” adı altında bir etkinlik düzenleyecek.
   
Okul Ail ...

Hepsini Oku, (0)
Kuş-Atak katı atık depolama tesesi açıldı
Pazar, 13 Haziran 2010 22:32

 Kuşadası, Söke, Davutlar ve Güzelçamlı Belediyelerinin birlikte oluşturdukları Kuş-Atak Belediyeler Birliği'nce bölgemize kazandırılan Katı atık Depolama Tesisi'nin açılışı geçtiğimiz Cuma günü muhteşem bir törenle gerçekleştirildi.
   
Açılış törenine Aydın Valisi Hüseyin Avni Coş, Kuşadası Belediye Başkanı ve Kuş-Atak Belediyeler Birliği Başkanı M. Esat Altıungün, Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay
Uysal, Güzelçamlı Belediye Başkanı Özkal Yüksel, AKP Aydın Milletvekili Atilla Koç, CHP Aydın Milletvekili Fatih Atay, İl orman Müdürü Veli Yorgalı, Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen ile dört belededen Belediye Meclis üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri, projeyi gerçekleştiren müteahhit firma temsilcileri, öğrenciler ve 500 civarında davetli katıldı.< ...

Hepsini Oku, (0)
Uğur Dershanaleri başarısını perçinledi
Cumartesi, 05 Haziran 2010 21:36

 Davutlar Özel Uğur Dershanesi'nde takviye eğitim almakta olan başarılı öğrencimiz Berkan Ardıç, Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın açtığı sınavlarda başarılı olarak, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Astsubay Hazırlama Okulu'na girmeye hak kazandı.
   
Davutlar Özel Uğur Dershaneleri Müdürü Alirıza Akdere, “Dershane olarak Davutlar'da yeni olmamıza rağmen kurs verdiğimiz öğrencilerimizin girdikleri sınavlarda başarılı sonuçlar elde etmeleri bizi mutlu etmektedir. Bu dönem dershanemizde açtığımız kurslarla öğrencilerimizi Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Anadolu Öğretmen Liseleri ve çeşitli meslek liselerine hazırladık.
   
Pazar günü 7'nci sınıf, 12 Haziran Cumartesi günü ise 6'ncı sınıf öğrencilerimiz Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) girecekler. Bu öğrencilerimize de girecekleri sınavlarda başarılar diliyoruz. Onların da elde edecekleri başarılı s ...

Hepsini Oku, (0)
Haziran ayı meclis toplantısı
Cumartesi, 05 Haziran 2010 21:31

 Davutlar Belediye Meclis toplantısı Çarşamba günü saat: 16.00'dan itibaren yapıldı. Belediye Başkanı Tuncay Uysal'ın Başkanlık yaptığı toplantıya Belediye Meclis üyeleri Melek Çengel, Cevdet Kılınçlı, Ahmet Yavuz, Mustafa Yavuz, Serkan Benli, Mustafa Önür, Metin Hekim, Umut Şenol ile Belediye Daire müdürleri katılırken Meclis üyesi Muhittin Yeşilova'nın mazereti nedeniyle katıladı. Toplantının gündüz saatlerine alınmasından sonra, meclis toplantılarına halkın katılamadığı ve toplantı salonun boş olduğu gözlerden kaçmadı. Bu durum Meclis üyesi Melek Çengel'in meclis toplantı saati ile ilgili iddalarını doğrular nitelikte. İmar ile ilgili sorunlar yaşanmadan önce her ay yapılan meclis toplantılarında bir imar düzenlmesi gelirken artık imar ile ilgili konuların meclisin gündeminde olmaması dikkat çekiyor. 
    
< ...

Hepsini Oku, (0)
Sahil Siteleri yollarının hali
Çarşamba, 02 Haziran 2010 10:00

 Davutlar Belediyesi'nin sorumluluk alanı içinde bulunan Sahil Siteleri yollarının kış başından beri adeta köstebek yuvasına dönüşmesi, hem site sakinlerini hem de bu yolda yolcu taşımacılığı yapan minibüs işletmecilerini adeta canından bezdirdi.
   
Davutlar merkez ana arterinden ayrıldıktan sonra sahil sitelerine giden güzergahlarda yolların pek çok noktada çukurlarla dolu olduğunu, asfalt zeminin bir çok noktada bozuk olduğunu söyleyen araç sürücüleri, “Bu yollarda çok sıkıntılı bir şekilde sitelere ulaşıyoruz.Yolların birçok noktada bozuk olması nedeniyle kış aylarında biriken sular hem ulaşımı güçleştiriyor hem de araçlarımızın büyük zararlar görmesine yol açıyor. Ayrıca geçişler sırasında oluşan toz bulutları da tatilcilerimize zarar verirken görüntü kirliliğine de yol açıyor. Belediye yönetiminin ...

Hepsini Oku, (0)
Vali Kadir UYsal İÖO Bahar Şenliği 17 Haziran'da
Perşembe, 03 Haziran 2010 20:13

 Davutlar Vali Kadir Uysal İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği'nin düzenleyeceği “Bahar Şenliği, Çay Partisi” 17 Haziran Perşembe günü 19.00-23.00 saatleri arasında Davutlar Belediyesi Düğün Salonu'nda yapılacak.
 
Okul Aile Birliği yönetimi olarak düzenledikleri etkinlik hakkında bilgiler aldığımız Birlik Yönetim Kurulu üyesi Meliha Taşkıran, 17 Haziran akşamı yapacakları etkinlikten elde edilecek gelir ile eğitim ve öğretimde kaliteyi artırabilecek bir dizi yenilikler yapılmasını planladıklarını söyledi.

Vali Kadir Uysal İÖO, Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu üyesi Meliha Taşkıran, “Eğitim-öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla düzenleyeceğimiz etkinlik, 17 Haziran'da Belediye Düğün Salonu'nda yapılacak. Etkinliğimizin davetiyelerini 5 TL'den satacağız. Ayrıca gecemizde hediye çekilişi yapılacak onların biletlerini de ayrıca ...


Hepsini Oku, (0)
Davutlar CHP
Çarşamba, 02 Haziran 2010 10:00

 Geçtiğimiz haftalarda CHP Genel Başkanı Deniz Baykal CHP'de köklü değişikliler yapıp taşları yerinden oynatacağı sırada ortaya atılan “kaset skandalı”nın ardından Genel Başkanlık görevinden istifa etmesi ve yapılan kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığa seçilmesinin yankıları sürüyor.

CHP Genel Merkezi yeni seçilen Genel Başkan ile eski Genel Başkan Baykal'ın ekibini tasfiye çalışmaları yapılıyor. Bu tasfiye sürecende  Davutlar CHP yönetiminin nasıl etkileneceği merak konusu.
   
CHP parti lokalinin bile kapatılıp, parti tabelasının caddenin kıyısına bırakılması bu partiye gönül verenlerin Belde başkanı Nejat Yaşatan'a tepkilerine yol açıyor.

CHP gönül veren vatandaşlar Davutlar CHP Belde teşkilatının belediye yönetimin yaptığı hatalara daha gür ses çıkarmasını beklerken, Davutlar ile ilgili projeler üretip hem halk hemde yerel yönetimle paylaşmasını istiyor.
...

Hepsini Oku, (0)
 

davutlar.net Copyright © 2007-2018 Tüm hakları saklıdır.
davutlar.net te yer alan kişisel yazılar, forum yazıları ve yorumlar kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan site sahibi veya davutlar.net sorumlu tutulamaz.

MKPortal ©2003-2006 mkportal.it
Bu safya 0.05159 saniyede 21 sorguyla oluşturuldu